reklama
 
NASA - instagram

5 plus 1 vědeckých Instagramů, které vám vyrazí dech

Věda je obsažena v tom, co jíme, dýcháme, v tom, co dennodenně používáme. Třeba v zubní pastě, botách. A je i na Instagram. Které vědní profily stojí za to sledovat?
reklama

1. NATIONAL GEOGRAPHIC

Králem, královnou i sultánem mezi vědeckými Instagramy je s 88 milióny sledujících zcela jistě National Geographic. Najdete zde vše - od zvířátek, tajemných mořských hlubin, vesmíru až po kostry dinosaurů.

2. NASA

Žádný vědecký přehled se neobejde bez NASA. Fakt. Impozantní fotky planet, galaxií, raket, sond, astronautů i technologických novinek letících na Mars prostě jinde takhle kompaktně neseženete. Sledujte a buďte uneseni vlnami vesmíru i temnou hmotou.

3. TECH INSIDER

Tech Insider sice není úplně zaměřený na vědu samu o sobě, ale spíše na její aplikaci. Pokud se ve světě nejnovějších technologií něco šustne,Tech Insider o tom bude vědět jako jeden z prvních. Do Instafeedu vám tak budou kromě párty s robotickými pavouky naskakovat i novinky ze světě robotů, léčby nemocí i umělého vylepšení těla.

4. CORY RICHARDS

Cory Richards je jeden z neikoničtějších fotografů světa a vědy vůbec. Mimo focení se věnuje i horolezectví - má za sebou několik osmitísovek a taky několik stovek tisíců followerů na Instagramu. V Coryho profilu tak najdete fotky ze všech geografických šířek domovské planety i spoustu unikátních fotografií lidí - od Inuitů po New Yorčany.

5. FUTURISM

Pokud jste blázni do budoucnosti, chtěli byste za partnera robota a celou domácnost se chystáte ovládat jedinou aplikací v telefonu - tohle je účet pro vás. Aneb #stay_in_future

Boston Dynamics just taught their old dog-bot, and man-bot, some new tricks.

Příspěvek sdílený Futurism (@futurism),

Bonus: JAN LUKAČEVIČ

V českých končinách je zcela na místě sledovat vědce Jana Lukačeviče z Akademie věd ČR. Jeho Instagram je mixem vesmírných dobrodružství, osobních fotek z Prahy i zvířat. #mysli_vědou

Astronauti i vědci jsou jenom lidi. To je vidět i na téhle fotce z tréninku přistání na vodě, kdy si budoucí astronauti užívají zasloužený odpočinek. Dříve totiž americké přistávací moduly programů Mercury, Apollo či Gemini přistávaly do oceánu, odkud byly vyzvednuty. Ale dneska trošku o něčem jiném. Ono se to možná nezdá takhle ze sociálních sítí, kde se střídá jedna skvělá zpráva za druhou a rozhovory o úspěších ve výzkumu, ale čas od času toho mám fakt plný brejle a minulej týden jsem už chtěl zmizet někam do hor úplně sám. Posledních pár týdnů je fakt divočina a cítím, jak pomalu dochází síly. Máme hromady práce na experimentu pro ExoMars, práce na grantu, přípravy doktorátů a do toho plno popularizačních textů. Naštěstí jsem byl na úžasným Academia Film Olomouc. Jestli jste o něm nikdy neslyšeli, tak zbystřete. AFO je mezinárodní festival populárně-vědeckých filmů, na kterém bylo letos přes 6000 účastníků a organizátoři z Univerzity Palackého odvedli špičkovou práci! Příští rok určitě vyražte. Já měl tu čest být v porotě krátkých filmů a taky v panelu "Prodáváme vědu online". Moc mi udělala radost hromada dotazů a během několika dalších dní jsem potkal plno lidí, kteří vědu mají rádi, i když se jí třeba nevěnují a někteří i vědí, co u nás na Akademie věd České republiky v kosmickém výzkumu děláme. Možná to na mě nebylo poznat, protože jsem byl fakt unavenej, ale za každou otázku a oslovení jsem hrozně vděčnej a mile mě překvapuje, jak moc se lidi zajímají. Dík vám všem, co se o naši práci zajímáte i tady na sítích, moc to pomáhá. Hlavně ve chvílích, kdy už bych se na všechny přednášky a fotky na instagramu nejradši vykašlal, vzpomenu si na vás a zase se o kousek zmáčknu. Jste fakt skvělí! #space #nasa #science #history #tbt #human #spaceexploration #astro #astronaut #apollo #mercury #gemini #pool #poolparty #sun #summer #chill #afo #olomouc

Příspěvek sdílený Jan Lukačevič (@lukacevicjan),

A jaké vědecké profily sledujete vy?

reklama

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější