Studující student, studium

Stylistka radí… Oblečte se na státnice tak, aby vám to dali!

Už jsme probrali naprosté základy slušného oblékání, když jde člověk ke zkoušce (jakože byste si neměli brát na zkoušku mikinu pokecanou kečupem nebo pastou nebo kečupem a pastou), teď zaměřila stylistka a studentka Tereza Michálková v hledáčku o level vyšší událost – státnice. Jak je přežít aspoň se stylem, když se už vám stane, že si blbě vytáhnete?

Příležitost velí barevnou strategii

Dress code je jasná volba, a sice ten samý, který jsme již popisovali v prvním díle našeho stylistického seriálu - tedy business casual. Tereza ale říká, že máte víc vsadit na svůj pocit a klidně zvolit barevnější kombinace.: "Je to jedna z nejdůležitějších zkoušek a člověk by se měl cítit pohodlně. Nepříjemný materiál nebo nepadnoucí střih ještě znásobí stres, kterému je člověk vystaven." Ale pozor! Jestli se oblékáte do kanárkové nebo fosforeskující zelené, o pár odstínů uberte.

"Popravdě jsem nečetla pravidla oblékání ke státnicím ani na jedné škole," přiznala Tereza, "předpokládám ale, že platí tato jistá pravidla: u dívek zakrytá ramena, sukně a halenka, uzavřené boty a punčochy; nebo druhá varianta pouzdrové šaty, punčochy a lodičky." Kluci to mají zase snazší - stačí jim společenský oblek tmavé barvy a bílá košile.

Stylistka radí: Je OK si na vysokoškolský ples vzít to samé jako na maturák?
Studenta
Stylistka radí: Je OK si na vysokoškolský ples vzít to samé jako na maturák?
5. 2. 2015

Frak netahejte

I když byste si přáli, pánové, ohromit hlavně dámskou polovičku komise svoji enormní erudovaností a slušností, všeho moc škodí. Podle Terezy máte zapomenout na frak nebo dnes ještě častěji využívaný smoking. "Ustrojit se do tohoto typu dress code je již pro zručnější pány a popravdě je lepší mít uvázanou skvěle kravatu u společenského obleku než mít například smoking bez motýlka," varuje před faux pas.

Kam s čírem?

Studujete práva, ale i tak vám to nedá a barvíte si vlasy každých pár dní ještě červenější červenou? Nic s tím nedělejte. Vlasy jsou vyjádřením vás samotných, a jestliže někdo z komise nemá rád punkáče, ulíznutím doprava nebo doleva to už nespravíte.

Holínky při dešti? Absolutní ne

Znáte to… Konečně přišel den D a státnice S, vstali jste ještě o hodinu dřív, abyste se náležitě upravili, vykročíte pravou nohou, ale… přímo do deště. Jestli máte tendenci vracet se pro pláštěnku a holiny z loňského fesťáku, zabrzděte. "Státnice jsou nejdůležitější zkouškou a podle toho byste k ní měli přistoupit," radí stylistka, "Nejhorší varianta je přijít v pouzdrových šatech a válenkách či holínkách se cvočky až ke kolenům." Pokud je venku déšť, sníh nebo létají trakaře, můžete si boty uvnitř budovy přezout. (Pozn. Redakce - platí i pro pány v gládách.)

Poslední bodíky a tfuj tfuj:

  • Čisté oblečení
  • Pohodlné oblečení
  • Bez nápadných nápisů
  • Bez výrazných barev
  • Vlasy učesané
  • A dámy - denní make-up

Tereza Michálková

Již šestým rokem je členem Asociace vizážistů a stylistů České republiky, kde si i nadále rozšiřuje své vzdělání. Kromě vizážistiky se věnuje také módnímu poradenství či vlasovému stylingu. Díky spolupráci s fotografem a kadeřnicí má možnost pořádat focení či celkové proměny klientů přímo v malém ateliéru v centru Prahy. Dělat lidi krásnějšími a spokojenějšími sami se sebou, je jejím hlavním cílem. Aktuálně studuje 3. rokem Veřejnou správu na soukromé škole CEVRO Institut a dálkově 3. ročník Živočišné produkce na ČZU.  V mezidobí se věnuje klientům, focení a práci v ateliéru. Kromě toho ji baví tanec, malování temperami a zvířata.

"Je důležité, aby lidé chodili hezky oblékaní, hlavně u nás v ČR, kde jsou velmi oblíbené igelitky a ponožky v sandálech. Proč? Protože tím reprezentujeme sami sebe a to by si měl každý uvědomit. Bez odpovídajícího oblečení nedostaneme práci, kterou si přejeme, nepůjde s námi slečna či pán na rande a všichni si na nás budou ukazovat prstem, což bude mít za následek opět negativní pocity. Člověk v hezčím oblečení se má tendenci chovat jinak a lépe. Vše proto souvisí se vším."

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější