Neseďte doma a vyrazte na některou z mnoha hudebních akcí u nás i v zahraničí

Neseďte doma a vyrazte na některou z mnoha hudebních akcí u nás i v zahraničí

Česká republika sice nepatří mezi největší země na světě, i tak se zde ovšem každé léto konají stovky akcí pod otevřeným nebem, které se mnohdy stávají zážitkem na celý život. Studenta pro vás vybrala ty nejzajímavější z nich, a protože víme, že většina z vás bude během léta cestovat, nezapomněli jsme ani na pár akcí v zahraničí. Tak neseďte doma a vyrazte se pořádně bavit.

K létu patří neodmyslitelně několik věcí. My si třeba nedokážeme představit červenec a srpen bez koupání, cestování, sjíždění vody, čtení knížky, na kterou nebyl přes rok čas, grilovaček, opékání buřtů a fesťáků. Jelikož se chystáme na několik hudebních festivalů vyrazit, rozhodli jsme se letošní lákadla zmapovat. A že jich je.

Colours of Ostrava

V našem přehledu nemůže samozřejmě chybět jeden z největších letních festivalů v naší republice, který dvakrát získal českou hudební cenu Anděl za Událost roku, minulý rok byl zařazen deníkem The Guardian mezi deset nejlepších festivalů Evropy a je držitelem i dalších ocenění. Imagine Dragons, LP, Norah Jones, alt-J, Jamiroquai, Justice, Midnight Oil, Birdy, Moderat a spousta dalších rozezní ve dnech 19. až 22. července 2017 industriální areál bývalých dolů, hutí a železáren v Dolních Vítkovicích. Koncerty doplní divadla, projekce filmů, diskuze, workshopy a různé výtvarné aktivity.

Sázavafest

Přední domácí interpreti, ale i zajímaví vystupující ze zahraničí se každoročně objevují na festivale ve Světlé nad Sázavou. Kdo vystoupí na letošním sedmnáctém ročníku, který potrvá od 3. do 5. srpna 2017? Těšit se můžete například na Thomase Anderse z Modern Talking, Majka Spirita, Slzu, Mandrage, Lenny, Xindla X, Ruslanu, Vojtěcha Dyka & B-Side Band, Rybičky 48, UDG a mnoho dalších. I na tomto festivalu najdete doprovodný program jako divadlo nebo autorská čtení.

Highjump

Osmnáctý ročník jediných českých závodů v extrémním skákání do vody se uskuteční 4. a 5. srpna 2017 v lomu v Hřiměždicích u Příbrami. Přední skokani a skokanky cliffdivingu z České republiky i ze zahraničí předvedou divákům své výkony na skokanských můstcích ve výšce 12, 16 a 20 metrů nad hladinou lomu. Pokud budete chtít překonat sami sebe, můžete do vody také skočit. Highjump není ovšem jen o skocích do vody. Návštěvníci se mohou těšit na exhibici dalších extrémních sportů, mezi které patří například flyboard, bláznivé placáky X-Diving show nebo BMX kola. A chybět nebude samozřejmě ani hudební program. Na dvou pódiích vystoupí třeba Stanton Warriors, Smash Hifi Live, Wohnout, Hentai Corporation a Colectiv.

Ať jedete na jakýkoliv festival, měli byste se před odjezdem zamyslet, jestli máte všechno potřebné a nutné k přežití… Co by to tedy mělo být? Máme pro vás několik rad. Stejně tak vám poradíme, co rozhodně (ne)dělat na letním festivalu.

Hip Hop Kemp

Stanice CNN už několikrát zařadila tento největší hiphopový festival ve střední a východní Evropě mezi padesát nejlepších festivalů světa a fanoušci hip hopu o něj nebudou ochuzeni ani letos. Šestnáctý ročník se uskuteční ve dnech 17. až 19. srpna 2017 ve Festivalparku v Hradci Králové a návštěvníkům nabídne téměř sto nezapomenutelných hodin plných hip hopu. Na osmi stages totiž vystoupí více než 499 světových interpretů, mezi které budou patřit například Common, Jedi Mind Tricks, AllttA, Kontrafakt, Vladimir 518, H16, Marpo & TroubleGang, Prago Union nebo Little Simz.

Mácháč

Pokud se během letošního léta nepodíváte na pláž, vyrazte na beach open air festival Mácháč, který se bude konat 18. až 19. srpna 2017 na písčité pláži Klůček u Máchova jezera. Jestli se na pláž během léta dostanete, dorazte na tenhle festival i tak, protože pláže přece není nikdy dost. Na osmi stages zde vystoupí Lost Frequencies, W&W, Curbi, Yall, Ummet Ozcan, Dannic, Juicy M, Michael Burian a přes sto dalších. A kdo si bude chtít opravdu pořádně zapařit, může vyrazit na sobotní a nedělní afterparty, která startuje v pět ráno v pražském klubu Studio 54 a potrvá do odpoledních hodin.

Foto: Studenta

Sziget Festival

I letošní ročník populárního maďarského festivalu bude nabušený prvotřídními hudebními vystoupeními. Týden od 9. do 16. srpna 2017 tak můžete strávit na krásném ostrově v srdci Budapešti, který ovládnou hity interpretů zvučných jmen, jako jsou The Chainsmokers, Kasabian, Macklemore & Ryan Lewis, Pink, Wiz Khalifa, Major Lazer, Rita Ora a spousty dalších. Kromě hudebního programu jsou pro návštěvníky připravena různá taneční, divadelní a cirkusová vystoupení, workshopy a zajímavé přednášky.

Kraków Life Festival

Za populárními zahraničními interprety můžete vyrazit i k našim sousedům. Od 18. do 19. srpna 2017 se totiž bude v Krakově konat festival, na kterém vystoupí třeba Ellie Goulding, Lana Del Rey, Wiz Khalifa, alt-J a interpreti z polské hudební scény.

Lollapalooza

Lollapalooza se koná v různých městech po celém světě a na třech místech se uskuteční i během léta. Na pařížské Lollapalooze vystoupí ve dnech 22. a 23. července 2017 například The Weeknd, Imagine Dragons, Lana Del Rey, LP, Martin Solveig, Red Hot Chili Peppers, DJ Snake a mnoho dalších. Někdo z vás se možná vydá během léta i na jiný kontinent. Pokud plánujete vyrazit na začátku srpna do Chicaga, určitě nevynechejte tamější festival Lollapalooza, který potrvá od 3. do 6. srpna 2017. Největšími lákadly jsou bezpochyby Muse, Lorde, The Killers, Blink-182, alt-J, Arcade Fire, The xx a Chance the Rapper, ke kterým se na osmi stages přidá přes sto dalších. Na Lollapaloozu můžete ovšem vyrazit i v září, protože ta berlínská se koná ve dnech 9. a 10. září 2017. Ani v tomto případě vás neochudíme o nabitý lineup - Foo Fighters, Mumford & Sons, The xx, Hardwell, Rudimental, George Ezra, Galantis a mnoho dalších hvězd.

Který fesťák poctíte svou návštěvou letos vy?

Text: Kristýna Dolejšová

Foto: pixabay.com

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější