Naučte se využít svůj potenciál!

Naučte se využít svůj potenciál!

Přemýšleli jste o tom, proč někteří studenti dosáhnou mimořádných úspěchů a někteří, třeba i talentovanější, nedokončí studium, či pak nenajdou odpovídající uplatnění? Za vaším úspěchem nestojí pouze talent a schopnosti. O poznání důležitější je to, jak k nim přistupujete, vaše nastavení mysli. Věříte-li, že na sobě můžete stále pracovat, budete úspěšnější než ti, kteří si myslí, že jsou jim schopnosti jednou provždy dány. 

Zkuste se zamyslet, ke kterému typu patříte právě vy. Jste vytrvalí, vyhledáváte výzvy, v kritice vidíte příležitost a necháváte se inspirovat úspěchem druhých? Nebo se výzvám vyhýbáte z obavy ze selhání, úspěch druhých ve vás zanechává špatný pocit a zpětnou vazbu nesnášíte? Odpovědi na tyto otázky vám pomohou odhalit, zda je vaše nastavení mysli růstové, nebo fixní. Růstové myšlení vás posunuje ve vašem úsilí a napomáhá úspěchu a osobnímu růstu. Fixní myšlení vás brzdí v rozvoji a nedovolí naplno rozvinout váš potenciál. Skvělá zpráva je, že navzdory své dispozici se dokážete v průběhu života změnit a významně tak ovlivnit svoji reálnou úspěšnost ve všech oblastech života.

Tento koncept různých způsobů myšlení zkoumala desítky let Carol Dwecková se svým týmem a výsledky předkládá odborné i laické veřejnosti ve své knize Nastavení mysli od Jan Melvil Publishing. Profesorka Dwecková v ní vysvětluje i způsob, jak toto nastavení změnit a proč je užitečné o tuto změnu usilovat.

SOUTĚŽ

Z knihy Nastavení mysli se stal celosvětový bestseller s více než milionem prodaných výtisků a nyní ji můžete získat i vy, odpovíte-li správně na následující otázku.

Na jaké univerzitě působí Carol Dwecková?

a) Stanfordově

b) Karlově

c) Oxfordské

Odpovídejte buď do diskusního fóra tady pod článkem nebo na Facebooku do komentů u příspěvku. Z odpovědí, které do pondělí obdržíme, vylosujeme a obdarujeme tři šťastlivce.

Foto: Studenta

Další dvě knihy, které věnuje do této soutěže nakladatelství Jan Melvil Publishing, jsou:

WHOLE30 – Třicetidenní restart, který vám přinese zdraví a svobodu v jídle, autorů MELISSY A DALLASE HARTWIGOVÝCH

Prostřednictvím této knihy můžete sami sobě nebo někomu blízkému věnovat nástroje nezbytné k dosažení zdravějšího a spokojenějšího života. Jestli na váš problém nic nezabírá, zkuste Whole30.

A kniha Elon Musk – Tesla, SpaceX a hledání fantastické budoucnosti, kterou napsal uznávaný novinář ASHLEE WANCE

Elon Musk bývá označován za největšího inovátora současnosti, génia, workoholika, Iron Mana, podivínského vynálezce i vizionáře. Jeho životopis zblízka nahlíží do Muskova soukromí a je strhující kronikou jeho úspěchů i selhání.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější