Studenta duben 2019

Nové číslo vašeho nejoblíbenějšího časáku je venku. Vyrazte na lov dubnové Studenty

Jsme sice jen malá země a konkurence kolem nás byla odjakživa obrovská, na poli objevů jsme ale vždycky patřili k premiantům. Mnoho českých vynálezů pomáhá lidem na světě i dnes a my tak na své vědce můžeme být poprávu hrdí. Výzkumného ducha v sobě nezapřeme ani v současnosti a skvělé nápady vznikají i v hlavách studentů vysokých škol.

V objevitelském čísle Studenty jsme se zaměřili na zlepšováky, které právě vznikají na půdě českých univerzit, ale jak už bývá zvykem, témat v aktuálním vydání najdete daleko víc. Nový magazín lovte od středy 10. dubna nejen na vysokých školách, ale i při cestování vlakem Leo Express nebo RegioJet.

Rozhovor s designérkou Annou Marešovou

Anna se do povědomí společnosti zapsala jako "designérka vibrátorů", ale když na to přijde, nemá problém vyseknout ani tramvaj. Mluvili jsme o marketingu erotických pomůcek, který se dnes na internetu nedělá zrovna jednoduše, ale třeba i o srovnání českých a britských vysokých škol. Anna dotáhla bakaláře v obou zemích dohromady, má tedy o čem povídat.

Foto: Studenta

Aplikace Foodgroot chce hacknout trh s potravinami

Petr Václavek, CEO platformy Foodgroot, se pustil do těžkého úkolu - vyvíjí aplikaci, která má prostřednictvím sběru velkých dat ukazovat pravdu o původu jídla na pultech obchodů. Čeká nás nová éra zdravého životního stylu?

Foto: Studenta

Kudy vede cesta do dluhové pasti

Když dojde řeč na dluhy a exekuce, má většina z nás pocit, že jsou jim podobné situace příliš vzdálené. Dostat se do potíží je ale o poznání jednodušší, než si většinou myslíme. Problémy jde nasekat i na vysoké škole a mnohdy k tomu stačí jen trocha nepozornosti - jedna špatně přečtená smlouva nebo řádné neukončení studia.

Foto: Studenta

A to rozhodně není všechno. Dozvíte se taky:

  • Jak můžeme bojovat s fake news pomocí legislativy vysvětlí právnička Eva Ondřejová
  • Že není všechno bio, co se třpytí
  • Jaké programy a stáže nabízí Evropská unie při studiu (není to jen Erasmus)
  • Co jsou to adaptační programy a jak je firmy využívají pro nové zaměstnance

… a spoustu dalšího.

Nalákali jsme vás? Tak zaskočte do školy a berte Studentu - buď z ruky do ruky od našich sympatických kamelotů a kamelotek s černými kšiltovkami, nebo v koších našich studentích stojanů (UNIboardů). Najdete nás tady všude.

A dejte nám vědět, jak se vám číslo líbí, ať taky víme.

Mail je redakce@studenta.cz

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější