Tesco Business Game: zkuste si řídit hypermarket nanečisto
poweredbyexperts

Tesco Business Game: zkuste si řídit hypermarket nanečisto

Až 1 800 studentů ze 4 zemí má možnost soutěžit o hodnotné ceny. Na vítěze čeká zájezd do Londýna.

Společnost Tesco odstartuje 18. března druhý ročník mezinárodní týmové online virtuální hry Tesco Business Game, která věrně napodobuje chod skutečného hypermarketu. Po loňském úspěšném ročníku si tak i letos mohou studenti vyzkoušet chod hypermarketu nanečisto. Přihlásit se může až 150 týmů z každé země, konkrétně z Česka, Slovenska, Maďarska a Turecka. Registrace probíhá od 4. do 17. března prostřednictvím firemního portálu pro absolventy www.tesco-graduates.cz.

Hra začíná v pondělí 18. března a končí 28. dubna. Oproti loňskému roku doznala hra řady změn, které povedou k ještě většímu přiblížení reálného fungování hypermarketu Tesco. Změnu představuje také celkově nový design prostředí, ve kterém studenti budou pracovat a který je mnohem atraktivnější. Do soutěže se opět mohou přihlásit trojčlenné týmy studentů, nesmí to však být účastníci loňského ročníku. Soutěžící se budou muset vypořádávat s každodenním chodem obchodu a přitom dosáhnout co největšího zhodnocení svěřené prodejny.

V rámci týmů budou studenti zastávat funkci:

  • ředitele hypermarketu (jehož úkolem bude stanovit ceny výrobků a zastřešit finance obchodu)
  • manažera zákaznických služeb zastávajícího i personální roli (bude mít na starosti sledování spokojenosti zákazníků, stanovení akčních nabídek, plánování směn, nábor zaměstnanců a jejich školení)
  • obchodního manažera (zodpovědného za sortiment a objednávání výrobků, sledování zásob a rozmístění produktů v rámci obchodu).

V prvním ročníku Tesco Business Game jsme se setkali s velkým zájmem přihlášených studentů. Nejvíce přihlášených týmů bylo ze Slovenska, následovalo Maďarsko a Česko a poté Turecko s Polskem. Věřím, že i letošní ročník vzbudí zájem a i další nové týmy si budou moci vyzkoušet, jak maloobchod doopravdy funguje a zda je pro ně dobrou kariérní volbou,“ říká Karel Foltýn, personální ředitel Tesco pro střední Evropu a Turecko.

Vítězem minulého ročníku se stal tým z Česka, konkrétně parta tří studentů z Brna. „Tesco Business Game pro nás byla velkou výzvou. Naučila nás komunikovat v týmu a operativně řešit aktuální problémy s fungováním virtuálního obchodu. Zvláště ke konci soutěže jsme museli dát hlavy dohromady a vymyslet pečlivě vítěznou strategii. Díky vítězství jsme zažili nádherný výlet do Londýna a dostali hodnotné věcné ceny. Zatím stále studujeme, ale pracovní příležitosti ve společnosti Tesco bychom se do budoucna nebránili. Určitě bych tak chtěl apelovat na studenty, ať neotálejí a určitě se do této soutěže přihlásí,“ říká Pavel Hladík z vítězného českého týmu, který vykonával funkci manažera zákaznických služeb.

Foto: Studenta

Letošní ceny v soutěži se ponesou opět v duchu značky Apple. V každé zemi získají odměnu celkem tři týmy – ten nejlepší vyhraje tři iPady, druhý iPady Mini a třetí iPody nano. Na vítězný tým z celého regionu pak čeká několikadenní zájezd do Londýna, jehož součástí bude nejen návštěva centrály společnosti Tesco a možnost absolvovat dovednostní školení pro zaměstnance, ale i prohlídka města.

O společnosti Tesco Stores ČR

  • Společnost Tesco Stores ČR, a. s. vstoupila na český trh v roce 1996. V současné době provozuje

v tuzemsku 232 obchodů, 19 čerpacích stanic a 7 obchodních center.

  • V České republice provozuje Tesco také franšízingovou síť Žabka, která čítá na 140 obchodů.
  • Jako první na českém trhu začalo Tesco v roce 2012 provozovat na území Prahy a okolí, Mladoboleslavska a Kladenska internetový obchod s potravinami Potraviny On-line. Za tuto novou službu zákazníkům získalo ocenění Inovace v obchodě v rámci ankety MasterCard Obchodník roku 2012.
  • Za dobu svého působení na českém trhu Tesco obdrželo řadu dalších ocenění – je například několikanásobným nositelem titulů Hypermarket roku, Obchodník roku, Nediskontní obchodní řetězec roku či TOP Retailer.
  • Za svůj první energeticky úsporný obchod v Žatci obdrželo Tesco v roce 2008 první cenu Energy Globe Award v kategorii Země, v roce 2011 společnost otevřela v Jaroměři první hypermarket s nulovou uhlíkovou stopou v kontinentální Evropě.
  • Tesco patří k největším soukromým zaměstnavatelům v České republice. Za vytváření rovnocenných pracovních příležitostí získala společnost ocenění v soutěži Stejná šance – Zaměstnavatel roku 2008, oceněny byly také absolventské programy společnosti. V roce 2012 věnoval Nadační fond Tesco přes více než 6 milionů korun na charitativní účely.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější