Letec i herec – to budou hosté prvního ročníku Flying 4 People

Letec i herec – to budou hosté prvního ročníku Flying 4 People

Již tento víkend se bude v Karlíně konat historicky první ročník akce Flying 4 People. Na něm se představí 31 leteckých firem a organizací. Součástí akce bude vyjma veletrhu oborových firem a univerzit i cyklus populárních přednášek leteckých osobností a výstavy fotografií, ale také přednášky a autogramiády setkají například s pilotem Red Bull Air Race Martinem Šonkou nebo hercem Ladislavem Županičem.

České technické univerzity a firmy spojuje jedno. Tím jsou mladí lidé, kteří už během svého studia hledají práci ve svém oboru. Jde o úkol často obtížný, i proto pod záštitou rektora ČVUT vznikla nezisková akce Flying 4 People, která by jim ho měla usnadnit. Na své si však přijdou nejen studenti, ale i zájemci o létání obecně. Cílem akce je přiblížit létání široké veřejnosti a ukázat to nejlepší ze světa letectví. Mezi vystavovateli se objeví například společnosti Aero Vodochody, GE Aviation Czech, letecká škola Blue Sky, Fakulta strojní ČVUT a mnoho dalších.

„Flying 4 People spojuje tři věci do jedné akce. Je to jednak veletrh leteckých firem, ale také setkání leteckých osobností a výstava exponátů a fotografií. Program jsme se snažili nastavit tak, aby si každý našel svůj šálek kávy. Velká část je také věnována studentům a zájemcům o pracovní příležitosti v letectví,“ říká člen organizačního týmu Zdeněk Ovečka.

„Rádi bychom létání přiblížili široké veřejnosti, vyjma veletrhu firem mohou proto zájemci navštívit i přednášky osobností - například akrobatického pilota Martina Šonky nebo leteckého cestovatele Jiřího Pruši. Součástí budou i zajímavosti jako rádiem řízené bezmotorové modely, které drží světové rychlostní rekordy přesahující 800km/h,“ dodává další organizátor akce Martin Meloun.

Více informací naleznou návštěvníci na webu události nebo na Facebooku.

Své místo na akci naleznou i rádiem řízené modely držící světové rychlostní rekordy, které dosahují rychlostí běžných dopravních letadel. Návštěvníci uvidí rovněž části sestřelených letadel za Druhé světové války v okolí Prahy. Své umění pak předvede i Marek Plichta, jeden z předních světových pilotů akrobatických modelů.

Vše se bude konat na šesti podlažích nově zrekonstruovaného Aerohouse v Šaldově ulici v Karlíně. Ten byl organizátorům zapůjčen před naplněním svého prvotního účelu polyfunkční kancelářské budovy. Termín konání události je od 20. do 22. května. Pro veřejnost bude přístupná v pátek a sobotu od 10 do 19h, v neděli pak do 16 hodin.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější