Hop(i) na Šanci!
poweredbyexperts

Hop(i) na Šanci!

Chytlavý slogan a sympatie. Důraz na trainee programy, při kterých se mladí trainees setkávají s top managementem a diskutují s manažery nad nejrůznějšími problémy. Taková je česká firma HOPI, která se představí na nadcházejícím veletrhu pracovních příležitostí Šance.

Nejdřív pár informací na úvod: původně rodinná přepravní firma HOPI se v průběhu dvaadvaceti let své existence rozrostla v mezinárodní společnost. Kromě České republiky působí také na Slovensku, v Maďarsku, v Polsku a v Rumunsku. Patří k nejvýznamnějším logistickým firmám ve středoevropském regionu. Zakladatel společnosti, František Piškanin, získal za rok 2012 ocenění Podnikatel roku.

Firma se představí i na letošním jarním ročníku pracovního veletrhu Šance, který se uskuteční již 14. – 16. dubna na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Přinášíme ti pár postřehů mladých lidí, kteří v poslední době začali pro HOPI pracovat. Shodují se v jednom – česká logistická firma je nanejvýš sympatický zaměstnavatel, který rád dává příležitost mladým. Zejména přes trainee programy, s jejich účastníky nezřídka mluví i top manažeři a ptají se jich na jejich názory. Některé trainee přilákal třeba chytlavý slogan „Don’t worry, be HOPI“, jiné zase šíře záběru společnosti: kromě dopravy firma svým zákazníkům nabízí i řešení skladování a management zásob, stejně jako obchodní zastoupení u nás a na Slovensku nebo samotné balení zboží.

Jak to všechno probíhá

Po vyplnění krátkého dotazníku a odevzdání životopisu je zájemce o práci v HOPI pozván na Talentový den, který je uspořádán jako assasement centrum. Testuje se analytické myšlení, manažerské rozhodování, ale třeba i angličtina. Z assasement centra postoupí do druhého kola zhruba polovina uchazečů. Po úspěšném absolvování Talentového dne přichází osobní pohovor. Na většinu nových zaměstnanců čeká dvouletý adaptační program, který začíná tříměsíčním kolečkem, aby se dokonale seznámil se všemi provozy – od mrazírny po samotnou dopravu zboží na prodejny.

Mladé absolventy do HOPI přitáhly sympatie i malý obdiv k tomu, že ji oceněný majitel dokázal vybudovat takříkajíc od nuly.

Nic ale samozřejmě nevyváží osobní zkušenost. Tu si můžeš odnést třeba právě ze zmíněného veletrhu Šance.

Kde: Rajská budova, VŠE Praha

Kdy: čtvrtek 16. března od 10 do 16:30 navštivte stánek HOPI

Veletrh je určen pro studenty a absolventy VŠE, kteří hledají nové pracovní příležitosti, nebo kteří hledají vhodné trainee programy a praxe sloučitelné se studiem

Text: Ella Mahdalová

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější