1 den, 9 speakerů, 18 workshopů již zítra na Projektovém symposiu 2015
poweredbyexperts

1 den, 9 speakerů, 18 workshopů již zítra na Projektovém symposiu 2015

Již zítra se bude konat mezinárodní Projektové symposium 2015. K té příležitosti tu pro vás máme rozhovor po jehož přečtení věříme, že se řada z vás vypraví 19. března do Národní technické knihovny v Praze. Jeden den, devět osobností projektového řízení od nás i ze zahraničí, osmnáct českých odborníků, kteří povedou workshopy. O tom všem je následující rozhovor s Markétou Arazimovou, ředitelkou a jednatelkou společnosti Limeade s.r.o., která symposium pořádá.

1. Představte čtenářům kořeny a základy symposia. Kdo přišel s touto myšlenkou u vás jako první?

Myšlenku uspořádat v Praze konferenci věnovanou projektovému řízení jsme měli v hlavě už delší dobu. Jednak jsme si přáli navázat na úspěšnou spolupráci Společnosti pro projektové řízení, o.s. se studenty zlínské UTB při pořádání Konference PM, a jednak jsme v loňském roce dostali řadu pozitivních ohlasů na Festival projektového řízení pořádaný ve spolupráci s Economia a.s. v pražském DOXu.

2. Různých přednášek, workshopů, seminářů, konferencí… Je toho spousta. Co tedy je ten váš klíč, proč právě přijít na toto symposium?

Vášeň pro projektové řízení na prvním místě. Poznat ty, kteří to umí a dělají dobře a učit se od nejlepších.

Projektové symposium 2015

  • 19. března 2015
  • Národní technická knihovna
  • 7:30
  • 9:00

Podrobný program zde

3. Když se řekne projektový manager nebo vlastně manager obecně, pak pro level nejvyšší si člověk představí často nějakého morouse, vyloženě negáče, který je ochotný říznout kdykoliv nejlépe pro vlastní prospěch jak do lidských zdrojů, tak i do financí. Přirozeně je to zkratka, v moderním pojetí firmy takový člověk nemůže mít dlouhou životnost, svět se naštěstí již probudil. Vnímáte to u vás v Limeade taky tak?

Takové projekťáky neznám. A pokud projektový manažer musí říznout do financí a lidských zdrojů, tak určitě především proto, aby naplnil cíle projektu. To je jeho role.

4.Přemýšlím nahlas, nejste školící firma. Je pro vás úspěch naplnit do posledního místa knihovnu a vydělat peníze, nebo v tom vidíte přesah do edukace podnikavých lidí?

Stanovili jsme si vlastní kritéria pro celkové hodnocení úspěchu či neúspěchu symposia, prodané vstupenky a ziskovost k nim také patří. Přínosy jako například šíření všeobecného povědomí o profesi projektového manažera budeme hodnotit s delším časovým odstupem.

50% SLEVA NA VSTUP PRO STUDENTY A UČITELE

Chodit do školy se prostě občas vyplatí! Studenti a učitelé mají zvýhodněný vstup na symposium v plném rozsahu s 50% slevou! Zvýhodněná cena činí 2950 Kč vč DPH.

Jedinou podmínkou pro získání slevy je předložení platného studentského průkazu. Pokud jste učitel, uveďte při registraci do poznámky název školy.

Při registraci vyberte typ UNIVERSITA.

Foto: Studenta

5. Kvalita, agilita, leadership a společenská odpovědnost - to jsou hlavní témata Projektového symposia 2015. Vše se to vzájemně doplňuje, je to dle vás klíč k úspěšné firmě 21. století?

Hlavní témata spíše vnímáme jako aktuální myšlenkové trendy, kterými se úspěšní lidé zabývají. Úspěch firmy je synergií celé řady faktorů, nejde říci, že za to můžou jenom tato čtyři témata.

6. Teď už je to nejspíš nejen možné, ale i důležité, takže pojďme představit řečníky prosím, stejně tak i ostatní, kteří budou součástí. Kdo je podle vás pro toto symposium ten či ta “hvězda”, a proč to tak vnímáte?

Všichni řečníci jsou výjimečné osobnosti. Moc se těším na virtuální přednášku zakladatele firmy Patagonia pana Vincenta Stanleyho a jsem zvědavá, čím nás bude motivovat osobní kouč Jaromíra Jágra pan Marian Jelínek.

7. Workshopy - na jaká témata budou a co si na nich prakticky můžeme vyzkoušet?

Projektové řízení podrobíme americkému soudu, můžete se postavit na stranu obhajoby či žaloby. Bude se diskutovat, zda je lepší řídit změny v projektu nebo projekt samotný, budete mít prostor vést poradu projektového týmu nanečisto. Zkusíte v sobě probudit svou kreativitu a postavíte se před malířské plátno.

POZVÁNKA NA PROJEKTOVÉ SYMPOSIUM 2015 - JIŽ ZÍTRA!

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

8. Určitě mě zajímá, z čeho bude sestaven doprovodný program? Je toto symposium v tomto ohledu víc “technické” nebo “zábavné”?

Chceme, aby se návštěvníci především bavili, diskutovali, seznamovali, tvořili a vzdělávali jakoby mimochodem. Hlavní událostí večerního programu bude slavnostní vyhlášení vítězů třetího ročníku soutěže Projektový manažer roku 2014 a oslavy 25 let od založení neziskové profesní organizace Společnosti pro projektové řízení, o.s. a 50 let mezinárodní organizace IPMA (International Project Management Organisation).

9. Projektový manažer roku 2014, vyhlášení soutěže. Pojďte nás zasvětit i do tohoto bodu programu. Příjde mi toho pro jeden den opravdu hodně!

Finalisté letošního ročníku soutěže představí své soutěžní projekty v rámci hlavního přednáškového bloku. Tým expertů rozhodne o vítězích jednotlivých kategorií a publikum svými hlasy o vítězi kategorie Nejsympatičtější projekt roku. A kdo vyhrál se dozvíme na slavnostním Galavečeru. Den je krátký, to máte pravdu, má jenom 24 hodin. Já myslím, že to zvládneme a nudit se rozhodně nebudeme.

Více informací na http://www.projektovesymposium.cz/.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější