Studenta - březen 2019 cover (spodek nastavený)

Nový semestr, nová Studenta. Počtení na březen je tady

Možná za tím stojí zkouškové, možná příprava seminárky, státnice nebo tři brigády, které s jazykem na vestě obíháme během semestru. Čím dál víc z nás si ve vypjatých situacích zvyká pomáhat chytrými drogami. Můžou nám však tyhle léky opravdu pomoct k lepším výsledkům? A jak je to s jejich bezpečností?

To, a spoustu dalších (návykových) článků hledejte v nové Studentě. Od středy 6. března na vás bude čekat nejen na vysokých školách, ale i při cestování vlakem Leo Express nebo RegioJet.

  • Rozhovor s vědcem Honzou Lukačevičem

Honza je talentovaný mladý badatel, pracující v oddělení kosmické fyziky Ústavu fyziky atmosféry Akademie věd. Kromě jeho školních a pracovních projektů ho můžete znát jako velkého popularizátora vědy, především na sociálních sítích. Aby toho nebylo málo, před pár týdny ho časopis Forbes zařadil do svého prestižního žebříčku 30 pod 30. Pro pokec o nejlepších vesmírných konspiracích jsme našli toho nejpovolanějšího.

Foto: Studenta
  • Zlatá éra českých & slovenských sekáčů

Se second handy se v posledních letech roztrhl pytel, už dávno ale neplatí, že jsou to jen krámky s vytahanými smradlavými svetry. Některé obchody připomínají luxusní butiky, oblečení přešívají pod vlastním brandem a jejich majitelky a majitelé jsou na ně právem hrdí. Svět z druhé ruky 2.0.

Foto: Studenta
  • Ekologie jako sexuální orientace

Jsou lidé, kteří mají rádi přírodu. A pak jsou lidé, kteří ji mají rádi tak nějak víc. Zástupci celosvětového hnutí ekosexuálů ji hrdě prohlašují za svou milenku (nikoliv matku) a to úplně se vším, co k takovému označení patří. Můžete je tak potkat souložit se stromy nebo s blátem, všechno ve jménu záchrany planety.

Foto: Studenta

A to rozhodně není všechno. Dozvíte se taky:

  • Co je to factchecking a jak ověřovat informace vysvětlí novinář Jan Tvrdoň
  • Kdy nás čeká další finanční krize a jestli bychom se jí měli bát
  • Co obnáší studium prestižní vysoké školy designu v Singapuru (moc se nevyspíte)
  • Jak funguje Evropská unie a jakou roli v ní máme my

… a ještě hrozně moc dalšího.

Nalákali jsme vás? Tak zaskočte do školy a berte Studentu - buď z ruky do ruky od našich sympatických kamelotů a kamelotek s černými kšiltovkami, nebo v koších našich studentích stojanů (UNIboardů). Najdete nás tady všude.

A dejte nám vědět, jak se vám číslo líbí, ať taky víme.

Mail je redakce@studenta.cz

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější