Ideální studentské bydlo v Praze
poweredbyexperts

Ideální studentské bydlo v Praze

Plánuješ studium v Praze a hledáš vhodné studentské bydlení? Koleje jsou tady nedostatkovým zbožím, proto se raději poohlédni po bytu k pronájmu a sdílej ho se spolubydlícími. Jak by měl ale takový byt vypadat, aby se v něm dobře žilo, učilo a zároveň tě to moc nestálo?

Kolik stojí pronájem bytu v Praze

Ceny se různí podle lokalit. K cenově dostupným patří například Smíchov, Modřany nebo oblíbené Vysočany. Pokud jsi samotář a máš na to rozpočet, můžeš si pronajmout garsonku. Na druhou stranu na nájmu hodně ušetříš se spolubydlícími. Čeká tě s nimi zábava, ale i ponorky a nedostatek soukromí. Kompromisem jsou byty 2 + 1 a 3 + 1, kde má každý vlastní pokoj a zároveň společnou místnost na vaření, setkávání nebo párty.

Průměrné ceny bytů:

  • Garsonka    7 000 Kč/měsíčně
  • Byt 2 + 1     11 000 Kč/měsíčně
  • Byt 3 + 1    15 000 Kč/měsíčně

Ceny nezahrnují poplatky za energie, vodu a další. Ty nájem navýší přibližně o 1000  až 3 000 Kč za měsíc. Prohlédněte si cenovou nabídku pronájmu bytů v Praze.

Byt, který šetří tvoje nervy i náklady

Když vybíráš byt na spolubydlení, pamatuj na několik bodů, které by měl splňovat, aby ses za čas nemusel stěhovat pryč, protože další minuta s těmi šílenci by byla tvoje smrt.

Foto: Studenta

1. Neprůchozí pokoje – jsou základ zdravého spolubydlení. I když si teď říkáš, že to zvládneš, věř tomu nebo ne, ve zkouškovém tě každý šmajdal vytočí do nepříčetnosti. Natož si přivést nějakou společnost!

2. Sprchový kout místo vany – šetří peněženku každého z vás. Sprchování je obecně úspornou variantou. Stát hodinu ve sprchovém koutě taky není zrovna v pohodě, ale láká to méně než si napustit plnou vanu a čvachtat se v ní jako lachtan.

3. Koupelna oddělená od WC – zachrání tě od nepříjemností, kdy si příroda nevybírá. Tohle uspořádání je pohodlné pro všechny a časově velice úsporné.

4. Byt směrovaný na jih nebo východ – je ideální pro lenochy, kteří se nemůžou ráno vykopat z postele a začít něco dělat. Sluníčko a světlo tě bezpečně probere a celý den máš v pokojí příjemné světlo. Pro noční sovy samozřejmě platí opak – severní nebo západní strana. Ve světlých a prosluněných místnostech ale v zimě ušetříš za svícení a částečně i teplo, protože slunce dokáže zázraky.

5. V blízkosti kulturní, sportovní nebo zábavní vyžití – vytrhne tě od zaběhlých stereotypů. Když máš pronájem v Praze, zajišťuješ si s tím novou životní příležitost poznat spoustu zajímavých míst, lidí a věcí. Jezdit hodinu přes celé město do knihovny, bazénu nebo parku by tě za chvíli omrzelo, proto vždy ber ohled i na lokalitu, nejen na cenu pronájmu.

Teď už víš, jak by mělo tvoje bydlení vypadat, aby sis užil skvělé chvíle studentského života. Byt třeba nebude splňovat všechny uvedené parametry, ale zkus najít alespoň vhodný kompromis.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější