Nevíš, co na zeď? Využij ji k učení!

Nevíš, co na zeď? Využij ji k učení!

Máš doma volnou zeď a nevíš, co s ní? Využij ji k efektivnímu učení, třeba k zaznamenávání myšlenkových map, které jsou trendem posledních let. Zajímá tě, jak na to? Čti dál!

Několikasetstránková skripta ke studiu moc nelákají. Namísto opakovaného listování ovšem stačí investovat nějaký čas do vytvoření myšlenkové mapy a výsledky budou mnohem lepší. Proč? Myšlenkové mapy se na celém světě používají jako všestranný nástroj, jak si uspořádat myšlenky do vizuální, a tedy přehledné podoby. Rozvíjejí kreativitu, vylepšují paměť a tím pádem i tvoji produktivitu. Šetří čas, jsou názornější a v neposlední řadě pomáhají srovnat si priority a hodnoty. Z map jsou dobře vidět souvislosti, se kterými učivo lépe pochopíš. A čemu rozumíš, to si přeci snáze zapamatuješ!

Maluj si na zeď

Využívá se v kancelářích, ve škole i doma - speciální nátěr IdeaPaint. Abys měl své nápady neustále před očima a nemusel myšlenkové mapy hledat po papírkách, není nic jednoduššího, než si ho pořídit. My ve Studentě ho taky máme a využíváme ho denně.

Jak to funguje? Zeď se jím jednoduše potře a pak funguje jako velká a prostorná tabule. Je to celosvětově využívaný produkt, a to jak v domácnostech, tak ve školkách, školách a nadnárodních firmách. Splňuje navíc podmínku tzv. dry erase, tedy že se dá stírat na sucho.

Foto: Studenta

Jak na myšlenkovou mapu?

Možná ti taková myšlenková mapa připadá tajemná, ale není nijak složitá. Naopak, je velmi jednoduchá. Představ si myšlenkovou mapu jako strom. Do středu papíru napiš zastřešující pojem pro téma, které se učíš na zkoušku. Ze středu pak vycházejí jednotlivé větve s klíčovými slovy. Čím blíž umístíš slovo ke středu, tím důležitější je pro dané téma. Naopak čím dál bude slovo od středu, tím spíše se jedná o okrajové informace, které jsou zajímavé, ale pro dané téma ne úplně nezbytné. Více tipů na myšlenkové mapy najdeš třeba v knihách od Grady jako Techniky učení nebo Tajemství efektivního učení.

Foto: Studenta

Pokud si myšlenkovou mapu nakreslíš na IdeaPaint, nemusíš se bát ani barev. Naopak - díky barvám ji oživíš a případné obrázky a nákresy ti jen pomůžou pochopit zpracovávané téma. Z učení se tak zároveň stává potěšení, protože s myšlenkovou mapou si můžeš na IdeaPaintu krásně vyhrát a vymalovat si ji k dokonalosti. Po dokončení mapy si ji můžeš jednoduše vyfotit a uložit a hned se pustit do dalšího malování.

Foto: Studenta

Multifunkční popisovatelný nátěr IdeaPaint se ti hodí nejen k učení, ale po škole i k pracovním poznámkám nebo k podpoře kreativního myšlení. Prostě a jednoduše - cokoliv tě napadne, si zapíšeš přímo na zeď a už na to nezapomeneš.

U nás je to hit

My ve Studentě využíváme IdeaPaint dnes a denně. O celém procesu, jak jsme si ho nechali nainstalovat a jak ho používáme k boji s nudou i k práci, si můžeš přečíst tady. Za tu dobu, co ho tu máme, se na něm už objevilo mnoho převratných myšlenek, byznys plánů, úplných hloupostí a spousta a spousta vtípků. Protože je naše zeď i magnetická (tzv. iPAINT MAGNETIC), visí nám tu kalendář zajímavých akcí a přednášek, které si nechceme nechat ujít, a o kterých nesmíme zapomenout informovat tebe. Je to prostě náš nezastupitelný pomocník ve všem, co děláme. A nejsme rozhodně sami, je to celosvětový hit - v této galerii se můžeš podívat na to, co si na zeď dávají všude možně kolem světa, a že jsou některé obrázky opravdu super, nemyslíš?

Foto: Studenta

A co máš na zdi ty? Pochlub se, pošli nám foto své originální zdi na redakce@studenta.cz nebo na Facebook a my ty nejzajímavější z vás rádi publikujeme.

Text: Veronika Doskočilová, Radka Bartošová

Foto: iPaint, Irena Rákosová

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější