Eurosoftware - březen print
poweredbyexperts

Práce v IT nemusí být během přes překážky (ale může!)

Sedavé zaměstnání je zhoubou lidstva a málokde se sedí tak často a tak dlouho jako v IT. Ajťáci přitom vůbec nejsou lenoši a zarytí odpůrci zdravého životního stylu, jak je vykreslují některé oblíbené sitkomy – vezměte si třeba Petra Hrabáka, který se nedávno kvalifikoval na mistrovství světa v tzv. obstacle race, tedy extrémním běhu přes překážky.

"Už od dětství jsem rád sportoval a soutěžil s ostatními, neměl jsem ale žádný konkrétní cíl. Až před dvěma lety se mě kolega zeptal, jestli bych mu nepomohl s běžeckou přípravou na Predator Race tady v Plzni, a koncept extrémních překážkových závodů mě okamžitě hrozně chytil," vzpomíná Petr na své závodní začátky i na to, jak mu jeho zaměstnavatel pomohl nejen s jeho IT kariérou, ale i s tou sportovní. "Troufám si říct, že bych byl úspěšný i bez pomoci, ale díky možnostem, které mi tu nabízejí, je pro mě snazší vykonávat svou manažerskou práci a k tomu se intenzivně věnovat sportovním aktivitám, a to i v pracovní době, což nám všem firma umožňuje."

Foto: Obstacle Course Racing World Championships

Body & Mind Balance

Petr má štěstí, protože pracuje v plzeňské společnosti Eurosoftware, která bere pohyb a zdraví svých zaměstnanců hodně vážně. "Zhruba před rokem a půl jsme dostali nabídku na pronájem prostor bývalého sportovního centra v budově, ve které naše společnost sídlí, a protože to výborně zapadalo do našeho konceptu podpory work-life balance našich zaměstnanců, přivedli jsme k životu naše Body & Mind Balance centrum a dali ho na starost bývalé vrcholové cyklistce Kataríně Hranaiové," vysvětluje zakladatel a jednatel společnosti Stephan Kronmüller. "Za velmi krátkou dobu se nám podařilo vytvořit velmi atraktivní program, který je hojně využíván a díky němuž se potkávají i zaměstnanci, kteří by se ve firmě jinak často nesetkávali. Kromě zdravotně prospěšného efektu to tak přispívá i k větší socializaci všech kolegů."

virtuální realita
poweredbyexperts
Virtuální realita není zdaleka jen o hrách
18. 3. 2018
2 minuty k práci budoucnosti

To potvrzuje i Petr: "Při přípravě na závody jsem se na běžecký trénink vydával převážně ráno po příchodu do práce a postupně se ke mně začali přidávat i další kolegové. Časem jsme tak vytvořili skupinu nadšenců, se kterými se nejen skvěle pracuje, ale i závodí. Katarína se pak zasloužila o to, že firma zařadila náš tým extrémních překážkových běžců ke skupině aktivit, které dlouhodobě finančně podporuje."

Fyzioterapie i mistr kung-fu

Sama Katarína, která se o centrum stará, o své práci mluví jako o dream jobu, ve kterém se maximálně našla, a zvedat ajťáky ze židle jí prý dělá velkou radost. Zejména když vidí, jak jsou úspěšní. "Petrův úspěch při světové kvalifikaci je hlavně zásluha jeho odhodlaného přístupu," říká. "Pomohla jsem mu ale přece jen trochu ve chvíli, kdy se dostal do smutku, že nemůže kvůli zranění plně trénovat. Sdílela jsem s ním vlastní zkušenost a navedla ho, aby čas, než se plně zhojí, věnoval něčemu výjimečnému. Jeho zpětná vazba, že si vzal mou radu k srdci a strávil čas s přítelkyní, mi udělala radost."

Eurosoftware

Společnost Eurosoftware vyvíjí a dodává softwarová řešení těm největším mezinárodním obchodním řetězcům po celém světě (např. Lidl, Hornbach, Jysk, Tchibo atd.) a rozhodně se nebojí ani kreativně využívat ty nejmodernější dostupné technologie - za všechny momentálně třeba virtuální realitu.

Podívejte se na kariérní stránky nebo profil Eurosoftware na Proudly a zjistěte, jestli mají sportem nabitou pozici třeba i pro vás.

Podle jejích slov oslovila nabídka centra už více než sedmdesát procent zaměstnanců společnosti. "Velká většina těch ostatních je pohybově aktivní v rámci jiné než firemní komunity nebo jsou vedle zaměstnání činní jinak než pohybově, například umělecky nebo řemeslně, takže je ta statistika skutečně velmi dobrá," vysvětluje Katarína.

Centrum navíc nenabízí jen sportovní aktivity, jako je squash, TRX, jóga, kurzy tance nebo čchi-kung, ale také vzdělávací lekce jako Zdravá záda nebo první pomoc. Kromě toho sem zaměstnanci mohou zajít na masáž nebo fyzioterapii nebo poznat zajímavé hosty (poslední byl třeba čínský mistr kung-fu).

Foto: Eurosoftware

"V mých očích je dobrým sportovcem každý, kdo si udělá pro pohyb čas, a to v jakékoli formě, protože to v kontextu dnešní doby a životního stylu není vůbec jednoduché," podotýká Katarína. Proto pokud vás baví IT, ale nechcete trávit život na židli, je pro vás společnost Eurosoftware jako dělaná. O její výborné reputaci na trhu ani nemluvě.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější