Švýcarská střediska
poweredbyexperts

Výsledky průzkumu: Kde se lyžuje nejlépe? Přece ve Švýcarsku!

Mezinárodní průzkum zimních sportovních středisek Best Ski Resort umístil švýcarská horská centra do nejvyšších pater svého hodnocení. Klasifikovalo se celkem 54 alpských rezortů. Zermatt získal titul nejlepšího lyžařského střediska, Best Ski Resort Award, stejně jako v roce 2014. Saas-Fee se umístilo na 5. místě, Adelboden-Lenk na 7. místě a Aletsch Arena na místě devátém. Mezi TOP 10 obsadilo tak Švýcarsko celkem 4 příčky, stejně jako například Itálie.

Žebříček Best Ski Resort, sestavovaný Mountain Management Consulting ve spolupráci s University of Innsbruck, posuzuje každé dva roky nabídku 54 alpských lyžařských středisek dle 20 různých kritérií. Pořadí se vytváří na základě bodování téměř 50 000 sportovců, kteří střediska hodnotí přímo na místě.  Žebříček tedy není sestavován žádnou porotou nebo hlasováním na webových portálech, nýbrž lidmi, kteří střediska přímo vyzkoušeli.

Lyžařské středisko Zermatt nabízí celoroční lyžování, foto: Schweiz Tourismus/Christof Sonderegger Foto: Studenta

Zermatt obhájil své ocenění Best Ski Resort Award a vyhrál v kategoriích "slope preparation / slope quality", "ambience", "comfort and exclusivity". Lyžařské středisko Laax, meka všech freeriderů, zvítězil v kategorii "fun & snow parks", Saas-Fee díky celoroční jistotě sněhu zvítězilo v kategorii "snow safety" a "safety on the slopes". Adelboden-Lenk bylo vyhodnoceno jako lyžařské středisko, kam se návštěvníci nejvíce vracejí. V této kategorii se umístila na prvních pěti místech pouze švýcarská střediska. Aletsch Arena získala první místo v kategorii "Rest / Recreation".