láska, pár

Komerční úspěch svatého Valentýna: Díky zamilovaným párům, nebo singles?

Byl pozdní večer – první máj – večerní máj – byl lásky čas… Až na to, že je únor a nekvetou třešně.

Podle jednoho názoru vznikl den svatého Valentýna díky knězi, který za vlády Marka Aurelia Claudia oddával potají mladé zamilované páry. To bylo ve 3. století, kdy si Claudius myslel, že by manželé chtěli zůstávat doma místo toho, aby muž šel s kluky do války.

Psychoterapeutka a socioložka Markéta Šetinová
life
Rande sjednané přes seznamku Tinder často připomíná pracovní pohovor, říká terapeutka
29. 9. 2018
3 minuty o moderních vztazích

Pár století později - muži nechtějí zůstávat doma, do války chodí online přes Playstation a ze svatého Valentýna se stala komerční bomba, při které si člověk ani nemůže v klidu na tankovat benzín za dvě kila, aby mu k tomu někdo nenabízel krabičku věčných růží za dalších devadesát.

Pro koho je svatý Valentýn? 

Když jsem tak chodila mezi regály mých lokální supermarketů, přemýšlela jsem nad tím, jestli je komerční úspěch svatého Valentýna založený na těch mladých zamilovaných párech, nebo naopak na lidech, kteří si zvolili volnější životní styl.

Už samotné obchody: od 14. února od konce víkendu jsou skrz na skrz republikou vyhlášeny masové super diskontní sedmdesáti procentní valentýnské slevy. Dle mého úsudku mířeny na ženy, které potřebují smutek zahnat přečerpaný limitem na kreditní kartě. Pro muže zase PornHub přichystal valentýnské překvapení v podobě jednodenního premium účtu, což zároveň vynese zisk i distributorům papírových kapesníčků. Restaurace Hooters zase nabízí kuřecí křídla zdarma, což je vlastně v kombinaci s Hooters servírkami asi ideální valentýnské rande.

otevřený vztah
life
Otevřené vztahy fungují. Jen je potřeba větší důvěry a počítat s odsouzením okolí
29. 1. 2019
3 minuty o partnerských vztazích

Se zajímavou novinkou přišla texaská zoologická zahrada, která nabízí poměrně kontroverzní způsob, jak se vyrovnat s ne zrovna vyrovnaným rozchodem. Mohli jste si pojmenovat švába po expartnerovi a ten byl hozen surikatám k obědu. Podobně to udělalo i centrum na oregonského rehabilitačního a vzdělávacího centra věnovaného zvířatům.

Když se to vezme kolem a kolem, tak není zas tak hrozný trávit "den lásky" single, když se ten reklamní průmysl tolik snaží, aby naše osamělé duše nezhýraly. Podle valentýnského průzkumu za nás chlapi stejně nechtějí utrácet a my nechceme utrácet za ně. Důležité je, že 15. února půjdou do výprodeje všechny bonboniéry s nápisem "Miluji tě," takže s naprostým klidem můžu říct, že letošního Valentýna budu trávit v práci a v noci jako zdravá sebevědomá emancipovaná žena…

…s mým dobrým francouzským kámošem - vínem.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější