HD Karlín - Jak se dělá muzikál
poweredbyexperts

Muzikál není nuda! Pražské hudební divadlo cílí i na mladé diváky

Pokud si pod pojmem muzikál představíte nudné představení plné vážných prvků, mýlíte se. Poslední dobou existují i divadla, která jdou vstříc mladším divákům a přinášejí hudební a divadelní představení, při kterých se rozhodně nelze nudit.

Jedno z takových divadel je Hudební divadlo Karlín, které si pod edicí HDK Junior připravilo představení zaměřené na mladší diváky. Konkrétně se jedná o dvě hudební a divadelní představení pro děti, mládež, rodiny i školy - Jak se dělá muzikál a Královna Kapeska.

Jak se dělá muzikál

Na jevišti při představení vše působí tak snadně, hravě, spontánně. Co vše je ale skryto za "lehkostí, hravostí a blbnutím" muzikálového herce? To můžete zjistit ve show Jak se dělá muzikál, ve které se vydáte do zákulisí tohoto žánru. Herci krok za krokem předvedou, jak se od nápadu, přes casting a zkoušky rodí nablýskaný muzikál se spoustou krásných kulis, kostýmů, písniček a tanečních čísel.

Foto: David Kraus (HD Karlín)

Toto zábavné a tak trochu edukativní muzikálové revue mělo premiéru v březnu 2019, vstupenky na představení můžete získat na webu HD Karlín.

Královna Kapeska

Tento muzikál je pokračováním prvního, velmi úspěšného, muzikálu Kapka medu pro Verunku. V novém příběhu se opět dostaneme na pohádkový ostrov, kde spolu žijí tři království známá z pohádek - království Popelky, Zlatovlásky a Hloupého Honzy. Celý ostrov chce ovládnout Král temných sil (Kates) a zničt veškerou přírodu i její Královnu přírodních sil (Kapesku). Králové, královny a především jejich děti se pustí do nerovného boje se zlým vetřelcem, aby všechno skončilo tak, jak se na správnou pohádku sluší a patří.

Foto: Petr Marek (HD Karlín)

Královna Kapeska baví nejen svým aktuálním příběhem, ale i chytlavou hudbou, efektními choreografiemi, nádhernými kostýmy a bohatou výpravou, která je navíc pro scénu HDK rozšířena.

Plánovaná premiéra je na podzim 2019.

Na koho se můžete v HDK těšit?

Jak se dělá muzikál - Iva Pazderková, Bára Šampalíková, Dominika Býmová, Ines Ben Ahmed, Václav Noid Bárta, Martin Písařík, Denny Ratajský, Ivo Hrbáč a režisér Antonín Procházka

Královna Kapeska - Martina Pártlová, Miroslav Hrabě, Anna Julie Slováčková, David Gránský, Michaela Kuklová, Gabriela Partyšová, Michaela Nosková a mnoho dalších

Více o těchto i dalších muzikálech Hudebního divadla Karlín najdete na webu.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější