Začínáš podnikat a nevíš, jak vybavit kancelář?

Začínáš podnikat a nevíš, jak vybavit kancelář?

Je bez debat, že pracovní prostor ovlivňuje výkonnost. Pokud začínáš podnikat nebo dlouhodobě pracuješ z domova, dřív nebo později si budeš muset vytvořit místo, ze kterého můžeš dlouhodobě „úřadovat“. A vyplatí se, udělat si to hezký, protože ať už začínáš v jakémkoli oboru, prací teď pravděpodobně strávíš hodně času.

Urovnej si svůj stůl a urovnáš si život”

Zní to možná naivně, ale pokud budeš mít svou firmu pod kontrolou „na povrchu“, můžeš lépe a beze zmatku koordinovat procesy do hloubky. A tenhle princip neplatí jen v byznysu, ale také v osobním životě. Udělat si pořádek ti pomohou tzv. desktop organizéry. Jejich výhodu nejlépe pochopíš ve chvílích, kdy budeš nutně potřebovat třeba kancelářskou sponku, nebo až s radostí zjistíš, že máš na stole poprvé v životě místo na hrnek s kafem. Takový organizér už navíc dávno nemusí být jen ošklivý kus plastu. Při pohledu na některé designové kousky se ti zlepší nejen nálada, ale také zvýší kreativita. Jak je totiž známo, pobyt v přírodě působí na náš mozek pozitivně a tohle je způsob, jak si kousek přírody přinést přímo do své kanceláře.

Foto: Studenta

Posaďte se! Ne, děkuji, já postojím…

Jestliže trávíš dlouhé hodiny sezenímu počítače (a pokud začínáš podnikat, věř tomu, že se to jen tak nezmění) s prakticky stoprocentní jistotou tě brzy začnou bolet záda, od zad i hlava a možná začneš taky přibírat na váze. Tvoje volba už ale nespočívá jen vtom, jakou židli vybrat (což v případě speciálních ergonomických židlí není vůbec levná záležitost). Novým trendem je práce vestoje. Lidé, kteří práci ve stoje vyzkoušeli, tvrdí, že tělo si za pár dní navykne a v kombinaci s klasickým sezením je toto ideální způsob, jak zlepšit svůj zdravotní stav i zvýšit produktivitu. My osobně to vyzkoušené nemáme, ale minimálně máme o čem přemýšlet.

Foto: Studenta

Čím víc prostoru, tím víc nápadů!

Používá ho Google, Apple, Nike, Amazon i my ve Studentě. Řeč je o kreativním nátěru IdeaPaint. Věř, že pokud si k srdci vezmeš předchozí body, budeš mít najednou tolik nápadů, že nebudeš vědět, co s nimi… a tenhle speciální nátěr promění prakticky jakýkoli povrch v nekonečné plátno, na které si je můžeš všechny zaznamenat. A zaznamenávat nemusíš jen nápady. IdeaPaint plochy se používají jako novodobé „to-do listy“, místo, kde se brainstormuje nebo na ně můžeš kreslit třeba rozsáhlé myšlenkové mapy. Když jsi „v chillu“, promění se v uměleckou nástěnku. To, co už nepotřebuješ, jednoduše na sucho smažeš. Plochu lze navíc ještě „vytunit“ speciálním podkladem, takže ji můžeš používat také jako magnetickou tabuli.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Pozor, pokud se ti nápad s kreativním nátěrem IdeaPaint líbí, můžeš o něj brzy u nás soutěžit! Sleduj náš Facebook.

Text: Markéta Henzlová

Foto: flickr.com, pixabay.com

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější