Festival Pohoda Prohlédni si galerii

Světové hvězdy, ekologický festival i workshopy. Dáme vám 7 důvodů, proč jet letos na Pohodu

Festivalová sezóna začíná a Pohoda Festival 2018 už pomalu klepe na dveře. Pohoda letos klasicky nabídne světové hudební špičky jako jsou Chemical Brothers, Rodriguez nebo LP, ale i méně známou alternativu a nabušený doprovodný program. Podívali jsme se, na co se tento rok můžete těšit a proč letošní ročník bude stát za to!

1) Světové hvězdy

Jako každý rok i letos na Pohodě vystoupí hvězdy světové úrovně. Můžete se těšit třeba na Chemical Brothers, legendární elektronické duo, jehož hity se staly symbolem devadesátek a nultých let. Vystoupí také třeba zpěvačka a autorka LP, která se proslavila psaním hitů pro hvězdy jako je Cher, Christina Aguillera nebo Rihanna, a britský jazzový zpěvák a pianista Jamie Cullum. O chladný a svěží vánek severské hudby se postará norská indie popová zpěvačka vílího vzezření Aurora nebo islandská elektronická kapela GusGus. Na pohodovou vlnu návštěvníky naladí třeba americký folkový písničkář Rodriguez, hvězda dokumentu Searching for Sugar Man, nebo jamajský král reggae a držitel Grammy Ziggy Marley.

2) Multižánrový výběr

festivaly
life
Příručka pro fajnovky: Jak zvládnout letní festival v čistotě a ve zdraví
29. 6. 2018

Jednou ze skvělých věcí na tomhle festivalu je to, že si za jedno odpoledne může člověk z punkového koncertu odběhnout třeba na jazz nebo klasiku, pak si dát popík a večer zapařit na hip hop nebo elektroniku. Pokud je nějáký festival doopravdy multižánrový, tak je to právě Pohoda, takže pokud nevydržíte dlouho poslouchat to samé anebo rádi objevujete kapely i z jiných žánrů, než jsou vaše oblíbené, je tenhle fesťák přesně pro něco pro vás.

3) Méně známá alternativa

Snad ještě zajímavější součástí programu kromě headlinerů jsou právě méně známé kapely, na které člověk většinou sám od sebe nenarazí. Letos stojí za pozornost například elektro-funková smršť v podobě americké kapely Knower, moskevské holčičí uskupení Lucidvox s osobitým projevem, skotská elektropopová Djka a producentka Sophie, která provokuje svými texty i výstupem, nebo ukrajinská ženská kapela Onuka, která kombinuje elektronickou hudbu s folkem.

festivaly
life
Průvodce letním festivalem aneb jak to všechno přežít!
25. 7. 2018
2 minuty festivalových rad

4) Autentická festivalová atmosféra

Festivalový komplex na trenčínském letišti poskytuje návštěvníkům opravdu širokou škálu zábavy, ale i jídla, oblečení nebo míst k odpočinku. Letiště si tak po dobu festivalu žije svým malým životem, ve kterém jsou všichni dobře naladění a nemají potřebu z areálu vůbec odcházet. Právě proto bývá na Pohodě tradičně pravá bohémská atmosféra, kterou byste rozhodně měli zažít.

5) Víc, než jen hudební program

Pohoda kromě nabitého hudebního programu navíc každý den nabízí i velkou škálu aktivit, které můžete dělat, pokud zrovna na další hudbu nemáte náladu. Můžete si třeba poslechnout debatu na různá společenská témata, účastnit se řady kreativních workshopů nebo si třeba jít namalovat obraz. Nebudete se tedy nudit ani v případě, že vás zrovna žádná z kapel na programu nezaujme.

10 důvodů třídění na českých festivalech
poweredbyexperts
10 důvodů třídění na českých festivalech
27. 6. 2017

6) Opravdu ekologický festival

O Pohodě se dá říct, že je to velký festival. A velký festival znamená i hodně odpadků. Pokud jste ekologičtí extrémisti a hora odpadků ve vás vyvolá úzkost, nemusíte se bát. Tým festivalu totiž zajišťuje, aby všechny odpadky byly řádně vytřízeny a Pohoda navíc letos byla oceněním European Festival Awards prohlášena za nejekologičtější festival v Evropě.

7) Město Trenčín

Pokud by se vám přece jen zachtělo z areálu vyjít a vydat se na výlet, festivalový tým zajišťuje dopravu přímo do malebného městečka Trenčín, kde si můžete užít třeba Trenčínský hrad nebo se vykoupat na místním přírodním koupališti.

Nalákali jsme vás? Že ne? Mrkněte do galerie v úvodu článku! Pohoda 2018 se bude konat 5. - 7. července. Už máte lístky? Šup do toho!

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější