t-music Back to School začíná již tento týden! Vystoupí Chinaski i Sto zvířat.
poweredbyexperts

t-music Back to School začíná již tento týden! Vystoupí Chinaski i Sto zvířat.

Tento týden začne postupně v pěti českých a moravských městech již čtvrtý ročník putovního festivalu t-music Back to School. Studenti vysokých škol tak oslaví začátek nového školního roku 2014/2015. Po vzoru minulých let je na festivalu čeká bohatý hudební program v čele s kapelou Chinaski, atraktivní doprovodný program nabitý moderními technologiemi a již tradičně vstup na akci ZDARMA.

Hudební festival se uskuteční postupně celkem v pěti studentských městech v Čechách a na Moravě v období od 25. září do 9. října. Záštitu festivalu udělilo stejně jako v minulých letech akademické vedení zúčastněných vysokých škol.

O hudbou plné odpoledne a večer se postarají skupiny Chinaski a Sto zvířat, svoji premiéru si odehraje trojlístek Prague Conspiracy, Atmo Music a Dolls in the Factory.

Foto: Studenta

Chinaski letos úspěšně oslavují 20 let své existence, což provázejí dvě nové skladby Hlavolam a Stížnost, které bodovaly jako nejhranější české skladby rádiového éteru. Tyto dva novinkové hity spolu s těmi kultovními, jako Zadarmo, 1970, Drobná paralela, Vrchlabí, a mnoha dalšími nebudou chybět ani na programu t-music Back to School. Dále uslyšíte letní skladbu Víno, inspirovanou festivalovou sezonou a kladným vztahem k tomuto nápoji, a v neposlední řadě kapela představí novinku z chystaného alba, které bude nahrávat v září ve Velké Británii a jež vyjde v druhé polovině října.

Prague Conspiracy okoření svůj playlist, který vychází z nadupaného CD Renegades, dvěma novými songy. Jedná se o vyklidněnější píseň Don't Give Me That Look a vyspělou skladbu Chains. Kapela se navíc po letním koncertním nasazení vrací do zkušebny a hodlá pro t-music Back to School připravit alespoň jednu zbrusu novou věc.

Foto: Studenta

Skupina Atmo Music pochází z Liberce a funguje od roku 2012. Hlavními členy jsou rapper Beef a producent ODD, do širší sestavy patří i zpěvák Jakub Děkan nebo kytarista Fíďa. Hudba má kořeny v rapu, je otevřena i dalším vlivům. Mezi první oficiální písně patří Fáma, Andělé a Polety.

V repertoáru Dolls In The Factory rozhodně nebudou chybět písně jako Hurricane nebo Believe, kterou veřejnost zná ze soundtracku k filmu Křídla Vánoc. Premiérově ale zahrají také nové písně ze vznikající druhé desky této mladé formace.

Foto: Studenta

Dalším zdrojem zábavy je jako každým rokem doprovodný program T-Mobile, určený především jejich zákazníkům. Letos se naučí být shooterem na letadlové lodi, zalétají si s kvadrokoptérami  anebo budou moci absolvovat sérii on-line her. Na své si přijdou i hudební nadšenci, kteří budou mít možnost vyzkoušet si službu Deezer, kterou T-Mobile nabízí svým zákazníkům za výhodnou cenu. A nejen to, T-Mobile v duchu přístupu k zákazníkům „Našim to nejlepší“ je odměňuje kelímkem piva zdarma ze speciální edice t-music Back to School. Festival také letos poprvé využije novinku v podobě vratných kelímků.

Foto: Studenta

Minulý ročník t-music Back to School navštívilo téměř 100 000 studentů. Festival si v průběhu své existence získal stálý zájem studentů i podporu akademického vedení zúčastněných univerzit.

„Máme radost, že se nám tento úspěšný projekt a současně největší český podzimní open air festival podaří zrealizovat již po čtvrté,“ komentuje festival Markéta Vychytilová, manažerka sponzoringu a akcí společnosti T-Mobile, která akci organizuje.

Foto: Studenta

Místa konání t-music Back to School

  • 15 – 22 hod., Plzeň (park Plzeň Open Air)
  • 15 – 22 hod., Brno (areál Hněvkovského, Komárov)
  • 15 – 22 hod., Olomouc (Korunní pevnůstka, Bezručovy sady)
  • 15 – 22 hod., Praha (Výstaviště Holešovice, vstup ze Stromovky přes Bruselskou stezku)
  • 15 – 22 hod., České Budějovice (náplavka pod Dlouhým mostem)

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější