Siemens - Cena Wernera von Siemense 3
poweredbyexperts

Dělat vědu má smysl. Další ročník Ceny Wernera von Siemense je tu

Získat uznání, nové kontakty, nadchnout investory pro svůj projekt a samozřejmě si užít i nemalou finanční odměnu. Takové jsou příběhy vítězů vědecké soutěže Cena Wernera von Siemense. Ta oceňuje každý rok studenty a mladé vědce z technických a přírodovědných oborů.

Soutěž pořádá společnost Siemens spolu s významnými představiteli vysokých škol a letos vyhlásila už její 21. ročník. Cílem je přispět k rozvoji českého vysokého školství, vědy a výzkumu. Zájemci se o vítězství mohou utkat v sedmi kategoriích - v rámci nich se udělují i tři zvláštní ocenění, která mají za cíl poukázat na současná témata ve společnosti. Vyhlášení a předání cen vítězům se navíc uskuteční na slavnostním večeru v pražské Betlémské kapli.

Absolventské práce do šuplíku nepatří

Když už stojí tolik úsilí a nervů, je škoda nechat je v šuplíku. Řeč je o diplomových a disertačních pracích z oblasti technických a přírodovědných oborů, které můžete do Ceny Wernera von Siemense přihlásit. Tyto kategorie patří dlouhodobě mezi největší a nejoblíbenější a není divu. Kromě prestižního ocenění udělovaného nezávislou vědeckou radou si autoři těch nejlepších prací odnášejí i vysoké odměny - celkem si rozdělí až čtyři sta tisíc korun. Navíc získají mediální publicitu pro svou práci a nové kontakty z akademické a vědecké oblasti. Spolu s autorem vítězné práce ocenění získává také jeho vedoucí.

Co můžete získat?

- prestižní ocenění udělované nezávislou radou
- vyšší odměny
- mediální publicitu vaší práce
- nové kontakty z akademické oblasti

A pokud se navíc absolventská práce věnuje tématu z oblasti průmyslu, mohou soutěžící uspět dokonce dvakrát. Letos bude nově z diplomových a disertačních prací porota vybírat i zvláštní ocenění pro práci na téma Průmysl 4.0. Její autor získá dvacet tisíc korun.

Nechte se také odměnit za své úsilí a přihlaste svou diplomku či disertačku do této prestižní soutěže. Svou práci můžete přihlásit až do 25. listopadu 2018.

I dobrý tip se cení

Do soutěže ovšem nemusíte přihlásit pouze svoji závěrečnou práci. Jestli znáte studenta, který napsal skvělou diplomku nebo disertačku, můžete ho do soutěže doporučit. Pokud se umístí na prvním místě, získáte kromě dobrého pocitu i finanční ohodnocení deset tisíc korun.

Soutěžní kategorie

  • Nejlepší diplomová práce (celkem 200 000 Kč)
  • Nejlepší disertační práce (celkem 200 000 Kč)
  • Nejvýznamnější výsledek základního výzkumu (300 000 Kč)
  • Nejlepší pedagogický pracovník (100 000 Kč)
  • Ocenění za překonání překážek při studiu (20 000 Kč)
  • Ocenění za vynikající kvalitu ženské vědecké práce (20 000 Kč)
  • Nejlepší (diplomová/disertační) práce zabývající se tématy konceptů Průmysl 4.0 (20 000 Kč)
  • Doporučení vítěze (10 000 Kč)

Nepropásněte šanci získat prestižní ocenění a přihlaste se na webu!

Vedle talentovaných studentů vysokých škol ovšem soutěž oceňuje i výzkumné projekty v oblasti základního výzkumu. Pokud na nějaké právě pracujete, můžete se přihlásit a získat pro sebe či svůj tým až tři sta tisíc korun.

300 oceněných, 10,3 milionu korun

Soutěž Cena Wernera von Siemense je svým rozsahem, výší odměn a historií jednou z nejvýznamnějších nezávislých iniciativ tohoto druhu v Česku. Během dvaceti ročníků soutěže bylo oceněno přes 344 studentů, vědců a pedagogů, kteří získali odměny v celkové výši 10,3 milionu korun. Minulý rok se například přihlásilo rekordních téměř pět set soutěžících z českých vysokých škol.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější