Získejte nové znalosti i během srpna na některé z mnoha letních škol

Získejte nové znalosti i během srpna na některé z mnoha letních škol

K létu samozřejmě patří festivaly, grilovačky, cestování, spousta zábavy a odpočinku. Pokud ovšem máte čas a chuť, můžete také nějakou chvíli věnovat vzdělávání. I letos se totiž můžete přihlásit na různé letní školy a získat tak zcela nové znalosti, které vám zůstanou už napořád. 

Málokomu se během léta zasteskne po studiu. Většina studentů je ráda, že si alespoň na pár měsíců odpočine od seminárních prací, povinné četby, zápočtů a zkoušek, a myšlenky na nový akademický rok a s tím spojené učení tak okamžitě zahání. Přemýšleli jste ale někdy nad tím, že se během letních měsíců nemusíte bránit veškerému učení? Určitě vás napadne spousta věcí, ať už v rámci vašeho oboru či mimo něj, o kterých jste se chtěli dozvědět víc, nebo které jste si chtěli vždycky vyzkoušet, ale v průběhu semestru na ně prostě nezbyl čas. Možná tak právě teď nastala ta chvíle, kdy můžete vše dohnat. Možností je spousta…

Letní škola IT

Chcete se naučit vytvořit vlastní aplikaci či webové stránky pomocí HTML a CSS, umět programovat nebo pracovat s vektorovými křivkami a grafickými programy? Během jednoho týdne můžete tyhle dovednosti získat na Letní škole IT, která se koná od 20. do 26. srpna 2017 na Fakultě informačních technologií a Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze. V rámci kurzu si také samy vyzkoušíte různé technologie, sekáte se se zajímavými lidmi z oboru a navštívíte místa, kde IT opravdu žije. Letní škola IT je sice primárně určena pro středoškolačky, ale vzhledem k velkému zájmu se organizátoři rozhodli v případě nenaplněné kapacity vyhlásit od 24. do 31. července 2. kolo přihlašování pro holky do 25 let. Více informací o kurzu, jeho program a přihlášku naleznete zde.

Foto: Studenta

European Summer School Prague 2017

Věděli jste, že můžete i v Praze absolvovat zajímavé kurzy, které budou navíc celé probíhat v angličtině? Na půdě Francouzského institutu se totiž budou v červenci a srpnu konat dvoutýdenní kurzy zaměřené na různá témata, díky kterým se v dané oblasti zdokonalíte, a pokud uvažujete o studiu v zahraničí, můžete si ho touto cestou vyzkoušet. Ve dnech 31. července až 11. srpna 2017 se tak například můžete přihlásit na kurz s názvem Multimedia Design, který vás naučí pracovat s nástroji od firmy Adobe jako je Photoshop, Illustrator nebo Premiere. Ve stejném termínu je vypsán i kurz Brand Management zaměřený na budování silné a známé značky, a kurz PPC & Facebook Ads, který vás třeba naučí, jak vytvořit marketingovou strategii a různé online marketingové kanály jako sociální sítě, PPC nebo RTB. Od 14. do 25. srpna 2017 zase můžete absolvovat kurz Digital Music Production, který vám třeba pomůže vytvořit váš první song. Někomu z vás by se naopak mohli hodit teoretické znalosti a praktické dovednosti, jak se stát úspěšným manažerem, které získáte v rámci kurzu Business Management. Každodenní situace v osobním i profesním životě vám zase pomůže zvládat kurz s názvem Communication, Negotiation and Conflict management. Další informace o European Summer School Prague 2017, všech nabízených kurzech a přihlášku naleznete zde.

Letní škola pro doktorandy MU 2017

Doktorandi Masarykovy Univerzity mohou od 21. do 25. srpna 2017 vyrazit na letní školu, která proběhne v Univerzitním centru Telč. Pro účastníky je připraven například odpolední blok přednášek nebo celodenní praktický seminář Academic Writing, který se zaměřuje na základní principy psaní odborných článků v anglickém jazyce. Těšit se ovšem můžete také na celodenní workshopy, které se budou věnovat zdokonalovaní vašich osobních a profesních kompetencí, sebeprezentaci nebo zlepšování pedagogických kompetencí, protože role učitele je stejně jako publikování v angličtině a vystupování před publikem nedílnou součástí doktorského studia. Registrovat se můžete zde.

Foto: Studenta

Letní intenzivní kurzy malby a kresby

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze pořádá během léta kurzy, které se zaměřují na malbu a kresbu. Nezáleží na tom, zda jste začátečník nebo pokročilý. Ke každému účastníkovi je totiž přistupováno individuálně. Můžete si vybrat mezi dvěma termíny - první z kurzů se bude konat od 7. do 16. srpna 2017, druhý pak od 21. do 30. srpna. V rámci kurzu figurální kresby si účastníci pod odborným vedením nastudují ztvárnění lidského těla včetně jeho proporcí, anatomie a specifik, což následně využijí v klasické akademické kresbě. Kurz nefigurální kresby vám pomůže se perspektivou, viděním prostoru a vyobrazením věcí kolem vás. Účastníci se naučí základy ztvárnění architektonických a designových návrhů a v rámci kurzu budou také rozvíjet svou kreativitu a fantazii. Oba tyto kurzy lze po individuální domluvě kombinovat. Kurz malby je koncipován tak, aby si nejprve všichni účastníky osvojili základní technické znalostí malby, což budou následně rozvíjet ve své vlastní tvorbě. Součástí kurzu je totiž také realizace vlastního díla, a to od počátečních skic až po samotnou malbu obrazu. Další informace o kurzech malby a kresby a způsobu, jak se přihlásit najdete zde.

Letní škola humanitární práce

Katedra křesťanské sociální práce Cyrilometodějské teologické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s krajským ředitelstvím Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje a Fakultou zdravotnických věd pořádá od 13. září do 15. září 2017 letní školu pro zájemce o studium specializace Mezinárodní humanitární a komunitní sociální práce. Účastníci získají teoretické informace o humanitární práci a Sphere Projectu a zažijí simulaci humanitární katastrofy. Součástí této letní školy je i evaluace odborníky z Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje. Více informací naleznete zde.

Foto: Studenta

Pokud jste si mezi těmito letními školami nevybrali, věnujte svůj čas výuce cizích jazyků. Jazykové školy nabízejí i přes léto spoustu kurzů, díky kterým pořádně zapracujete na gramatice, konverzaci nebo se připravíte na složení některé z jazykových zkoušek. Věřte, že certifikát z takové zkoušky se ve vašem životopise opravdu neztratí.

Jestli se během léta rozhodnete investovat svůj čas do vzdělávání, rozšíříte si obzory, poznáte nové lidi, obohatíte si životopis a budete na sebe pyšní, že jste celé své volno neproflákali. Zároveň si ovšem uvědomte, že se od vás bude vyžadovat být v určitý čas na určitém místě, soustředěnost, plnění zadaných úkolů a spousta dalších věcí, na což nemusí být každý během léta připraven.

Přejeme vám super léto!

Text: Kristýna Dolejšová

Foto: Shutterstock

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější