Nechte si otestovat své lahve tvrdého. Pro jistotu…

Nechte si otestovat své lahve tvrdého. Pro jistotu…

Aféra s pančovaným alkoholem zasáhla studenty v ten nejhorší čas. Stěhování na koleje do nového města, poznávání spolužáků a barů v okolí jde ruku v ruce s konzumací alkoholu. A to pořádnou.

Přehnali jste to, je vám zle a máte strach, jestli jste nevypili něco, co jste neměli? Stavte se na Masarykově univerzitě nebo v nemocnici u svaté Anny v Brně a nechte se otestovat. Nebo přineste do školy podezřelé lahve a laboratoř vám řekne, jestli je bezpečné je vypít.

Pracovníci Ústavu soudního lékařství jsou schopni během několik minut poznat ze vzorku jakékoliv tělní tekutiny, jestli v sobě toxický metylalkohol máte, nebo ne. Nově mají otevřeno dvacet čtyři hodin denně.

Standardně provádíme analýzy vzorků během pracovní doby a mimo ni je pro akutní případy podezření na jakoukoliv otravu v pohotovosti na telefonu toxikolog. Vzhledem k rostoucímu počtu případů, jsme se rozhodli zajistit permanentní službu jeho fyzickou přítomností po celých 24 hodin,“ upřesnil přednosta Ústavu soudního lékařství Miroslav Hirt.

Otestovat si můžete nechat také lahve, které máte doma a chcete mít jistotu, že je můžete bez obav vypít. Na Masarykově univerzitě toto testování provádí Loschmidtovy laboratoře Přírodovědecké fakulty v Univerzitním kampusu Bohunice, pavilon A13, tel: 723 353 975.

Musíte dodržet několik podmínek:

  1. Před předáním vzorku je nutno se nejprve s daným pracovištěm spojit.
  2. Služba je bezplatně poskytována pouze obyvatelům s trvalým pobytem na území Jihomoravského kraje.
  3. Test bude proveden na základní normy škodlivosti lihovin a destilátů na zdraví člověka; služba není bezplatně poskytována podnikatelům.
  4. Každý žadatel musí vyplnit a podepsat písemný souhlas ke zpracování a použití osobních údajů, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních  údajů, ve znění pozdějších předpisů (přílohou dopisu).
  5. S každým žadatelem musí být vyplněn formulář, kde na základě předloženého občanského průkazu bude zaznamenáno jméno, příjmení, titul, adresa trvalého bydliště a dále telefonický kontakt.
  6. Udělení souhlasu, že výsledky testu, v případě nálezu metylalkoholu či jiné škodlivé látky ve vyšší než přípustné koncentraci, budou okamžitě předány orgánům činným v trestním řízení.

A co vy, necháte si pro jistotu otestovat svoje zásoby?

foto: http://www.freedigitalphotos.net

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější