10 hudebních hvězd s vysokoškolským diplomem

10 hudebních hvězd s vysokoškolským diplomem

Vyprodané koncerty, singly v hitparádách, probdělé noci. Ano, i tohle může být životní náplň lidí s vysokoškolským diplomem. Podívejte se na náš přehled deseti slavných hudebníků, kteří to tak mají. Vybrali jsme zástupce napříč různými žánry, a tak najdete v článku rockera, country zpěváka, i rapperku!

Ludacris (37)

Čerstvě ženatý rapper a herec má velmi dobrou teoretickou průpravu. Vystudoval totiž hudební management na Georgia State University. Není se proto čemu divit, že to dotáhl až k několika cenám Grammy a mnoha No. 1 singlům. Bc. Ludacris má za sebou také velmi zajímavou hereckou kariéru – zahrál si ve filmech jako Rychle a zběsile, Šťastný Nový rok, nebo Hlavně nezávazně.

Foto: Studenta

Chris Martin (37)

Chtěl/a bys založit kapelu, a proto si myslíš, že nemáš na vysoké škole co dělat? Ale kdepak! Případ Chrise Martina a Coldplay ukazuje, že se klidně velké hudební projekty mohou zrodit i na univerzitní půdě. Na University College v Londýně se totiž zformovala právě světoznámá skupina Coldplay. Sám Chris tu vystudoval starověk a odešel s bakalářským diplomem, stejně jako ostatní členové kapely, kteří zase prokázali své znalosti v jiných oborech.

Foto: Studenta

Carrie Underwood (31)

Vítězka čtvrté řady americké SuperStar je jasným důkazem toho, že tyto soutěže v západním světě mají (nebo alespoň měly) smysl. Držitelka snad všech možných ocenění a interpretka dlouhé řady hitů, které se dostaly až na samý vrchol singlových žebříčku v USA i v zahraničí, je také hrdou majitelkou bakalářského diplomu v oboru Masmediální komunikace. Vystudovala Northeastern State University.

Foto: Studenta

John Legend (35)

V roce 1999 dokončil John Legend bakalářské studium angličtiny na University of Pennsylvania. Tohoto geniálního lyrika, který je velmi oblíbený u akademiků a posbíral už devět cen Grammy, učila až do jeho jedenácti let doma matka.

Foto: Studenta

Gloria Estefan (57)

Královna latino popu, která za svou kariéru prodala už zhruba 100.000.000 alb a singlů, vystudovala bakalářský program v oboru Psychologie na Univerzitě v Miami. Do tohoto města se přestěhovala ještě jako malé dítě ze svého rodiště, kubánské Havany.

Foto: Studenta

Lionel Richie (65)

Rodák z Tuskegee vystudoval tamější univerzitu a dosáhl na bakalářský diplom z ekonomie. Držitel několika cen Grammy je také zlatým písmem podepsaný pod megahitem We Are the World, který bude už navždy inspirací pro budoucí charitativní písně.

Foto: Studenta

Greg Graffin (50)

Charismatický punk-rockový zpěvák a textař, frontman skupiny Bad Religion, možná mnohé překvapí svým doktorátem z Cornell University. Ještě překvapivější je studijní obor: zoologie. Graffin dokázal tuto školu vystudovat už během své hudební kariéry, kterou nastartoval v pouhých patnácti letech.

Foto: Studenta

Brian May (67)

Rockový kytarista, kterého si většina posluchačů spojí s legendární kapelou Queen je také pořádný vědecký “nerd“. Má doktorát z astrofyziky, který získal na The Imperial College of Science, Technology and Medicine v Londýně. Dotáhl to dokonce na pozici rektora liverpoolské Univerzity. Hudební fanoušky ale baví dál, Queeni totiž momentálně vystupují se zpěvákem Adamem Lambertem a letos se představí i na vyprodaném koncertě v Praze.

Foto: Studenta

Kenny Chesney (46)

Do společnosti hudebních hvězd s vysokoškolským diplomem patří také jeden z nejpopulárnějších amerických country zpěváků. Více než 30 milionů prodaných alb po celém světě a přes třicet singlů v TOP 10 americké country hitparády. To je hvězdná vizitka Kenny Chesneyho, který vystudoval reklamu na East Tennessee State University.

Foto: Studenta

M.I.A. (39)

Rodačka ze Srí Lanky vystudovala bakalářské studium výtvarného umění, videa a filmu na londýnské Central Saint Martin College of Art and Design. Zavedená umělkyně z hip-hopového světa, kterou v roce 2003 proslavil singl Galang a teď už má za sebou i spolupráci s Madonnou, je jednou z mála zástupkyň něžného pohlaví v hip hopu s takovýmto vzděláním.

Foto: Studenta

Zdroje fotek:

1) Facebook.com/Ludacris

2) Anton Corbijn

3) Jeremy Cowart

4) facebook.com/johnlegend

5) twitter.com/GloriaEstefan

6) twitter.com/LionelRichie

7) twitter.com/DoctorGraffin

8) Steve Johnson

9) twitter.com/kennychesney

10) The Wild Magazine

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější