Showmax: Za špičkovými věcmi nemusíte do Silicon Valley
poweredbyexperts

Showmax: Za špičkovými věcmi nemusíte do Silicon Valley

Pirátské stahování Big Bang Theory už je pasé. Pravidla hry změnil zápaďácký Netflix, který nám všem dokázal, že i streamování jde a je vlastně daleko příjemnější, než něco někde pokoutně stahovat. A Netflix není zdaleka sám, mimo jiné třeba i v Česku operuje mezinárodní společnost Showmax a pro jejich služby platí úplně to samé – můžete se dívat na cokoliv chcete, kdykoliv chcete a na čemkoliv chcete (telka, mobil, notebook...).

Protože Showmax oproti Netflixu zase tolik z nás nezná, vydali jsme se do jejich pražské kanceláře a vyzpovídali tam technologického ředitele Antonína Krále a Jiřího Brunclíka, který má na starosti technickou infrastrukturu firmy.

Pánové, co je Showmax?

Antonín: Showmax je internetová televizní služba s rozsáhlým katalogem televizních pořadů a filmů dostupných na vyžádání (tzv. video on demand). Nemusíte ale nutně jen streamovat, máme třeba i funkci stahování, takže si můžete film stáhnout a podívat se na něj třeba ve vlaku. Hlavně působíme v Africe a ve střední a východní Evropě, máme pobočky v Johannesburgu, Nairobi a Lagosu, v Evropě pak v Amsterdamu a ve Varšavě. A tady v Čechách máme hlavní vývojovou centrálu. V Berouně a v Praze, kde působíme, máme zhruba padesát zaměstnanců, ale globálně má firma kolem dvou set šedesáti lidí. Byť nás lze považovat za start-up, jme součástí společnosti Naspers, což je globální internetová skupina a jeden z největších technologických investorů na světě, takže nemusíme řešit finance a můžeme se plně věnovat vývoji.

Foto: Studenta

Plánujete přijmout čtyřicet vývojářů, co jim nabízíte?

Jiří: Není to jen o seznamu benefitů, ale hlavně o prostředí, které tu máme nastavené stylem „chceš něco vyzkoušet, dáme ti možnost“. Snažíme se budovat celosvětově významný inženýrský tým a být technologicky opravdu na špičce. Člověk nemusí být přímo v Silicon Valley, aby mohl dělat moderní věci. Dáváme lidem možnost najít a vyzkoušet si pozici, která by pro ně mohla být ideální. Skvěle nám tady funguje i work-life balance, samozřejmostí je i flexibilní pracovní doba.

Lidé u nás nepracují jen pro firmu, ale firma pracuje i pro ně. Poměrně intenzivně řešíme firemní kulturu, snažíme si vzájemně dávat otevřenou zpětnou vazbu na to, co děláme, a na základě toho jsme schopni se dále rozvíjet. Hodně lidí má zcestnou představu, že když jim je víc než pětadvacet let, tak už se nemohou nic nového naučit. To je naprostý nesmysl.

Chtěli byste pracovat v Showmaxu? Tak zbystřete – společnost totiž zrovna hledá mladé talenty na pozice softwarových inženýrů: vývojáře v oblasti Frontend, Backend, mobilní vývojáře (iOS, Android), systémové inženýry (Linux). Rovněž budují tým Quality Assurance, tak se podívejte na blog.showmax.com/careers a dejte o sobě vědět!

Jaké lidi hledáte?

Antonín: Hledáme lidi, kteří jsou otevřeni dynamickému prostředí. Člověk nemusí mít konkrétní zkušenosti a znalosti, ale musí být schopen se učit novým věcem. Snažíme se hlavně u člověka hledat potenciál, ne aktuální znalost. Dáváme každému možnost ovlivňovat projekty, navzájem spolupracovat a realizovat vlastní myšlenky.

Foto: Studenta

Jaké to je, pracovat v mezinárodním kolektivu?

Antonín: Dává to další zkušenosti. Zrovna nedávno se kolega vrátil z cesty do Afriky, kde navštívil tamější pobočky. A myslím, že ho to ohromně posunulo, protože si prohlédl reálně prostředí, kde je naše služba k dispozici a měl šanci přímo hovořit s koncovými uživateli Showmaxu.

Co vy a Netflix?

Jiří: Nechceme být všude a nechceme být vnímáni pouze jako konkurent Netflixu. Proto se zaměřujeme na relevantní trhy, záměrně si vybíráme technologicky obtížné lokality, jako například Afriku. Naším cílem je řešit složité technické výzvy tak, abychom byli schopni kvalitní službou získat zákazníka.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější