Objev svět aplikované ekonomie

Objev svět aplikované ekonomie

Baví tě práce s daty a hledání řešení problémů, které kolem sebe vidíš? Studijní program Aplikovaná ekonomie pod záštitou CERGE-EI tak pro tebe může být tou správnou volbou. Získáš bohaté znalosti i americký magisterský titul, a to všechno přímo v srdci Prahy.

Magisterský program aplikovaná ekonomie je vyučovaný pod záštitou CERGE-EI, což je společné pracoviště Centra pro ekonomický výzkum a doktorského studia Univerzity Karlovy v Praze a Národohospodářského ústavu AV ČR. Toto pracoviště patří podle žebříčku organizace Social Science Research Network mezipouhá 2 % nejlepších ekonomických pracovišť na světě.

Program je jednoletý, třísemestrální a je zakončen získáním amerického magisterského titulu M.A. (Master of Arts) in Applied Economics. Celé studium logicky probíhá v angličtině, nezbytná je také znalost matematiky na úrovni rozšířené maturity pro gymnázia. Předchozí studium ekonomie je výhodou, nikoliv však podmínkou – obor tak umožňuje získat ekonomické vzdělání i těm, kteří se dosud věnovali zcela jinému oboru od politologie a sociologie přes technické obory až k matematice a výpočetní technice. Studenti těží z individuálního přístupu, malých studijních skupin, špičkového profesorského sboru, kariérního poradenství i mezinárodního prostředí instituce.

Uzávěrka prvního kola přihlášek se zvýhodněnou cenou je 30. 11. 2015, druhého kola pak 31. 3. 2016. Nejlepší uchazeči získají stipendium, díky kterému zaplatí za celý program jen 7 500 EUR.

Více informací na www.cerge-ei.cz/mae

Foto: Studenta

Iva Kleinová, programová ředitelka MA in Applied Economics

Pro koho je program MA in Applied Economics určený?

Program je náročný, jelikož studenti musejí zvládnout za jeden rok to, co se obvykle učí roky dva. Proto hledáme především ty, kteří na sobě chtějí pracovat a mají rádi výzvy.

Co vše se studenti v průběhu programu naučí?

Řešit problémy a přistupovat k nim s kritickým myšlením. Navrhovat řešení, která jsou založená na důkazech a datech. Přesvědčivě prezentovat a psát. Spolupracovat s ostatními. A poznat sami sebe, uvědomit si, kam v životě směřují, a pracovat na svém osobním rozvoji.

Jaké je uplatnění absolventů na trhu práce?

Absolventi jsou díky svým schopnostem v oblasti práce s daty a řešení problémů na trhu práce velmi žádaní a nalézají uplatnění napříč obory – od poradenských firem, přes banky a finanční instituce až k neziskovkám a státní správě.

V čem je podle Vás program výjimečný?

Co se u nás studenti naučí, to opravdu využijí v praxi.

Foto: Studenta

Jak si vyzkoušet svět aplikované ekonomie

V CERGE-EI nabízíme v rámci „Applied Economics Discovery Hub“ různé způsoby, jak se seznámit s aplikovanou ekonomií a zjistit, zda právě její studium je pro tebe tou správnou cestou. Z jakých aktivit si můžeš vybrat?

Datathon

– setkání, při kterém společně s dalšími zájemci o studium analyzuješ data a snažíš se vyřešit zadaný problém

Předmět na zkoušku

– ještě při studiu svého bakalářského oboru máš možnost navštěvovat jeden vybraný předmět v programu MA in Applied Economics

Kurz Corporate Finance

– kurz založený na materiálech špičky v oboru korporátních financí, profesora Aswatha Damodarana (Stern School of Business, New York University) kombinující online výuku s osobním setkáváním ve třídě

Prague Wall Street Club

– studentský klub věnující se především finanční analýze

Apply the Economics Challenge: Top-Down AnalysisGame

– vyzkoušej si v rámci naší prezentace na veletrhu Master and More 30. 10.2015 od 11:30 svou schopnostrychle analyzovat data a na základě toho se rozhodovat

Všechny uvedené aktivity jsou zdarma. Více informací a kompletní nabídku nalezneš na www.cerge-ei.cz/aedh

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější