Plesová sezóna začíná: Tady potkáte pařící vysokoškoláky

Plesová sezóna začíná: Tady potkáte pařící vysokoškoláky

Čas strašně rychle letí. Zatímco nedávno jsem pro vás psala akce na začátek zimního semestru, nyní pro vás mám tipy na start nového, letního semestru. Tak než to zase uteče a bude tady letní zkouškové, měli bychom si ten mezičas pořádně užít. Únor se nese ve znamení plesové sezóny. Svým spolužákům se můžete ukázat ve večerních róbách, a když budete odvážní, tak si třeba zatrsat s rektorem.  A zamilovaným zase udělají radost valentýnské párty.

Praha

Ples studentů ČZU

Ples ČZU je oblíbená společenská událost. Co je nového je ale místo. Ples se totiž přesouvá do Národního domu na Vinohradech, od čehož si organizátoři slibují více prostoru, více zábavy a více doprovodného programu. V doprovodném programu se představí finalistky Miss Agro 2015. Těšit se můžete také na ukázky latinskoamerických tanců či silovou akrobacii Daemen. Vstupenky stojí 250 Kč a všechna místa jsou ke stolu. Celý večer zahájí rektor univerzity, profesor Jiří Balík.

Kdy: 28.2

Kde: Národní dům Vinohrady

FB event

Reprezentační ples ČVUT

Devátý ples ČVUT je tady. Jedná se o velkou akci celé školy, proto si pospěšte a kupte si lístek co nejdříve! Zábava na vás čeká ve třech sálech a celým večerem vás provede moderátorka Tereza Kostková. Bohatý je doprovodný program, kdy na účastníky čeká např. Plesový orchestr pražských symfoniků, předtančení taneční školy Astra a nesmí chybět ani diskotéka s projekcí, kde zahraje DJ Oldřich Burda. Vstupenky včetně místenky stojí 300 Kč.

Kdy: 21. 2. 2015

Kde: Palác Žofín

link

Vítání letního semestru

Skoro každá pražská vysoká škola má svoji vlastní párty, na které mohou studenti pořádně zapít a oslavit příchod nového semestru. Organizátoři vyzývají studenty jednotlivých univerzit, aby ti starší z nich ukázali mladším, jak se pořádně kalí na jejich škole. Čeká na vás tedy pořádný mejdan! Přijďte se po zkouškovém pořádně odreagovat a znovu se setkat se svými spolužáky.  Těšit se můžete na welcome drinky, seznamku či moderovanou show. Chybět samozřejmě nebudou ani DJs a soutěže.

VŠE: 18.2, Klub Nebe, Václavské náměstí

UK: 20.2, Mecca club

ČZU: 13.2, Mecca club

ČVUT: 20.2, Mecca Club

VŠFS: 27.2, Mecca club

MUP: 27.2, Mecca club

Anti Valentine Párty

Nemáte na Valentýna rande? Nevadí. Pokud nechcete sedět doma a zároveň se chcete vyhnout kýčovitým projevům lásky cizích lidí na veřejnosti, pak se můžete ukrýt do útrob Roxy klubu, kde proběhne zcela netradiční anti-valentýnská párty!  K dekoraci na této párty patří zlomená srdce, uvadlé květiny, padlí andílci a další originální vychytávky. Dresscode je červená a černá barva oblečení. A kdoví, třeba zrovna na této párty najdete svůj nový protějšek a příští rok vyrazíte na Valentýna spolu.

Kdy: 14.2

Kde: Roxy Klub

FB link

Ústí nad Labem

Reprezentační ples UJEP

Studenti ústecké univerzity UJEP se mohou těšit na osmý ročník reprezentativního plesu. Letošním tématem se stal „golden age“, čeká na vás tedy swingové rytmy, grotesky, whiskey, piána... Zkrátka atmosféra zlatého věku.

Valentýnská party

Jste na Valentýna sami a nechcete sedět doma, nebo se s někým vídáte a po romantické večeři ještě nechcete zamířit domů? Tato party je pro všechny, kteří se na svátek zamilovaných chtějí dobře bavit. K rozlišení toho, zda jste zadaní, či singl, dostanete pásku podle barvy. Nositelé pásky se zelenou barvou jsou nezadaní. Můžete tedy jít a směle poznávat další „zelené“ protějšky. Ale ty červené, zadané radši nechte na pokoji!

Kdy: 14.2

Kde: Musicclub EMCO

Hradec Králové

Studentský ples UHK

Pozadu nezůstává rozhodně ani Univerzita v Hradci Králové, i ta v únoru pořádá celouniverzitní studentský ples. Událost se však od ostatních plesů bude lišit – koná se totiž v komiksovém stylu. V hlavním sálu zahraje skupina Lucky Band a Rockový sál otevře skupina Druhá identita. Na tu pak naváže královéhradecký Memphis a celý večer završí známá kapela Imodium. Zpestření představuje originální výstava podpisů významných osobností, kterou doprovodí studentské improvizace na pianino. Na návštěvníky čeká také afterparty v klubu La Fabrique.

Kdy: 25.2

Kde: Centrum Aldis

FB link

Liberec

Sportovní ples TUL

Také Technická univerzita v Liberci má svůj ples. Nejedná se sice o oficiální ples, který univerzitu čeká až v březnu, ale o sportovní událost pořádanou katedrou tělesné výchovy. V rámci sportovního plesu se můžete těšit na vyhlášení sportovce roku. U toho zahraje skupina Trhák a moderátorem večera bude Jakub Děkan. V tombole navíc mžete vyhrát kurz jachtingu pro dvě osoby! Vstupenky seženete za 250 Kč.

Kdy: 7. 2. 2015

Kde:  Lidové sady Liberec

Text: Míša Bůnová

Foto: Philip Gao

A jeden filmový tip

Whiplash

Oscarový nominant, kterému držíme pěsti. Whiplash je totiž rozhodně jedním z nejlepších filmů uplynulého roku. Jeho hlavní hrdina, student hudební školy a bubeník Andrew Neiman, je totiž dokonalým prototypem člověka, který ví, čeho chce v životě dosáhnout, a neváhá pro úspěch obětovat cokoliv.  Ač prostý, tak vynikající příběh Andrewovy snahy, odehrávající se v duchu “až na krev”, a jeho souboje s despotickým a podobně posedlým učitelem je korunován skvělými hereckými výkony Milese Tellera (který si své bubenické scény nahrával zcela sám) a J.K. Simmonse, nádhernou kamerou, parádním, neskutečně vtahujícím závěrem a hlavně… jazzem, jemuž hlavní hrdinové upsali svá těla i duše.  Whiplash je navíc až po okraj nadupaný energií, o kterou se s divákem neváhá ochotně podělit. Než se nadějete, přistihnete se, že si nohou podupáváte do rytmu, a přitom sveřepě fandíte Andrewovi. A to je kouzlo, kterého umí dosáhnout málokterý biják.

Kdy: 29. 1.

Kde: v každém lepším kině

Text: Josef Horký

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější