Letní semestr už běží. Jak si jej zpříjemnit v samotném počátku?

Letní semestr už běží. Jak si jej zpříjemnit v samotném počátku?

Zkouškové je konečně za námi, zima se už taky krátí, ale celý letní semestr je ještě v plenkách. Jak se na něj připravit, nebo si jej alespoň zpříjemnit, vám prozradí náš horoskop. Taktéž víme, co vás v příštím týdnu potká stěžejního.

Beran 21. 3. – 20. 4.

Rozběhlý semestr zaskočil nejenom vás, ale i vaše přátele. A někdo z nich se na vás v těchto dnech obrátí s prosbou o pomoc. Helfněte mu. Říká se: „jednou ty mně, podruhé já tobě“ a to se může vždycky hodit. A oživte konečně svůj šatník. Nechcete přece každý den chodit v tom samém…

Býk 21. 4. – 21. 5.

Že vy jste ten začátek letňáku pořádně oslavovali po hospodách a na párty a teď zjišťujete, že vám rapidně docházejí penízky? Poohlédněte se po nějaké brigádě. Alespoň dočasné. Pomůže vám překonat finanční krizi a ještě k tomu budete mít příležitost poznat nové lidi. Nebojte. Po tomto týdnu bude zase všechno růžovější.

Blíženci 22. 5. – 21. 6.

Za poslední dva měsíce jste vlastně nebyli na pořádném rande. Vězte, že karta se obrátí. Konečně vás někdo pozve na schůzku, která bude stát za to. V těchto dnech začněte zase společensky a partnersky žít a nasytíte své emocionálno. Jste od přírody společenskými bytostmi, tak povolte uzdu své přirozenosti a užívejte si erotiky, romantiky, svádění, koketování a dalšího příjemného.

Rak 22. 6. – 22. 7.

Není všechno tak černé, jak se na první pohled zdá. A jestli se vám zkouškové nepovedlo, zkuste zamakat v tomto semestru. Když si budete říkat, že to nejde a že se vám nic nedaří, tak tomu tak i bude. Začněte třeba tím, že si zajdete ke kadeřníkovi, koupíte si nové poznámkové bloky a pera, která budou psát, uděláte si pořádek v počítači. Taky zkuste nechodit pozdě na přednášky. Po malých krůčcích jistě dospějete k cíli.

Lev 23. 7. – 22. 8.

Po týdnech usilovného studia, šprtání a plnění povinností si konečně tento týden udělejte čas na přátele a sami na sebe. Strávíte spolu pěkné chvíle, které vám dodají energii na další týdny dopředu. Teď je nejlepší doba na odpočinek. Školu chvilku neřešte. Ono vám stejně nic zase tak zásadního neuteče. Zkuste se zaměřit i na sport. Třeba se uvolnilo místo na hodině basketu nebo volejbalu.

Panna 23. 8. – 22. 9.

Začátek semestru je vaše nejoblíbenější období. Všechno si systematicky rozplánujete, žádný stres, na přednášky vás baví chodit už jen z principu. Pohodička, snídanička. A protože jste si už v lednu jistě připravili seznam povinné literatury, hvězdy radí - udělejte v nadcházejícím týdnu nájezd na knihovny. Zarezervujte si v klidu všechny knihy, o kterých víte, že se později budou těžce shánět a bude se vám lehce spát.

Váhy 23. 9. – 23. 10.

Klepete si na rameno, jak jste zimní semestr zvládli? Tak se pořádně nadechněte a začněte se průběžně učit už teď. Znáte se. Pak se vám nebude chtít a všechno budete dohánět na poslední chvíli a vězte, že letní semestr bude těžší než ten předchozí. Ale nezapomínejte relaxovat. V tomto týdnu práci a studium prokládejte procházkami, zajděte na kafe s kamarády nebo se jen konečně pořádně vyspěte.

Štír 24. 10. – 22. 11.

Jestli jste si už bojový plán na letní semestr vytvořili, tak jej směle zase zapomeňte. Hvězdy vám hodlají natolik zamotat hlavu a přichystat taková překvapení, že ani Napoleon by se na to nedokázal připravit. Na jedno ale buďte za všech okolností připraveni. Na špatné počasí. Vzpomeňte si, jak si vždycky nadáváte, když prší a vy nemáte ten hloupý deštník.

Střelec 23. 11. – 21. 12.

Tak jak se vám celé zkouškové nechtělo a lenost bylo vaše druhé já, tak teď to nabere obrátek. Spousta energie, nápady, fantazie, elán… To vše a mnohem víc vás v počátku jarního měsíce nakopne. Jen si v té euforii nezapomeňte dobít nějaký ten peníz na kartu. Ať nám zbytečně nevyhladovíte.

Kozoroh 22. 12. – 20. 1.

S drahouškem jste tento týden na jedné vlně. Žádný termín seminárky vám nehoří. V knihovně je prázdno… Zkrátka pohodový týden. V klidu si zařiďte to, co už dlouho odkládáte. Vyházejte prošlé potraviny, které vám straší ve špajzu, proberte šatník. Zkrátka připravte se na příchod jara, ale zároveň si užívejte klid a mír nadcházejících dní.

Vodnář 21. 1. – 20. 2.

Zatím nemáte důvod poctivě chodit na přednášky, tak si to volno a volnější režim pořádně užívejte. Jednou za čas propařit celou noc je přece studentská povinnost tak hurá do barů, diskoték nebo jen tak na něco dobrého k pití. Podle hvězd to vypadá na osudové setkání s tím, koho už tak dlouho hledáte.

Ryby 21. 2. – 20. 3.

Začátek března pro vás bude krušný. Hlavně proto, že dáte své drahé polovičce zbytečně důvod žárlit. Zamyslete se nad svými prioritami. Možná vás svádění baví podobně jako fotbalisty dávat góly, ale neubližujete tím zbytečně někomu? Vybijte svou energii na kurtu nebo na fitboxu. Zaměřte se na vybití nahromaděného stresu získaného za celé zimní zkouškové.

Sestavila: Iveta Vavrušová

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější