reklama
 
boho styl

Volnost, hravost a nespoutanost. Seznam se s boho stylem

Tak trochu retro, hrstka hippie stylu, něco od indiánů, kapka i z country, velká dávka ženskosti a přirozenosti. Boho prostě není něco, co by bylo jasně definované. Je to styl, který umožňuje nejen ženám probudit své nitro a cítit se svobodně. Nic neřešit, jen žít. A boho se žije samo.
reklama

Boho v módě

Miluješ osmdesátky? Nejraději by sis napletla copánky do vlasů, jako když jsi byla malá, oblékla si pončo a sukni po mamce? Proč ne! Nebo tě víc lákají indiáni? Miluješ šedesátky? Stejně jako v celém boho stylu se ani v oblékání meze nekladou. Pokud přece jen nevíš, mrkni na inspiraci na Instagramu nebo Pinterestu.

Foto: Unsplash.com

Když začneš na svět koukat v boho brýlích (ehm, samozřejmě obrazně), pochopíš, že každý je krásný takový, jaký je. Nezáleží na tom, jestli máš větší nos nebo ti trochu odstávají uši. Nevejdeš se do velikosti S? V boho stylu se budeš cítit dobře i přes veškeré nedokonalosti.

Boho interior design

Tak jako většina stylů se i tento promítá i do designu, nábytku a doplňků. Protíná několik kultur i dob. Opět při vybavování ve stylu boho můžeš pustit fantazii na špacír a vyřádit se na množství polštářků, mandal, peříček a lapačů snů. Z materiálů se jedná většinou o vlnu, bavlnu, kůži, plátno nebo proutí.

Foto: Unsplash.com

Do tohoto volnomyšlenkářského proudu se vrhá i spousta kaváren. Není divu, k hrnku kávy se pohoda a volnost skvěle hodí. Příroda, pohodlí, vzdušnost. Kde by se člověk cítil líp?

I v Praze se jich pár takových vyklubalo. Jedna taková zakotvila stranou od davů na Střeleckém ostrově. Oáza klidu, kde si chvílemi budeš připadat jako na dovolené na Bali, chvílemi jako ve francouzské vesničce. Jde o letní kavárnu COCO VAN by Coffee Corner se zázemím v boho vanu. Jedná se o původní model Constructam Coral z roku 1969.

Foto: Facebook COCO VAN by Coffee Corner

Proč COCO? Protože COnstructam COral. Kavárna má i hlubší myšlenku, která rezonuje s legendou o plujících kokosech, které se díky mořským proudům nečekaně rozmnožily do téměř všech míst na planetě zemi. A tato kavárna touží být jako ten kokos, který pluje z akce do akce a přináší všem radost, hojnost a nezapomenutelný zážitek.

Lets back to peace and hippies..

Co říkáš na Boho styl ty?

reklama

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější