Skvělou kávu jako od baristy si můžete připravit i na koleji
poweredbyexperts

Skvělou kávu jako od baristy si můžete připravit i na koleji

Máme tady pomalu konec zkouškového a s ním přichází čas odměnit se za (doufáme) skvělé studijní výkony! Během tohoto nelítostného období jsme vypili spoustu šálků kávy za účelem udržení bdělého stavu, ať už v kavárnách, studovnách nebo v domácím prostředí. Nenapadlo vás, že by bylo fajn mít denně dobrou kávu po ruce, bez námahy a na stejné úrovni kvality jako od zkušeného baristy? 

Geniální řešení pro fajnšmekry, kteří si rádi vybírají stylové věci do svých interiérů – a je jedno jestli do skromných studentských kolejí nebo prvních pronájmů – nabízí Nespresso. Tato tradiční švýcarská značka na českém trhu představuje celou řadu kávovarů se svěžím, mladistvým a originálním designem, který překvapí svou jednoduchostí a precizním provedením.

Alternativy velkých strojů

Možnosti jsou různé – například pákové kávovary. Ty však vyžadují poměrně náročnou obsluhu, aby byla výsledná chuť kávy dobrá. Každý typ přípravy si totiž vyžaduje jinou hrubost mletí, dávkování i tlak, pod kterým káva extrahuje do šálku. Kávovary, které jsou o něco dražší, si už většinou zrna pomelou samy. Jsou ale docela náročné na údržbu, je nutné pravidelně je čistit a hlídat, aby kávě v zásobníku nevyprchalo aroma.

Elegantní řešení pro absolutně nenáročnou obsluhu i údržbu představují kávovary Nespresso. Systém kapslí vymyslela tato švýcarská společnost již v roce 1986, nicméně u nás začala své působení o dvacet let později. Jaké jsou výhody takových kávovarů?

Nejsilnější argument zní – zachovaná chuť, vůně a všechna přirozená aromata čerstvě mleté kávy, která pochází z nejlepších lokalit světa a jejíž výběr podléhá přísným standardům kvality. Hliníková kapsle zajistí, že nedochází k oxidaci a denně si tak můžete dopřát přesně odměřené množství kávy dle libosti: espresso, intenso nebo lungo. To jsou tři základní skupiny kávových nápojů, pod které se řadí různě namíchané kávy, lišící se intenzitou, hořkostí, kyselostí a mírou pražení. Obsluha je velice snadná: kapsle se vloží do kávovaru, zvolí se požadovaný obsah šálku a do pár vteřin je na světě lahodný nápoj.

Zdá se vám hliník neekologický?

V dnešní době je samozřejmostí, že chce-li firma uspět u svých zákazníků, musí se chovat zodpovědně ke svému okolí. Proto i společnost Nespresso dbá o minimalizaci zatížení pro životní prostředí. Kapsle po použití propadá do odpadového zásobníku a každý majitel kávovaru má možnost na bezplatný sběr a recyklaci kapslí, které jsou dále efektivně využity.

Zpět ke kávovarům. Paleta možností je opravdu široká – od elegantních řešení po mladistvě hravé, které baví a skvěle doplní kuchyň. Jednotlivé typy se liší použitým materiálem a designem, k výběru je šest kávovarů pro domácí užívání v různých barevných provedeních. Z každé řady jsou dále na výběr vrchní výrobci Nespresso kávovarů – Krups a DeLonghi.

Samotných kapslí je pro tuto chvíli na výběr 22 základních druhů, tzv. Grands Crus kávy (kávy nejvyšší kvality) v kategoriích Intenso, Espresso, Pure Origin, Lungo, Variations a nově uvedená řada bezkofeinových káv. Aby se zákazníci nenudili, přichází Nespresso pravidelně s kreativními limitovanými edicemi. S takovou škálou si každý najde svou oblíbenou kávu.

Nespresso je životní styl

Na tom stojí filozofie značky, jelikož její zákazníci jsou obvykle seběvědomí a úspěšní lidé, kteří dokáží ocenit své výkony a rádi si dopřejí kvalitní produkty. Zároveň je to srdcová záležitost, které je snadné podlehnout. Dotvářet si stylové prostředí můžete s různými doplňky, jako jsou hrnky, zásobníky na kapsle či šlehače mléka. Nespresso je značka, která baví a stále si drží prvenství v kvalitní porcované kávě.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější