Nejlepší hokejisti jsou na Karlovce!

Nejlepší hokejisti jsou na Karlovce!

Čtvrtý ročník pražské Hokejové bitvy univerzit, která se konala 30. 10. 2013 v Tipsport aréně, ovládla již potřetí Univerzita Karlova. Obhájci loňského titulu z České zemědělské univerzity skončili na posledním místě.

O výsledku finálového zápasu mezi ČVUT s UK rozhodly až nájezdy, poté co tým Univerzity Karlovy srovnal stav finále zhruba minutu před koncem normální hrací doby. Utkání tak směřovalo k samostatným nájezdům, ve kterých byli šťastnější svěřenci trenéra Fialy. Ti proměnili dva nájezdy a zápas tak skončil jejich výhrou 3:2. Vítězstvím získali hráči putovní pohár primátora hl. m. Prahy a šek na deset tisíc korun. Třetí místo vybojovalo mužstvo VŠE, které porazili loňského mistra z České zemědělské univerzity. Finálový zápas pískala legenda pražské Sparty Petr Bříza.

Foto: Studenta

Své favority přišlo podpořit přes pět tisíc návštěvníků. „Letošní ročník ukázal, že univerzitní hokej má budoucnost. Přirozená rivalita mezi vysokými školami vyprovokovala hráče k profesionálním výkonům,“ uvedl jeden z organizátorů Hokejové bitvy 2014 Lukáš Dejl. Návštěvníci si, kromě bouřlivé atmosféry užili zábavné soutěže (bečkocurling, „tref díru“ a další), Smilebox, vystoupení cheerladers a další.

Foto: Studenta

Zápasy komentovali zástupci jednotlivých vysokých škol - Radovan Klučka, Štěpán Krpata, Zdeněk Horák a Roman Čermák. Návštěvníci si před finálovým zápasem také vyslechli českou státní hymnu v podání sboru VŠE – Musica Oeconomica Pragensis. Večera se osobně zúčastnil i primátor hl. m. Prahy RNDr. Tomáš Hudeček, Ph.D., který předal vítěznému týmu pohár a šek.

Celou akci ukončila večerní afterparty s DJkou Fancy.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější