Soutěž o nejlepší studentský projekt: hlasovat můžete i vy!

Soutěž o nejlepší studentský projekt: hlasovat můžete i vy!

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně se Společností pro projektové řízení, o.s. opět organizuje Konferenci projektový managament, jejíž součástí je již tradičně Soutěž o nejlepší studentský projekt. Veškeré projekty, včetně konference vznikají, pod vedením studentů Fakulty multimediálních komunikací.

Mladá a dynamická Univerzita Tomáše Bati

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) vznikla 1. ledna 2001, patří tedy mezi mladší univerzity v naší republice. I přes svou novost se UTB řadí mezi dynamicky se rozvíjející univerzity, které nabízí mnoho studijních oborů. UTB je také centrem špičkové vědy a výzkumu v republikovém a v mnoha směrech i mezinárodním měřítku. Pod UTB patří celkem šest fakult.

Fakulta multimediálních komunikací podporuje aktivně studentské projekty

Fakulta multimediálních komunikací (FMK) vznikla o rok později a konceptuálně a obsahově vyšla z tehdy existujícího Institutu reklamní tvorby a marketingových komunikací. FMK uskutečňuje obory kreativní, nápadité, hravé a založené na praxi.  Snaží se vychovat budoucí odborníky a osobnosti, které budou umět prodat svou práci i sami sebe na trhu pracovních příležitostí.

Přijďte na konferenci do Zlína!

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Reklamka pro studenty: Komunikační agentura KOMAG

Na FMK je realizována Komunikační agentura KOMAG. O co se jedná? Komunikační agentura je zastřešujícím předmětem pro všechny univerzitní projekty a slouží jako praxe studentům, kteří si tak mohou v reálném čase, na reálném místě s reálnými lidmi a penězi vyzkoušet, jaké to je vést projekt, řídit lidské zdroje, hospodařit s časem i finančními prostředky.

Nasazení projektového řízení dle IPMA při realizaci studentských projektů

Komunikační agentura je velmi úzce spjata s předmětem Projektové řízení, jehož cílem je poskytnout studentům metodické znalosti o iniciaci, plánování, řízení a vyhodnocení projektů, k čemuž je využívána metodika dle mezinárodně uznávaného standardu International Project Management Association (IPMA). Teoretické znalosti z Projektového řízení student aplikuje v samotném projektu, jehož se stal součástí.

Foto: Studenta

Studentský projekt: Konference projektový management 2013: chaos vs. řád

Konference projektový managament 2013, která se uskuteční 23. - 24. dubna 2013 ve Zlíně, je jedním z projektů uskutečňovaných v rámci Komunikační agentury. Studenti ve spolupráci se Společností pro projektové řízení realizují dvoudenní konferenci, která je určena jak pro profesionály a osobnosti řídící projekty, tak pro samotné studenty, kteří se o projektový managament zajímají.  Na první den odborného programu plného přednášek navazuje společenský večer s rautem a zábavou a mnohdy plynně přechází v den druhý, který je naplněn workshopy.

Soutěž o nejlepší studentský projekt

Nedílnou součástí Konference PM je i soutěž všech projektů Komunikační agentury KOMAG.  První částí soutěže je představení projektu samotným manažerem, který se snaží si svůj počin obhájit. Druhou částí je hlasování samotných účastníků Konference o nejlepší studentský projekt. Třetí, nejemotivnější částí, je samotné vyhlášení, které proběhne v průběhu společenského večera. Posláním celé soutěže je, přimět mladé projektové manažery, aby nejen dělali dobře svou práci, ale byli schopni si obhájit práci sebe a svého týmu, protože, k čemu by byl projektový manažer bez dobrého týmu?

Soutěže o nejlepší studentský projekt se zúčastní sedm projektů realizovaných pod hlavičkou Komunikační agentury.

Soutěžní studentské projekty:

Reprezentační ples UTB je druhým nejdéle trvajícím projektem, a díky tomu se stal již tradiční součástí plesové sezóny. Letos v březnu proběhl velmi úspěšný XIII. ročník.

BusFest je naopak jedním z mladších projektů.  Jedná se o netradiční multižánrový festival, který se odehrává v trolejbusech města Zlín, letošní 4. ročník proběhne 27. března.

Culturea je benjamínkem Komunikační agentury, letos se uskuteční první ročník tohoto dvoudenního kulturního festivalu, jehož hlavní myšlenkou je zprostředkovat kulturu jiných národů všem návštěvníkům.

Mezi studenty velmi oblíbený projekt je Filmový klub BIO, který má pověst studentského kina, které se snaží nabízet ty nejkvalitnější filmy, které kdy byly natočeny.

Majáles -  kdo by neznal Majáles? Přípravy 11. ročníku vrcholí a letošním tématem je Zvěřinec! Jednodenní hudební festival si letos připravil novinku – novou stage a to přímo ve Sportovní hale Euronics, která nabídne dostatečný prostor pro pořádný festivalový zážitek.

Miss Academia - Miss, která má (s)mysl. Jedná se o soutěž krásy, ve které mohou soupeřit všechny studentky vyšších odborných nebo vysokých škol. Miss Academia je nejstarším projektem, který je uskutečňován již 17 let.

Salvator – cena hejtmana Zlínského kraje, je cenou, která je udělována za mimořádné činy v oblasti ochrany života, zdraví, majetku a bezpečnosti obyvatel. Je udělována jak členům integrovaného záchranného systému (IZS) Zlínského kraje, tak i občanům nebo právnickým osobám s bydlištěm, sídlem nebo pobočkou ve Zlínském kraji.

Text: Eva Klepáčová

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější