Alfa Romeo MiTo, láska na první svezení
poweredbyexperts

Alfa Romeo MiTo, láska na první svezení

Že je Alfa na špičce nejenom neotřelého designu, šmrncu a krásných linií, ale i v technice, dokazuje neustále. Vozy Alfa Romeo mají ale ještě něco navíc - duši a srdce.

Srdce Alfy MiTo je mladé a sportovní. A právě proto se snadno zamilujete. Stačí jedna jízda a „jste v tom“ a víte, že je to láska, která roste s každým svezením. MiTo totiž skvěle zvládá nejen komfortní jízdu ve stylu diplomatických limuzín, ale i pořádné řádění na klikatých okreskách a v městské džungli.

Tento uličník s vynikajícími jízdními vlastnostmi navíc bodoval v několika oblastech. Je „nabušený“ špičkovými technologiemi, jako první představil po zásluze oceňovaný systém MultiAir, který snižuje spotřebu paliva i emisí, dále systém dynamic control, který je u Alfy Romeo známý jako „DNA“, a prostřednictvím něhož lze volit povahu motoru. Chcete-li sexy ďábla nebo eko-šetřílka, oboje můžete mít. Vždy to bude ale parádní dynamické svezení. A že tento krasavec vyhrál za svůj super design v anketě AutoDesign Awards, není divu. Pak už ani nepřekvapilo zvolení za nejlepší supermini v hodnocení čtenářů What Car? Reader Awards. Je to prostě kabrňák.

Chce to zmínit ještě další „pecku“, kterou je dvouspojková převodovka TCT zajišťující lepší zrychlení a současně nižší spotřebu paliva. TCT jsou vlastně dvě převodovky v jedné a samotné přeřazení je úžasně plynulé a v podstatě nepostřehnutelné, prakticky bez přerušení tahu motoru. MiTo je k mání také v totál sportovní verzi Quadrifoglio Verde s nejvýkonnějším motorem řady (a Nejlepším novým motorem roku 2010). Jedna vychytávka za druhou, co?

Jediné, co MiTo nemá, je nevýraznost. Zaujme už na první pohled. Je z něj cítit vášeň, radost a jednoduchá krása. Má propracovaný originální až svůdný interiér, elegantní vnější tvary (hej, kluci, nemluvíme o holce!) a ta jízda po sešlápnutí plynového pedálu!... uííííí!

Výkon, dynamika, sportovní duch - to je společný jmenovatel pro všechny modely MiTo, které nabízí úžasné svezení a maximální potěšení pro řidiče díky přesnému řízení a neobvyklému zátahu ve spojení s kultivovaným projevem motoru. MiTo je oslňující sporťák pro zpestření všedních dnů.

Speciálně pro mladé lidi vyvinula Alfa Romeo u modelu MiTo motor s nižším výkonem, aniž by jim však odepřela potěšení z řízení a skvělé vlastnosti, které se od Alfy očekávají.

Vy můžete mít MiTo s motorem 1,4 MPI již za 3.333 Kč měsíčně.

foto: Fiat ČR, spol. s r.o.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější