Konec teorie. Zjistěte, jak to chodí v praxi!
poweredbyexperts

Konec teorie. Zjistěte, jak to chodí v praxi!

Přechod od teorie k praxi a výměna akademického prostředí za firemní kulturu může občas trochu bolet. Díky dobrému trainee programu ale nemusí být změna tak náročná. Jeho cílem je důkladně vás připravit na pozici, kterou byste mohli v budoucnu zastávat. Končíte studium nebo patříte mezi čerstvé absolventy? Bezva! Čtěte dál.

Pokud chcete aktivně využívat svou angličtinu a zajímá vás prostředí moderně řízené výrobní společnosti s nejnovějšími technologiemi, nic vám nebrání se přihlásit. Kam? Přece do trainee programu skupiny HeidelbergCement, jednoho z předních výrobců stavebních materiálů na našem trhu.

HeidelbergCement

Skupinu HeidelbergCement v České republice tvoří zejména společnosti Českomoravský cement, Českomoravský beton a Českomoravský štěrk, které patří mezi přední výrobce cementu, transportního betonu a kameniva na území ČR. Skupina je součástí nadnárodního koncernu HeidelbergCement, společnosti s více než 140letou tradicí, která je jedním z největších výrobců stavebních materiálů na světovém trhu. Ve 2380 provozech ve více než čtyřiceti zemích světa skupina zaměstnává 45 450 zaměstnanců.

K čemu vám to bude?

  • Seznámíte se s manažery a ostatními zaměstnanci z různých úseků a získáte maximum informací o tom, co dělají.
  • I když nebudete pracovat na technické pozici, absolvujete stáže v administrativě, financích a provozech a získáte tak ucelený přehled o jednotlivých procesech ve výrobě stavebních materiálů v rámci skupiny HeidelbergCement ČR.
  • Budete samostatně pracovat na přiděleném projektu pod vedením odborného garanta a mentora.
  • Součástí programu je i návštěva centrály společnosti HeidelbergCement AG v Heidelbergu, kde se seznámíte se společností v celosvětovém působení a navážete kontakty s kolegy z ostatních států, se kterými můžete sdílet své zážitky a zkušenosti.
  • Pokud vás zajímá mezinárodní kariéra, skupina nabízí každoročně spoustu pozic po celém světě. Její zaměstnanci působí namátkou v USA, Austrálii, Hongkongu i Kazachstánu.

V Česku společnost aktuálně hledá tyhle trainees:

V Česku společnost aktuálně hledá tyhle trainees:

  • Asistent generálního ředitele
  • Právník
  • Finanční controller
  • Technik v oboru elektro
  • Technik ve výrobě a oblasti H&S

Pořád nejste přesvědčeni, že vám to za to stojí? Inspirujte se těmi, co trainee programem prošli před vámi:

„Jako absolventka vysoké školy jsem zjistila, jak funguje velká mezinárodní společnost, a poznala, jaké může být moje místo v ní. Jako většina věcí v životě je i trainee program příležitost a záleží na každém, jak se k ní postaví. Pokud bude chtít, může si odnést velké množství znalostí, zkušeností a kontaktů.“

Dagmar Malá, trainee z roku 2013 a dnes technický pracovník centrální údržby

„Trainee program mi umožnil setkat se se spoustou lidí, poznat mnoho rozličných činností a lépe pochopit fungování celé společnosti, a to jak z hlediska výrobního, tak administrativního. Po ukončení vysoké školy mi pomohl adaptovat se na skutečnou praxi.“

Václav Přibilík, trainee z roku 2014 a dnes právník

„Roční program byl ideální pro získání povědomí o celé firmě, všech jejích úsecích a seznámení s vedoucími jednotlivých oddělení, což s odstupem času velice kvituji při výkonu mé nové pozice.”

Lumír Eliáš, trainee z roku 2012 a dnes vedoucí mechanické údržby

„Díky společným stážím jsem získal spoustu kontaktů z různých úseků a v začátcích jsem se vždy měl na koho obrátit. Uzavření celého cyklu v Německu mi poskytlo kontakty v rámci celé Evropy.“

Marek Tláskal, trainee z roku 2012 a dnes manažer pro rozvoj a podporu prodeje

Zní to zajímavě? Super! Zjistěte víc tady

Foto: Studenta

Skvělá příležitost i pro ajťáky!

Možná to ani netušíte, ale v České republice sídlí i centrum, které má na starosti IT infrastrukturu a aplikace používané ve skupině HeidelbergCement v Evropě, Americe a Asii. Podporuje více než 25 000 uživatelů a služby pro ně zajišťuje ze šesti datacenter strategicky rozmístěných na jednotlivých kontinentech. V globálním IT centru pracuje vice než 100 IT odborníků na serverové a síťové technologie, aplikace i klientská zařízení. V nejbližších letech se očekává rychlý rozvoj centra způsobený centralizací IT a akvizicemi skupiny HC ve světě.

Tým rozrůstajícího se IT centra hledá nové posily se zájmem o IT technologie a s chutí dále se ve svém oboru rozvíjet a pracovat na sobě. Nutností je dobrá znalost angličtiny, naopak není podmínkou vysokoškolské vzdělání. Na oplátku vám nabízí profesní růst v rámci ČR i zahraničí, vzdělávání v různé IT specializaci a osobní rozvoj ušitý na míru, přátelské prostředí a mladý kolektiv.

Máte zájem? Pište na HR@cmcem.cz.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější