Nebezpečný fenomén planking: staňte se na okamžik prknem!

Nebezpečný fenomén planking: staňte se na okamžik prknem!

Pokud jste vyznavačem sociálních sítí a zároveň milovníkem bláznivých aktivit, je planking, neboli něco jako „prknatění“, pravou zábavou právě pro vás! Pokud nesledujete zpravodajství, ať už televizní, či novinové nebo internetové, dovolte nám, abychom vám planking představili.

Někteří lidé zřejmě touží poznat pocit, který zakouší prkno, když je pěkně v těžišti umístěno na nějakém místě, nejlépe extrémním a kuriózním. Jak ale člověka vůbec může napadnout přemýšlet o pocitech prkna? Inspiraci dodávají nejrůznější početné skupiny na síti Facebooku, který je nezbytným médiem plankingu. Jednoduše se někam položte na žaludek v horizontální poloze, chvíli tak setrvejte, než vás někdo zvěční a pak svojí fotografii sdílejte s dalšími uživateli s podobnými zájmy!

Fotogalerie:

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Může jít i o život

Masivní zájem o planking vzrostl letos v březnu, když se v jedné australské televizní show pochlubil svým „prkenným“ uměním zdejší rugbyový hráč. Samotný princip těchto hrátek ale spadá zřejmě až do roku 1997, kdy se jim ale neříkalo planking, nýbrž Laying down game. Sláva plankingu teď neustále roste, a to i přesto, že v honbě za co nejoriginálnějším místem „prknatění“ roste i jeho rizikovost. Dokazují to případy, kdy si chtěl mladý muž užít bytí prknem na jedoucím voze nebo když se jiný jeho plankingový kolega chtěl zvěčnit ležící na zábradlí balkonu. Oba prkennou rovnováhu neudrželi a zřítili se tragicky na zem.

V Austrálii vám hrozí ztráta zaměstnání

Pokud ve vás také roste touha stát se na chvíli prknem, vězte, že byste se neměli nechat unést například v práci. Hrozí vám totiž vyhazov. Například australští dělníci předváděli prkna na šedesát metrů vysokých komínech, z kterých se sice nezhroutili, za to však možná jejich manželky, když byli aktéři za svoje činy vyhozeni z práce. Již v dřívějších dobách plankingu pak za něj byli vyhozeni třeba lékaři a sestry z jedné britské nemocnice, protože se mu oddávali během pracovní doby. Nezkoušejte také planking na majetku veřejných institucí a orgánů, abyste později neplankingovali navždy ve vězeňské cele. To se přihodilo několika studentům, kteří si chtěli prkenně pohovět na budově školy nebo na policejním voze.

Kde ho najdete na Facebooku?

Planking strhl lidi všech generací, profesí i obou pohlaví. Lidé pózují na autech, lednicích, komínech, na lidech, na reklamních cedulích, na koši nebo na umyvadle. I vy ho můžete zkusit a pak sdílet fotografie v největší facebookovské skupině Planking. Nápady čerpejte i z uvedeného videa, ale pamatujte, že hlavní je vždy vaše bezpečí! Studenta.cz by totiž nerada tímto článek připravila Českou republiku o budoucnost národa! :-)

Eva Samšuková

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější