audit, práce
poweredbyexperts

Kurzy on-line: Kariérní náskok, který je zadarmo

Nejlepší věci jsou zadarmo. Těch, které by zároveň zvýšily vaši atraktivitu na pracovním trhu, ale není zrovna přehršel – pokud nepočítáme subjektivní dochvilnost, pozitivní přístup nebo schopnost nechat si poradit. O kariérních výhodách, které existují, nejspíš často ani netušíte, přitom vám můžou v pracovní cestě vydatně pomoct. Pokud vás zajímá kariéra ve financích nebo účetnictví – tedy oboru, který se týká všech oblastí v ziskovém i neziskovém sektoru –, pomůže vám do začátku naprosto jakákoli praktická zkušenost s ACCA. Projít si můžete čtyři základní kurzy, které jsou k dispozici on-line a úplně pro každého – potřebujete jen internet a chuť.

Asociace certifikovaných účetních (ACCA) je jednou z nejprestižnějších profesních organizací na světě - ve 181 zemích má aktuálně přes 200 tisíc členů. V ČR mezi ně patří auditoři, finanční kontroloři, finanční ředitelé (včetně CFO roku 2015 a 2017) a další finanční pozice v mezinárodních i českých firmách. Abyste nahlédli do toho, co všechno vám může ACCA nabídnout, stačí vám jen počítač, tablet nebo telefon, internet a trocha odhodlání. V rámci vzdělávací platformy ACCA-X můžete kdykoli studovat čtyři on-line kurzy zdarma vyučované špičkami ve svých oborech - Introduction to Bookkeeping, Intermediate Bookkeeping, Introduction to Management Accounting a Intermediate Management Accounting jsou určené úplným začátečníkům ve finančním oboru. Slouží dobře i studentům, kteří znalosti mají a chtějí si vyzkoušet anglickou terminologii a praktický formát, jakým ACCA zkouší. K těmhle kurzům nemusíte mít žádné předchozí znalosti z oboru ani dokončenou školu, jsou vhodné opravdu pro každého. Stačí jen chtít se v dané oblasti něco dozvědět.

Držte krok s dobou

Po dokončení on-line kurzů se můžete rozhodnout o dalším studiu a třeba se rovnou přihlásit do ACCA, abyste získali Diploma in Accounting and Business - první stupeň certifikace. Pak se možná vydáte vlastní cestou, anebo zůstanete a vyberete si některé z dalších pater vzdělávacího programu na cestě ke členství v ACCA. Pokud dáte pokračování zelenou, k dispozici budete mít zkoušky od technických po strategické, ve kterých se testuje schopnost rozhodování v reálných podmínkách. Vrhnout se do nich může jednotlivec, ale klidně i celá společnost, která potřebuje prokázat mateřské společnosti, investorům nebo ostatním partnerům schopnost dobře se ve financích orientovat a dělat správná rozhodnutí.

Deloitte - květen 2018
poweredbyexperts
Dobrodružný svět auditorů: Často předem nevíte, co vás čeká
25. 5. 2018
2 minuty inspirace

Kurzů ACCA hojně využívají také centra sdílených služeb, a to jak pro nováčky k zaučení, tak k rozvoji kolegů, kteří vedou týmy a chtějí mít rozhodovací pravomoci. V tak dynamickém prostředí je totiž naprosto nezbytné neustále udržovat vysokou konkurenceschopnost a klientovu spokojenost s dodávanými službami. Klidně se vám proto může stát, že se s kurzy potkáte v některém z center na své první fulltime pracovní pozici. A představte si zároveň svoji výhodu, když už na pohovor dorazíte se zkušeností s některým z on-line programů ACCA-X, kterou budete moci prakticky doložit.

Nejste v tom sami

Momentálně je na platformě ACCA-X registrováno více než 175 tisíc lidí z 232 zemí a regionů. Nejde tedy o žádnou drobnou lokální snahu, ale o opravdu mezinárodně uznávanou platformu vytvořenou s partnery z edX a Epigeum. Navíc s vysoce ceněnou kvalitou - hned po svém spuštění začala ACCA-X.com sbírat prestižní ocenění za nejlepší on-line platformu.

ACCA

Asociace certifikovaných účetních (ACCA) je prestižní profesní organizace s celosvětovou působností, která sdružuje, vzdělává a certifikuje ty největší odborníky z oblasti financí a účetnictví. V rámci své platformy ACCA-X nabízí i pro úplné začátečníky on-line kurzy, které posunou vaše znalosti vysoko nad ostatní spolužáky, což je na trhu práce velká výhoda. Absolvovat některé kurzy navíc můžete úplně zadarmo.

Víc info najdete na stránkách ACCA.

Vyzkoušejte ji a uvidíte sami. A kdo ví, třeba se vám ACCA zalíbí dost na to, abyste se chtěli vzdělávat ještě víc. S každým kurzem, každým krokem a každou splněnou certifikací se tak budete posouvat na vyšší a vyšší profesionální úroveň, až se třeba jednoho dne stanete členem ACCA. S tím se vám otevře úplně nový svět těch nejlepších z celého světa, kteří se pravidelně potkávají na odborných akcích, dále se vzdělávají, networkují a spolupracují na budoucnosti profese a potřebných změnách, které pomáhají měnit svět. Pustit se do toho ale musíte pěkně od začátku.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější