Vyznáš se v daních? Vyhraj stáž v KPMG

Vyznáš se v daních? Vyhraj stáž v KPMG

Víš, co všechno dani podléhá, co vše se počítá do zdanitelných příjmů nebo jaká je daňová výnosnost? Pokud na tyto otázky hravě odpovíš, máš velkou šanci uspět v daňové soutěži společnosti KPMG Česká republika.  Staň se jedním ze studentů, kteří  získají pracovní nabídku, nebo vyhraj iPhone 5S či iPad mini. Inspiruj se příběhem loňské finalistky Juliány Kocúrekové.  

Daňovou soutěž připravuje KPMG Česká již pátým rokem pro studenty čtvrtých a pátých ročníků českých vysokých škol. Krátký kvíz a příkladové části zaměřené na zdanění fyzických i právnických osob si každý rok vyzkouší stovky studentů a ti nejúspěšnější dostávají od KPMG pravidelně pracovní nabídku na pozici asistentův oddělení Daňového poradenství. Loni ji získala Juliána Kocúreková, studentka Vysoké školy ekonomickév Praze.

Juliáno, loni jsi uspěla v daňové soutěži KPMG a nyní máš za sebou první měsíc na pozici asistentky v Daňovém poradenství. Můžeš nám soutěž trochu popsat a prozradit nám, jak uspět?

Daňová soutěž KPMG má tři části - kvíz, příkladovou část a výkonové počítačové testy v KPMG. Osobně nejtěžší častí pro mne byla příkladová část. Věnovala jsem se jí několik dní. Příklady byly zajímavé, řešení jsem hledala v zákonech a komentářích, ale právě díky této části jsem se mnohým věcem naučila. Testovací část na PC byla náročná, ale důležité bylo hlavně se nestresovat a uvažovat logicky. Zpočátku jsem se do soutěže vůbec nechtěla přihlásit, protože jsem si nevěřila. Nakonec jsem ale dostala od KPMG pracovní nabídku. Každému můžu soutěž doporučit, i když třeba úplně neuspějete, aspoň si zkusíte výkonové testy KPMG na nečisto.

Co můžeš vyhrát?

IPhone 5S, iPad mini a šest míst v rámci programu Stínování v oddělení Daňového poradenství.

Více na www.danovasoutez.cz.

Myslíš si, že ti k úspěchu v soutěži pomohl obor, který studuješ?

Studuji daně a daňovou politiku na VŠE. Určitě mi tento obor pomohl v příkladové části soutěže. Všechno už jsem tak nějak teoreticky řešila a věděla jsem, kde hledat a ověřovat odpovědi.

Po úspěchu v testovací části sis vyzkoušela stínování v Daňovém poradenství. S kým ses během stáže setkala a jak stáž probíhala?

Stínování trvalo čtyři dny. Každý půl den jsem se ocitla v jiné daňové skupince. Seznámili jsme se s manažery, kteří nám vysvětlili, na čem v daných skupinkách pracují, jak to u nich funguje během sezony, a zadali nám práci, abychom si vše reálně vyzkoušeli.  Já osobně jsem například vyplnila daňové přiznání fyzické osoby, zkontrolovala faktury pro účely DPH, aktualizovala jsem podklady pro benchmark analýzu a také jsem připravila prezentaci o investičních pobídkách v angličtině.
Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Během stáže jsi poznala týmy zaměřené na různé typy daní. Který tým ti přišel nejzajímavější?

Každý tým je něčím jiný a zajímavý, ale nejvíc mě oslovil transfer princing (převodní ceny) a korporátní skupinka, která se věnuje zdanění právnických osob.

Jak stáž v KPMG hodnotíš?

Stáž mi potvrdila, že bych se daňovému poradenství ráda věnovala i po skončení mých studií. Stínování bylo skvěle připravené a všem ho můžu jen doporučit. Byla to cenná zkušenost, poznat alespoň z části chod tak úspěšné firmy na vlastní kůži a ne o tom jen slýchat. A taky samozřejmě úžasná příležitost ukázat, že dokážu splnit zadané úkoly a naučit se mnoho věcí z praxe od těch nejlepších. I když si studenti myslí, že čtyři dny jsou málo na to, aby se člověk něco naučil, opak je pravdou. Byly to dny nabyté mnohými informacemi. Hodně jsem si toho odnesla.

Termíny daňové soutěže

12. října–22. listopadu 2015

- Kvíz a řešení početních příkladů

1.–13. prosince 2015

- On-line výkonové testy včetně angličtiny v KPMG Česká republika

únor 2015

- Nástup do programu Stínování v Daňovém poradenství

Stáž jsi ukončila během února. Jak probíhaly tvé další měsíce před nástupem do KPMG a červnovou welcome party pro nové zaměstnance?

Po stáži jsem absolvovala ještě pohovor s manažery a potom jsem dostala pracovní nabídku, která mě nesmírně potěšila. S klidem a vědomím, že od konce srpna mám práci, jsem se mohla vrhnout do přípravy na státnice. Ty jsem úspěšně absolvovala v červnu, a pak si užila mé poslední studentské prázdniny.

Daňová soutěž KPMG startuje opět v říjnu. Co bys studentům doporučila před účastí v soutěži?

Všem, kteří se zajímají o daně, soutěž doporučuji. I když si mnozí myslí, že to nezvládnou, určitě to zkuste. Myslím, že je třeba jenom odhodlání. Je to skvělá zkušenost a ještě lepší příležitost.

Daňová soutěž společnosti KPMG Česká republika odstartovala 12. října 2015 na webu www.danovasoutez.cz. Kvíz a daňové příklady můžeš vyplnit do 22. listopadu 2015.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější