Eliška Podzimková

Prosincová Studenta je na světě! Nepropásněte poslední mag v tomhle roce

Vánoce jsou za dveřmi a téma se nevyhnulo ani prosincovému printu. V médiích se objevuje čím dál víc průzkumů, popisujících obří uhlíkovou stopu za jedním z nejmasovějších světových svátků. Zjišťovali jsme, čím nejkrásnější dny v roce naší planetě škodí nejvíc a co s tím vlastně můžeme dělat.

To, a spoustu dalších (víc nebo míň) sluníčkových článků, hledejte v nové Studentě. Od středy 5. prosince na vás bude čekat nejen na vysokých školách, ale i při cestování vlakem Leoexpress nebo Regiojet.

Foto: Studenta
  • Rozhovor s ilustrátorkou Eliškou Podzimkovou

Eliška právě připravuje seriál Plešouni, který má pohádkovou formou vysvětlit dětem nemocným rakovinou průběh jejich léčby. Proč je to srdeční záležitost a jaké problémy vás můžou potkat, když se rozhodnete získat peníze ve veřejném prostoru?

Foto: Studenta
  • Na rok dobrovolníkem v zahraničí

Pokud chcete na nějakou dobu zvednout kotvy, nemusíte se vydat jen na vysokou školu. Nejenom Erasmus+ ale třeba i Člověk v tísni pravidelně vysílají mladé dobrovolníky na zkušenou do světa. Vyrazit můžete do evropských zemí, ale třeba i do konfliktem sužovaného Myanmaru.

Foto: Studenta
  • Realita a budoucnost udržitelného zemědělství

Že bez půdy nepřežijeme a je důležité se k ní podle toho chovat, jsme už někdy slyšeli všichni. Jenže staráme se opravdu tak, abychom měli za pár let co jíst? A jaké jsou vyhlídky našeho jídelníčku v roce 2050? Připravte se na červíky, řasy a maso ze zkumavky.

Foto: Studenta

A to rozhodně není všechno. Dozvíte se taky:

  • Co žene dopředu české elfy v boji proti dezinformacím

  • Jestli i muži trpí poruchami příjmu potravy

  • Jak inteligentní jsou česká města

  • Proč naše generace snižuje celosvětovou míru rozvodovosti

… a ještě hrozně moc dalšího.

Nalákali jsme vás? Tak zaskočte do školy a berte Studentu - buď z ruky do ruky od našich sympatických kamelotů a kamelotek s černými kšiltovkami, nebo v koších našich studentích stojanů (UNIboardů). Najdete nás tady všude.

A dejte nám vědět, jak se vám číslo líbí, ať taky víme.

Mail je redakce@studenta.cz

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější