festivaly

Příručka pro fajnovky: Jak zvládnout letní festival v čistotě a ve zdraví

Pohodlnost vládne světu. Nechcete se jí vzdát? Inspirujte se naší taktikou, jak si letní fesťák užít co nejméně ulepeně a v nejlepší pohodě. Zde pro vás máme pár tipů, který každý trumbera na festivale nevymyslí. 

Toiky v sedm ráno

Hodně mých kamarádů má na festivalech problém s… no s vyprazdňováním, protože se strašně štítí uleptaných Toi Toi záchodků. Prozradím vám tajemství - toitoiky se na festivalech nejen vyváží, ale taky čistí, a to většinou hodně brzy zrána, kdy stanové městečko ještě spí. Jestli vám tedy nevadí na chvíli vstát třeba okolo sedmé, zaručuji vám voňavé prostředí, čerstvý toaleťák (vhodný i na obložení modrého otvoru) a návrat do spacáku v kůži člověka znovuzrozeného.

festivaly
life
Neseďte doma a vyrazte na letní fesťáky! Přehled akcí, na kterých nemůžete chybět
18. 6. 2018
4 minuty festivalových tipů

Teplá voda

Ať mají velké hudební akce, kolik chtějí umývacích budek, stejně jich bude málo. Budou před nimi dlouhé fronty a teplá voda nepoteče. Leda byste na to šli chytře a ke sprchování si vybrali hodinu, kdy na podium vystupuje hlavní hvězda dne. Jestli to ale oblečeni ve vlastní špíně nemůžete vydržet, projděte se po okolí, kde stoprocentně najdete nějaký rybník. Nebo vezměte auto a najděte nejbližší čerpací stanici, kde můžete využít sprchy pro řidiče kamionů. O moc dražší než umývárna ve festivalovém stanovém městečku to nebude.

Voda v areálu

Pokud nejedete na folklórní festival na Moravu, kde se vlastní pití považuje za naprostou samozřejmost, připravte se na odebrání lahví a veškerých tekutin jako na první bod festivalového protokolu. Ten se ale dá obejít. Ploty okolo areálů nebývají většinou hlídané po celé délce. Tudíž na místě, které je schůdně přístupné zvenčí i zevnitř můžete plotem prostrčit ruku nejen s lahví vody, ale i něčeho ostřejšího a pak si to z druhé strany přijít vyzvednout.

Line-up

Občas se mi to taky stane, že na nadupaný fesťák jedu zcela bezprizorně, aniž bych si pročetla line-up, natož naposlouchala jeho kapely. Ono se ale vyplatí si na to pár dní předem najít čas. Za prvé si pecky headlinerů užijete mnohem víc, když si je můžete jako fanatik zpívat s davem, za druhé budete aspoň přibližně vědět, jestli se na vás chystá nálož rocková nebo dubstepová.

Večírky pro nedočkavé

Spousta festivalů se soustředí hlavně na propagaci hlavního programu během dní, které jsou vytištěny na plakátech. Mnoho z nich má ale rozjížděcí kola, a to v předvečer prvního oficiálního dne. Jsou nazývány jako warm-upy nebo zahřívací večírky a často vás na nich čeká nějaké to kapelní překvapení.

Nové kapely

Promotéři větších festivalů tráví vybíráním interpretů do festivalového programu skoro celý rok. Cestují na festivaly do jiných zemí, projíždějí si nahrávky, a proto ví, o jakých kapelách se bude v hudebním byznyse další rok mluvit. Dejte na jejich tipy a vyrazte v průběhu festivalu na talentové a showcasové stage a na neznámá jména hrající v jedenáct dopoledne.

letní festivaly
life
Letní festivaly: velký přehled hudebních akcí, ze kterých si vybere každý
18. 6. 2018
5 minut a nekonečno tipů na léto

Místo u zvukaře

Ať už se špunty nebo bez nich, místo s nejlepším zvukem z celého areálu je přesně uprostřed plácku před zvukařem. Z naprosto logických a dobře propočtených důvodů tady má svůj vercajk rozbalený právě mistr zvuku a vy se tak můžete kochat s ním. (Prostředek před zvukařem je navíc na festivalech stejným fenoménem pro setkávání, jako pražské "místo pod vocasem").

Makrela

Dám vám jednu dobrou vodu nad zlato a k nezaplacení - nikdy nejezte zlevněnou uzenou makrelu, která se celý den hřála na slunci. Všechny předchozí rady vám pak budou k ničemu, protože celý festival strávíte na po*raných kadibudkách. #truestory

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější