peníze

Pasivní příjem. Trochu jiná brigáda...

Finance, prachy, love, zlatky, děngy… Bez nich to nejde. Jak na pasivní příjem?

1. E-shop s tričkama

Pokud jste kreativní a máte sklony k navrhování, designu nebo vymyšlení chytrých hlášek, zkuste dobýt Česko tričkama. Můžete si založit vlastní tričkárnu třeba tady. Následně vše umně promovat ve facebookových skupinách a provize se budou jen kutálet. Jen pozor na copyright!

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

2. Pošlete fotky do světa

Rádi fotíte? Sebe, psy, budovy, Česko, Moravu, Slezsko? A víte, že lze poměrně jednoduše své fotky prodávat? Zkusit to můžete například v databázích Shutterstock nebo iStock. #vydelavej_fotkou

3. Prodávat staré i nové věci na FB, Instagramu a třeba i Amazonu

Možnosti e-commerce jsou nekonečné. Můžete prodávat téměř jakýkoliv produkt. Od starých mobilů, přes psací a šicí stroj po babičce, až po nově zrekonstruovaného plyšáka. Taky můžete zkusit prodávat výrobky vlastní. Grafiku, korálky, hudbu nebo hrnečky. Nejjednodušším způsob je asi FB Marketplace.

peníze, prasátko
life
Nic není zdarma. Kolik stojí život vysokoškolského studenta?
23. 4. 2018
3 minuty o studentských financích

4. Pronajměte prázdný prostor přes Airbnb

Vlastníte vy - případně rodiče, přítelkyně, přítel - byt, chatu, dům, který nevyužíváte? Zkuste ho zpeněžit přes Airbnb. V Praze vám to půjde samozřejmě lépe, než třeba v Českých Budějovicích, ale koruna ke koruně dělá milion.

5. . Blog a Affiliate program

Začněte s blogem třeba na Webnode a vyhledejte nějaké Affiliate partnery. Když najdete zajímavá témata a budete úspěšní, tak se časem třeba dočkáte i pár tisícovek měsíčně.

6. Nahrajte audioknihu a umístěte ji na Youtube

Je velká spousta knih, na které se již nevztahují autorská práva (například všechny ty knihy z povinné četby do 19. století). Tím, že audioknihu nahrajete na Youtube kanál, získáte po čase možnost monetizování videí. A povinná četba je docela lákavé téma pro končící středoškoláky. Další stovky se pak budou po měsících vracet také. Jako bonus získáte zkušenosti s editací zvuků i s práci s hlasem. To se do CV hodí vždycky.

7. Venčení

Pokud chcete zdvojit výdělek z 2. bodu, rádi se procházíte a milujete domácí mazlíčky, existuje zde možnost placených venčicích procházek, u kterých můžete rovnou fotit. Průměrná stovka za hodinu venčení vám pak bohatě pokryje náklady na zaplacení kávy a hodí i nějaký ten bonus na toast s avokádem.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Máte nějaký pasivní příjem? Nebo raději brigádničíte aktivně?

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější