SPOLUJÍZDA s českými politiky: Lenka Andrýsová (VV) a tři chlapi v autě!

SPOLUJÍZDA s českými politiky: Lenka Andrýsová (VV) a tři chlapi v autě!

Výjimečná akce Politici nabízí spolujízdu probíhá již od minulého týdne na internetovém portále Jízdomat.cz. Po Petru Gazdíkovi (TOP09) a Liborovi Lukášovi (ODS) byla dalším řidičem Lenka Andrýsová (VV). Ta usedla za volant svého vozu Škoda Octavia v pátek 26. srpna a tři spolujezdce svezla na trase Praha – Olomouc – Hranice.

Prvním spolujezdcem byl student architektury v Praze, původem z Prostějova, Zdeněk P.: „Potřebuji jet domů na rodinnou oslavu a tak mě napadlo podívat se na Jízdomat. Spolujízdu zkusím vůbec poprvé a fakt, že mě poveze poslankyně, jízdu ještě více ozvláštní.“ Dalšími spolujezdci byl pracovník ve státní správě, který se chystal do Olomouce na výlet, a podnikatel z Olomouce.

Lenka Andrýsová, poslankyně za Věci veřejné, místopředsedkyně Zahraničního výboru, své zapojení do akce vysvětluje takto: „Myslím si, že je škoda nevyužít volného místa v autě. Sama už jsem v autě pár voličů svezla. Jednou jsem dokonce vzala do Mohelnice mladého podnikatele, kterého jsem znala ze setkání s Hospodářskou komorou v Olomouci. Lépe jsem čas po cestě domů využít nemohla. Vozit lidi a povídat si s nimi mě baví víc než poslouchat rádio.“

Spolujízda představuje pro řidiče možnost, jak zaplnit místa v autě a snížit své náklady na cestu.

Pro cestující je tato varianta pohodlný, rychlý a hlavně levnější způsob dopravy než jakým je vlak nebo autobus. Navíc tento druh cestování pomáhá šetřit životní prostředí a nabízí možnost seznámit se s novými lidmi.

A jaké máte zkušenosti se spolujízdou vy? Nechte se svézt na Jízdomatu!

Více na www.jizdomat.cz

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější