umělá inteligence

AI Awards: Ocenění pro úspěšné v oboru umělé inteligence. Koho nominujete?

Za vývojem technologií, konceptů a projektů stojí konkrétní lidé, vývojáři, vizionáři a týmy, kteří i určují směr celosvětového vývoje. Tito lidé si zaslouží být představeni široké veřejnosti – to je právě cílem projektu AI Awards. Nominujte proto svého kandidáta na hlavní individuální ocenění nebo svůj tým, projekt či firmu v některé z doplňkových vyhlašovaných kategorií.

Podle oborových analytiků dnes rychlý vývoj na poli IT technologií umožňuje firmám zavádět inovace s vysokou přidanou hodnotou a to napříč téměř všemy obory podnikání - ať už se jedná o obchod, marketing, vědu a výzkum, logistiku nebo výrobní procesy. Nejčastěji se v tomto směru hovoří o umělé inteligenci, často ve spojení s tématikou využívání velkých dat a strojovým učením. Jak vyplývá například z průzkumu společnosti PwC, podle kterého je téměř 60 procent respondentů přesvědčených o tom, že využití velkých dat by se v jejich společnostech výrazně zlepšilo nasazením technologií umělé inteligence.

kariéra
work
Chcete mít v roce 2030 práci? Držte krok s technologiemi
6. 11. 2018
3 minuty o budoucím povolání

Celková obchodní (přidaná) hodnota odvozená od umělé inteligence by v roce 2018 měla podle analýz Gartneru dosáhnout až 1,2 bilionu dolarů. Obrovské číslo, které oproti roku předchozímu je o 70 procent vyšší. Do roku 2022 pak tato hodnota podle odhadů naroste na 3,9 bilionu dolarů. Ohromný potenciál tohoto nového "odvětví" dokládá zpráva společnosti Accenture na příkladu ekonomiky Spojených Arabských Emirátů. Ta má vlivem AI zvýšit růst o 1,6 procentních bodů, a jejich národní ekonomika tak může do roku 2035 očekávat přírůstek zisků ve výši 182 miliard dolarů.

Mezi nejvíce zmiňované hodnoty AI je často uváděna například zákaznická zkušenost. Organizace zde vidí příležitost v nasazení umělé inteligence pro zlepšení všech interakcí se zákazníky s cílem zvýšit počet zákazníků a zlepšit retenci, věrnost zákazníků. Další roli umělé inteligence vidí oboroví analytici ve snižování nákladů. Podniky zde budou hledat využití AI pro zvýšení efektivity procesů, zlepšení rozhodovacích procesů či automatizaci většího počtu úkonů. 

Nejen proto je důležité ocenit odborníky v oboru umělá inteligence. 

Jaké jsou AI Awards soutěžní kategorie? 

Jednotlivci:

Cílem projektu AI Awards je představit úspěšné odborníky široké veřejnosti - naši odborníci jsou často mezi těmi, kdo určují směr celosvětového vývoje AI technologií:

 • Osobnost roku AI
  Partner ocenění: generální partner Accenture
 • Speciální cena za zviditelnění ČR ve světě AI
  Partner ocenění: Economia
 • Student roku AI
  Partner ocenění: Trask solutions

Týmové ceny:

Týmové ceny jsou příležitostí pro komerční i nekomerční subjekty se sídlem v České republice, které se mohou přihlásit do jedné z pěti vybraných kategorií:

 • AI startup roku
  Vyhlašuje AI Startup Incubator
 • AI firma roku
  Vyhlašuje generální partner Microsoft
 • AI projekt roku
 • AI projekt roku
 • AI událost roku

Pozor, nominace se uzavírají 28. února 2019!

Více informací a nominační formulář naleznete na webu AI Awards.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější