reklama
 
Dagmar Patrasová

#glosujeme: Dáda, Ťok a Huawei. I takové byly poslední týdny

Poslední dny roku 2018 si zajisté pamatujeme hlavně díky hvězdě našich dětských let, Dádě Patrasové. Škoda, že ona si je nejspíš moc nevybaví. Ani pověstné Rumba rej by si osudného dne 26. prosince nezatancovala. S největší pravděpodobností chvátala stejně jako v textu písně Picasso a nepočkala, než se zbaví údajného „zbytkáče“ 2,5 promile z oslavy z předchozího dne u její dcery. Ach Dádo, vždyť dcera Anička prý vyvrátila, že žádný rodinný rej na Boží hod nepořádala.
reklama

Kamarádce žížaly Julie ale nenarostl pinocchiovský nos jako jediné. Podle ministra dopravy Dana Ťoka lží zhřešil i Václav Moravec v jeho prvních Otázkách v novém roce 2019. "Fakta měl k dispozici, nehodily se, tak si vymyslel jiná," okomentoval Ťok na Twitteru nedorozumění jeho Bosse Babiše s moderátorem České televize. Ten měl připravené od Nejvyššího kontrolního úřadu jiná čísla než pan premiér od Ředitelství silnic a dálnic.

"Vás nezajímá nezávislá instituce, která kontroluje Ředitelství silnic a dálnic?"

"Ne."

A ani si chudák Andrej nepamatuje, na jakou otázku se ho Moravec ptal. Ona to totiž byla asi součást kampaně. Stejně jako kalamitní sníh.

Stejně jako bych výraz "kampaň" pasovala na nejpoužívanější slovo loňského roku, začátku toho nového rozhodně patří firmě Huawei. To i s takzvanými "zadními vrátky", kterými v klidu mohou na jediný povel Si Ťin-pchinga vypnout jakékoliv zařízení s jejich technologiemi na světě nebo z nich dostat citlivé informace.

sociální sítě
life
Odposlouchává nás Facebook? Jak se vyhnout sledování v on-line světě
4. 1. 2019
3 minuty o on-line světě

My se naštěstí bát nemusíme. Podle Zemana tímto upozorněním BIS i NÚKIB ohrozili ekonomické zájmy státu, což soudruh Filip letí u svých idolů do čtvrtka žehlit. Další soudruh místopředseda bezpečnostního výboru Ondráček prohlásil v televizi Seznam: "Pokud bychom všechna rizika, která souvisí s moderními technologiemi, brali tak, že všechno nás ohrožuje na životě a zdraví, tak bychom museli veškerou techniku ukončit a vrátit se do doby kamenné." Toť asi vše k sloganu zmiňované firmy "Make it Possible". Aby nám ještě nezačaly chybět časy, kdy sem tam telefony Samsung vybuchly v našich rukách.

View this post on Instagram

#tmbk #reflex #casopisreflex #huawei

A post shared by TMBK (@tmbkofficial) on

Zatímco Polsko zatýká lidi z Huawei za špionáž, čeští policisté čím dál častěji vysílají pyropsy vyhledávat nastražené výbušniny do areálu pražské Vysoké školy ekonomické. Doposud se nenašla ani bomba, ani člověk odpovědný za poplašné zprávy. "Jediné, za co jsem vděčná, že aspoň už neblbnou i s kolejema jako na jaře," napsala v reakci na poslední poplach jedna ze studentek.

Vypůjčeno z komentářů na FB VŠE. :)

Zveřejnil(a) Vysoká škola MEMEkonomická dne 03. January 2019

Jenže bizarní činy nekončí jen u narušeného zkouškového. Řetězové maily a hrozivé dezinformace o uprchlících vystrašili nejednoho občana. Jaromír Balda (71) chtěl udělat výzvu jako Jan Palach a zabránit tomu, aby se opakovala okupace. Ale pozor, nezapálil se, nýbrž jen dvakrát pokácel strom na železniční kolej na Mladoboleslavsku. Chtěl, aby to vypadalo, že za útokem stojí muslimové. Je obviněný z teroristického útoku a pražská organizace SPD se ho zastala. Mimo jiné na svém Facebooku napsala: "Chtěl upozornit na spící většinu. Bohužel má pravdu. Ten pán není od pohledu žádný terorista, je to jen zoufalý člověk, který už nevěděl, jak ochránit naši zemi, naše ženy a děti. Naštěstí se nikomu nic nestalo." Přesto se ale Hrad proti nařčení, že SPD jsou extremisté, ohrazoval.

Objevují se snahy relativizovat, nebo dokonce zamlčet spojení mezi důchodcem obžalovaným z terorismu a Okamurovou SPD. Tady jsou důkazy.

Zveřejnil(a) HlídacíPes.org dne 10. January 2019

Stejnopohlavní páry podle Zemana nemají právo na plnohodnotné manželství. Prezident uvažuje o vetování zákona, který by sňatek homosexuálům umožňoval. Řekl, že sice jejich sexuální orientaci respektuje a nic proti nim nemá, jejich vztah ale nemůže dosáhnout toho, že by vychovávali děti. Co by na to řekli Dva tátové s jejich dvojčaty asi víme, ale co třeba Jirka Ovčáčků?

View this post on Instagram

Dnes Amerika slaví Den nezávislosti, 🎉 The Independence day, nebo jak Amíci říkají "The Fourth of July."🇺🇸 4. července 1776 vyhlásily Státy nezávislost na Velké Británii vyhlášením základních práv člověka a soupisem stížností proti britské říši a došlo k oddělení 13 původních amerických kolonií z nadvlády britské koruny.💂 A co znamená tenhle den pro nás? Když ho neslavíme v USA, tak utratíme míň peněz, protože se vyhneme konzumnímu šílenství, 🍩🎂které provází každý svátek v Americe, ale spíš významově to pro nás hodnotu má. Tím, že je Amerika liberální a dovoluje v mnoha státech legálně náhradní mateřství, jsme se mohli stát rodinou. A to je naše nezávislost, nezávislost na rodné zemi, která nám to oficiálně nedovolila a kde pořád, bohužel, musíme občas vysvětlovat, že homosexualita není nemoc a že z našich dětí nemůžeme vychovat lesby, ale ani heterosexuální ženy, protože něco, s čím se narodíš, se vychovat nedá. Bude to NEZÁVISLE na nás, naše role je připravit na život a pomáhat jim budovat zdravou osobnost, sebevědomí a slušnost sebe sama.👨‍👨‍👧‍👧 Takže Happy independence day 2018, Ameriko!🏳🌈🇺🇸 Fotka je ze 17. června 2016, Chicago _____________________________________ #independenceday #fourthofjuly #independenceday2018 #usa #ustrip #chicago #gaywithkids #samefamily #twins #nahradnimaterstvi

A post shared by Dva tátové (@dvatatove) on

Tak budeme doufat, že zákon v klidu projde a prezident zapomene. V případě, že by se to přeci jen dostalo až k soudu, snad kancléř Mynář opět nebude soudcům naznačovat, jaké rozhodnutí by se hlavě státu líbilo.

reklama

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější