Univerzitní osmy 2018 Prohlédni si galerii

Obhajoba! Univerzitní osmy znovu ovládly posádky ČVUT a Karlovy univerzity

Tituly Akademických mistrů Univerzitních osmiveslic ČR byly rozdány v rámci 105. Primátorek. Nejlepší akademické veslařky roku 2018 v rámci 105. Primátorek jsou z Univerzity Karlovy, akademickými mistry ČR je posádka ČVUT. Obě posádky tak obhájily svá loňská vítězství.

První den 105. Primátorek je za námi. Jaké nejdůležitější události se dnes na Vltavě odehrály? Jednoznačně souboje Univerzitních osem mužů i žen, závod, který byl zároveň vyhlášen jako Akademické mistrovství ČR, ve kterém jsme viděli slavné olympioniky, zvučná jména světového veslování, a také mezinárodní posádky!

Mezi ženskými posádkami obhájila své prvenství Univerzita Karlova. Posádka složena ze zkušených veslařek dokázala porazit i Lenku Antošovou a Kristýnu Fleissnerovou, mistryně Evropy ve dvojskifu, které usedly do posádky ČZU Praha.

Do Prahy přijel rovněž Dr. Frank Rühle, německá veslařská legenda, jeden z nejúspěšnějších světových veslařů z přelomu 60. a 70 let, a to v roli trenéra Technické univerzity Drážďany. Jak se dařilo jeho svěřencům na 105. Primátorkách? Ženská posádka se probojovala do finále A a celkově obsadila 4. příčku a muži dojeli ve finále B na třetí pozici.

Největší očekávání ovšem rozhodně přinášely mužské Univerzitní osmy! Diváci na náplavce byli zvědaví, zda se podaří nově postavené posádce Palestry, obsazené olympioniky Ondřejem Synkem a Jiřím Prskavcem, porazit posádku ČVUT, která nebyla poražena již šest let v řadě.

Překvapení se ovšem nekonalo a ČVUT se zdá být neporazitelnou posádkou i nadále! Obhájilo nejen prvenství z loňského roku, ale již sedmé celkově v historii závodu. Ve vítězné posádce usedl Milan Bruncvík, který se jako první a jediný Čech v minulosti zúčastnil tradičního klání univerzit Cambridge a Oxford.

Byli jste fandit? Nebo jste nestihli? Mrkněte do naší galerie v úvodu článku!