Peugeot 208 uvod upr
poweredbyexperts

4 důvody, proč byste si měli zkusit řídit Peugeot 208

Na Automotive party, kterou jsme pořádali, měli účastníci konference možnost zasoutěžit si o zapůjčení auta Peugeot 208. Proč považujeme vylosovaného výherce za totálního šťastlivce, jsme se rozhodli shrnout do čtyř naprosto jasných bodů. Jsme si jistí, že pak neodoláte, a auto si budete chtít alespoň na pár chvil zkusit řídit i vy!

Pozor, brzdi!

Ty nejhorší věci mají tendenci stát se opravdu rychle. Lidské reflexy jsou částečně zvířecí a my díky tomu dokážeme zareagovat opravdu v rámci setin vteřin. Ale stačí to? V dnešní době, obzvlášť jedete-li s rodinou, vás může rozptýlit tisíc a jedna maličkost. A i když se tak stane zrovna v místě a čase, kdy si říkáte, že chvilka nepozornosti přece nikoho nezabije, opak může být pravdou. A právě proto má Peugeot 208 automatické nouzové brzdění, které vás zachrání nejenom před tučným vyplácením škod, ale taky od toho, abyste někoho připravili o život. Systém funguje dokonce až do rychlosti 85 km/h!

Foto: Peugeot

Parkování? Tss, brnkačka!

Dělá vám problém podélné parkování? Couvání? Nebo prostě vsunutí auta do jakéhokoliv vymezeného prostoru? Už kvůli tomu nemusíte jezdit do centra města autobusem. Peugeot 208 na vás myslí. Stačí, když posunete automatickou ovládací páku do pozice P. Systém pak vyhledá to nejlepší parkovací místo a všechnu práci odvede za vás.

Šťastným výhercem soutěže se stal Vojta!

Přišel, zúčastnil se, vyhrál. Tak by se dal popsat příběh výherce Peugeotu 208. Auto bude mít půjčené od 17. prosince až do 6. ledna, takže může sváteční návštěvy i absolvovat hezky stylově. Navíc není nad to začít nový rok v Automotive stylu!

Zpátky do svého pruhu!

Mikrospánek při dlouhém řízení může zaúřadovat natolik, že najednou vybočíte ze svého pruhu přímo pod kola kamionu. Šance na přežití se pak zmenšuje geometrickou řadou. Abyste zůstali živí a zdraví, vrátí vás hezky Peugeot 208 do vašeho jízdního pruhu, pokud tedy nezapnete blinkr. Budete tak bezpeční nejenom sobě, ale i ostatním na silnici. Stačí, abyste jeli víc než  65 km/h, a systém se zaktivní.

Foto: Peugeot

Mrtvý úhel, mrtvý řidič

Jakmile to rozjedete na rychlost od 65 km/h až do 140 km/h a rozsvítíte kontrolku ve zpětném zrcátku, varuje vás toto chytré auto před vozidlem v mrtvém bodě. Pokud i přesto zapnete směrovku, systém vás sám vrátí do vašeho pruhu přesně tak, aby nedošlo ke kolizi.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější