mozek

Festival Týden mozku. Alzheimer, zbavení se fobií i workshopy

Mozek - to nejcennější, co v životě máme. I přesto o něm zdaleka nevíme tolik, kolik bychom potřebovali. Festival Týden mozku proto každoročně nabízí exkurzi do světa objevů a výzkumu v současné neurovědě.

Alzheimer, neuroprotézy i syndrom vyhoření

Během Týdne mozku pořádaného Akademií věd ČR lze navštívit celou paletu "mozkových" přednášek. Pro studenty se jeví jako nejpodstatnější přednáška o stresu a syndromu vyhoření pod taktovkou prof. Cyrila Höschla, ředitele Národního ústavu duševního zdraví. Novinky ze současného výzkumu sluchu i pokrok ve výrobě sluchových neuroprotéz zase představí prof. Josef Syka z Ústavu experimentální medicíny AV ČR (aneb případy hlasitých sluchátek). V přednáškovém programu Týdne mozku ale najdete i umělou inteligenci, kmenové buňky, potkany, nebo český boj s Alzheimerem.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Workshopy: Zbavení se fobií i mozkoherny

Nejen pro arachnofoby si Akademie věd ČR tentokrát připravila interaktivní workshop, na kterém zjistíte, jak se pomalými kroky zbavit strachu (vězte, že sklípkani i jiná "havěť" budou na místě k dispozici). V průběhu mozkového týdne dojde i na trénink pozornosti, otevřenou elektrodílnu, kouzla a čáry s elektromagnetismem, nebo na zážitkový workshop simulující život s poškozením mozku. A taky nezapomenout na interaktivní muzeum smyslů…

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Na své si přijdou i olomoučtí a brněnští

V olomoucké Pevnosti poznání zazní přednáška o zvládání stresu, což se na začátku semestru hodí, a dále o unikátnosti mozku londýnských taxikářů i příčinách koktání (počet koktajících se za poslední 15 až 20 let zvýšil o ⅓, proč?). Kromě přednášek budou v Pevnosti motat lidské smysly i optické klamy a chemické pokusy. V Brně se k mozkotýdnu připojila Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. Program zde se soustředí na prevenci, boj a možnosti léčby mozkové mrtvice.

Zapojíte mozky na festivalu Týden mozku? Nebo raději šedou kůru mozkovou procvičíte nějak jinak? Dejte echo do komentářů na Facebooku…

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější