diy - dveře

#diy: Bydlení - jak posunout dveře o level výš

Dveře tvoří vstupní bránu do vašeho svrchovaného území. Ať už jde o pokoj ve sdíleném bytě, kolej nebo třeba pronajatou kancelář, dveře vytvářejí první dojem. Proto se vyplatí se na ně zaměřit a posunout jejich vizáž o stupínek výš.

Nezáleží na tom, jestli se jedná o vaše vlastní dveře například v domě u rodičů, nebo o dveře do pronajatého prostoru. Upravit se totiž dají i bez trvalého zásahu. Platí ale, že čím starší dveře jsou, tím výraznější proměnou by měly projít. Nebojte se proto případně oslovit přímo majitele a na renovaci se s nimi domluvit.

Bydlení: Za málo peněz hodně pohodlí. Jak na to?
Studenta
Bydlení: Za málo peněz hodně pohodlí. Jak na to?
17. 9. 2017

Starým dveřím sluší barvy…

Pokud k vám vedou klasické kazetové dveře, máte s úpravou vyhráno. Těmto dveřím totiž stačí velmi málo, aby prokoukly. Stačí je dobře ošetřit a natřít barvou ladící ke zbytku interiéru. Můžete zvolit neutrální bílou nebo výrazné barevné odstíny. Vedle ale nešlápnete ani s jemnými pastelovými barvami.

…novým zase geometrie

V případě, že se schováváte za jednoduchými plochými dveřmi, můžete si vzít na pomoc lepicí pásky různých barev a tlouštěk a vytvořit z nich originální dekoraci. Strohým dveřím sluší geometrické tvary, jako jsou třeba proužky nebo trojúhelníky. Pokud máte dveře jednobarevné, nebojte se experimentovat s barvami. V případě, že základ vašich dveří je v dekoru dřeva, využijte raději jedné kontrastní barvy a vytvořte efektní celoplošný polep.

Foto: Studenta

Jak na to?

Pokud nevíte, jak si se starými dveřmi poradit, můžete se inspirovat a přiučit v tomto videu, které vás krok za krokem provede jednoduchým repasováním starých dveří.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější