Letní stáž končí? Pět maličkostí, které vám pomohou se do vysněné firmy vrátit!

Letní stáž končí? Pět maličkostí, které vám pomohou se do vysněné firmy vrátit!

Získal/a jsi na léto skvělou brigádu nebo stáž, se kterou se teď jen těžko budeš loučit? Studentské stáže bývají časově omezené, přesto ale můžeš udělat pár maličkostí proto, abyste se do vysněné firmy mohl/a po skončení školy vrátit. Hlavní je zanechat dojem, aby si tě ve firmě zapamatovali jako člověka, kterému na ní záleží. Na koho si pak vzpomenou, až budou hledat zaměstnance na stálo?

1. Naplánuj si schůzky s lidmi, se kterými jsi byl/a v kontaktu

Zkus poprosit pár lidí, se kterými jsi byl/a nejčastěji v kontaktu, jestli by si s tebou na chvilku nesedli a nepopovídali si s tebou o tvém pracovním výkonu. Dozvíš se, jak sis vedl/a i od někoho jiného než od svého nadřízeného, ale hlavně si tě zapamatují. Nezapomeň jim poděkovat za zkušenosti, které ti během stáže předali.

2. Nezapomeň na sociální sítě

Propoj se se svými bývalými kolegy i s lidmi z jiných firem, se kterými jsi byl/a v kontaktu na sociálních sítích. Nejvhodnější je určitě LinkedIn, kde si můžeš vytvořit svůj profesionální profil. K žádosti připoj krátkou zmínku, že bys rád zůstal/a v kontaktu i po skončení stáže a že se těšíš na případnou spolupráci do budoucna. Zeptej se svých kolegů, jestli používají třeba Twitter – můžeš tam sledovat co je u nich nebo ve firmě nového.

3. Předej svoje kontakty a všem poděkuj

Určitě nebude od věci poslat všem svým kolegům i nadřízeným krátký e-mail se soukromými kontakty na sebe a zmínkou, že se na tebe můžou kdykoliv v budoucnu obrátit. Dej najevo, že máš zájem s firmou spolupracovat i dál. Nejbližším kolegům se hodí napsat i poděkování s vytyčením konkrétních věcí, s čím ti nejvíc pomohli. A pokud vzkaz napíšeš rukou, získáš další body a místo na nástěnce.

4. Sepiš svoje zkušenosti

Máš blog nebo přispíváš do školních novin? Určitě o svých zkušenostech na stáži napiš! Jak letní stáž probíhala a co ses tam nového naučil/a, bude určitě zajímat i ostatní studenty. Odkaz pak nezapomeň poslat i do firmy, zpětnou vazbu určitě ocení.

5. Prohlédni si firemní kalendář

Pořádá tvoje společnost nějaké pravidelné akce nebo se objevuje na veletrzích? Ukaž se tam a připomeň se jim. Určitě si budeš mít se svými bývalými kolegy nebo šéfy o čem povídat. Zeptej se na recepci nebo na personálním, jaké akce jsou v plánu po zbytek roku a hned si je ulož do kalendáře.

Hlavně - první krok ve své kariéře jste už udělali. Přihlásili se na stáž. To vám už nikdo nevezme :).

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější