Letní filmová škola Uherské Hradiště

7 věcí, které zažiješ (jen) na letošní filmovce

Tisíce fanoušků filmů (a nejen jich) se každoročně sjíždějí do Uherského Hradiště. Čekají tam na ně filmy, osobnosti, inspirace... prostě a jednoduše: na Letní filmové škole letos nesmíš chybět ani ty!

Krásy (malo)města

Víno, ženy, zpěv! Hradiště je centrem jihovýchodní Moravy v tom nejlepším slova smyslu a o smyslové požitky tam není nouze. Připravte se na moravskou pohostinnost, přívětivost a občas i nějaké to slovíčko, kterému nebudete rozumět. Prostě domáckost a exotika v jednom.

Legendy na plátně

Pokud se zajímáte o film, budete na filmovce v sedmém nebi. Jedině tam totiž máte možnost vidět některé slavné kinematografické klenoty, o které jinak zavadíte leda kolem druhé ráno na uměleckých televizních kanálech. Kdo by nechtěl zhlédnout svou oblíbenou klasiku na plátně?

Nejen pro cinefily

Ale pozor, jestli jste od Titanicu nic neviděli a filmovému umění se sveřepě vyhýbáte, nemusíte se bát - hudební, diskuzní a další zábavný program na vás čeká taky. Každý rok je filmová nadílka zpestřena koncerty, erudovanými diskuzemi i zábavnými akcemi.

Foto: Studenta

Zkouškové je daleko

Tradiční termín na přelomu července a srpna je ideální i pro ty, které v září ještě čekají nějaké ty školní povinnosti. Poslední červnové zkoušky jsou minulostí a do další práce daleko, takže odfrknout si na pár dní v kinosálech ničemu nevadí, ne?

Odejdete chytřejší

Ale i tahle mince má dvě strany. Pokud si od vzdělávání nechcete odpočinout ani v létě, filmovka je k tomu ideální příležitostí. V programu se totiž pravidelně objevují sympatické přednášky nejen o dějinách filmu, ale i o rozličných kulturních tématech. Stejně jako diskuzi moudrých osobností, z jejichž povídání si člověk vždycky něco odnese. Nejen alkoholem je člověk v létě živ, tak ať to proplesknutí mozkových buněk stojí za to!

Příroda je prostě všude

Festivalové centrum se slavným Kinem Hvězda a zelenými Smetanovými sady představuje ideální prostor pro letní pohodu. Vyjdete z kina, u prvního stánku si necháte natočit čerstváka a zmoženi uměním se svalíte na trávu. Dle potřeby si odpočinete a vyrazíte za dalším programem. Maximální pohoda.

Jedinečná atmosféra

Filmovka má oproti Karlovým Varům či jiným festivalům jednu velkou výhodu - jedná se o nesoutěžní přehlídku, takže nikdo není napjatý a všichni si chtějí dění prostě užít. Zajít na pár filmů, dát si pivko a vychutnat si příjemný čas v pohodové společnosti. No čeká vás snad v létě něco lepšího?

Tak co, vydáte se letos? Pokud jsme vás aspoň trochu nalákali, kroužkujte si termín 27. 7. až 5. 8. nebo se rovnou přihlaste k události na Facebooku. Snad se tam potkáme!

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější