Studentský horoskop: Sportujeme podle zvěrokruhu

Studentský horoskop: Sportujeme podle zvěrokruhu

Nový týden přináší vždy něco nového, nečekaného, dobrého i zlého. Co přinesou tyto dny vám, a které sporty jsou podle hvězd pro vás ty nejvhodnější, se dočtete v našem Studentském horoskopu.

Beran 21.3.–20.4.

Všechno si berete příliš osobně. Nebuďte tak vztahovační. Ano, emoce jsou komplikovaná věc, ale snažte se je držet na uzdě a vyhnete se tím hysterickým scénám. Tento týden proběhne hladce za předpokladu, že nebudete strkat prsty tam, kam nemáte a nebudete mluvit v náznacích, ale věcně a stručně. Snažte se nezapomínat. Jestli vás čeká nějaká schůzka, tak si třikrát zkontrolujte, zda jste nezapomněli žádný dokument či potvrzení.

Sport pro vás: vaším dominantním živlem je oheň, což svědčí o vašem temperamentu a energii do života. Gaučink vám nic neříká. Vy si užijete pořádnou dávku zumby, aerobiku, silových sportů jako kickbox nebo spinning.

Býk 21.4.–21.5.

V těchto dnech budete více zranitelní a to jak na duši, tak na těle. Buďte na sebe opatrní a snažte se předcházet zbytečným zraněním. Někdy i nevhodně vyřčené slovo dokáže udělat pěknou ránu na srdci. Bude-li vám ouzko, proberte to s někým, ale neobtěžujte tím všechny ve vašem okolí. Dopřejte si klid a relaxaci. Sbalte si knížku, něco ke svačině a deku a hurá někam k vodě nebo na zahradu pod strom. Stačí, když nebudete tlačit na pilu a ono se těch pár dní v klidu překlene.

Sport pro vás: fyzickou zátěž máte rádi. Jste realisté, kteří zrovna neholdují tomu být myšlenkami neustále někde v oblacích. Proto vám vyhovuje z těch klidnějších např. plavání. Na druhou stranu si dokážete vychutnat běhání, in-line brusle, surfování nebo turistiku.

Blíženci 22.5.–21.6.

Nějak jste se zalíbili múzám. Ty vás po celý týden budou inspirovat a novými neotřelými nápady budete jen hýřit. Otázka je, co s nimi? Realizujte je! Co půjde, tak s tím hurá na svět. Možná se vaše nápady budou natolik líbit, až si otevřete vrátka do podnikatelské sféry. A vy rozhodně nejste typ, který by si nechal peníze proklouznout mezi prsty. Zkrátka kdo je připraven, není zaskočen. Pokud vám to přijde správné, klidně vynechejte koupání s kamarády a vrhněte se na to, co chcete zrovna dělat.

Sport pro vás: ze své přirozenosti milujete pohyb a společnost. Jste přeci párovým znamením zvěrokruhu. Rádi si při pohybu povídáte, takže ideální je pro vás bowling, golf, jogging. Z těch rychlejších pak aerobic, plážový volejbal nebo stolní tenis.

Rak 22.6.–22.7.

Obecně bude tento týden na pohodu, ale pár mušek přece jen mít bude. Narazíte na problém ve vztahu, který byste měli co nejdříve vyřešit. I když vám teď přijde jako prkotina, tak za pár týdnů či měsíců z toho může být velký problém. Vyřešte to, dokud to jde. Pak si můžete dál užívat prázdnin a mít při tom klidné svědomí, že co hořelo jste uhasili.

Sport pro vás: vzhledem k tomu, že jste emotivní a velmi vnímaví, nemáte rádi sporty, kde se vyhlašuje vítěz nebo ten nejlepší. Aktivně si odpočinete při oddechových cvičeních. Co z následujících jste již vyzkoušeli? Akvaaerobik, pilates, jogging? Vystačí vám ale i plavání, klasická jóga nebo tancování.

Lev 23.7.–22.8.

Lehce nabyl, lehce pozbyl. První půle týdne bude pro vás bohatá na zisk, ale pokud si nedáte pozor, tak v druhé části týdne o něj můžete velmi rychle a nečekaně přijít. A to nemluvíme jen o krádežích ale třeba i o vztazích. Jestli máte nový vztah, pečujte o něj, jinak budete v nejbližších dnech opět nezadaní a to přece nechcete. Koncem týdne vás bude trápit špatné spaní. Sny vám ukážou, co je špatně. Snažte se to vyřešit.

Sport pro vás: jste rádi středem pozornosti a obdiv vás vždy zahřeje na dušičce. Kolektivní sporty jsou pro vás fajn, ale musíte být v roli leadra. Co se týče individuálnějších sportů - vyzkoušejte šerm, squah nebo závěsné cvičení. Vyberete si ale i mezi tradičními sporty: cyklistika, házená, fotbal nebo tenis.

Panna 23.8.–22.9.

Jestliže se budete neustále zaobírat prkotinami a hledat na všem a všech mouchy, tak se nikam nedostanete a to důležité vám uteče pod rukama. V horším případě se někoho můžete dotknout a slušně se s ním pohádat. Ovládejte se a vše si raději promyslete. Nebude na škodu se s někým poradit. Pod vlivem emocí byste mohly začít prát špinavé prádlo na veřejnosti (obrazně řečeno) a to by byla katastrofa a konec vašeho dosavadního společenského života. Raději se hlubokomyslným rozmluvám vyhýbejte velkým obloukem.

Sport pro vás: ve všem hledáte nadhodnotu, smysl nebo další využitelnost a tak to máte i se sportem. Není pro vás jen zábavným pohybem, ale i způsobem, jak zhubnout, najít si přátele, žít zdravě, podívat se do nových míst atd. Takže jógou počínaje, přes jízdu na koni až po cvičení na vibrační plošině, ve všem si něco najdete.

Váhy 23.9.–23.10.

Možná jste si toho na sebe vzaly až moc. Vezměte si diář a udělejte si týdenní plán toho, co musíte a pak toho co chcete stihnout. Měly byste zase najet za systematický přístup k životu. Konec týdne bude dost hektický. Jestli se budete chystat na dovolenou, dejte si pozor, abyste něco nezapomněly a myslete i za své polovičky. Ty určitě něco zapomenout a vy budete opět těmi, kdo zachrání svět a dovolenou především. Chce to jen čistou hlavu a klidnou mysl.

Sport pro vás: nerady trávíte čas převážně samy, a protože je vaše znamení symbolem rovnováhy, vyhledáváte ji také v tělesných cvičeních – cvičení na balanční polokouli, pilates, chůze po laně, lukostřelba. To je to pravé pro vás. Ale rády si dáte zápas ve stolním tenise nebo si dáte pořádně do těla v posilovně.

Štír 24.10.–22.11.

Není potřeba hned vše vyšroubovat do extrému. V těchto dnech budete mít tendence dělat z komára velblouda. To vás však může dostat do průšvihu nebo minimálně vám to způsobí pěkný malér. Zůstaňte nohama na zemi a vyhněte se vzdušným zámkům. Příliš velké snění vám může ublížit. Naivně si myslet, že v Chorvatsku či jiné destinaci zkrátka lidé nekradou, se vám nemusí vyplatit. Dávejte si při cestování a dovolenkování pozor na své věci.

Sport pro vás: vaše ráznost, nedočkavost a neustálá roztěkanost se projevuje i ve sportech. Potřebujete tvrdý režim a pevně daná pravidla nebo trenéra. Do těla si dáte kruhovým tréninkem, triatlonem, bavit vás budou i bojové sporty, ale pro potěšení z pohybu nemusíte chodit daleko – obyčejný živočišný sex taky dělá divy.

Střelec 23.11.–21.12.

Zkrátka někdo má a někdo nemá a vy v těchto dnech narazíte na to, že vaši přátelé mají spoustu věcí (hmotných i nehmotných), které vy nemáte a dost jim to budete závidět. Nenechte se tím ovládnout. U sousedů je tráva vždycky zelenější, ale realita je stejně jiná. Buďte rádi za to, co máte a snažte se to zvelebovat. To, že nemůžete miláčkovi koupit dovolenou u moře ještě neznamená, že ho nemilujete. Užívejte si léto po svém a v rámci svých možností.

Sport pro vás: milujete cestování a přírodu a spojení sportu s těmito dvěma vašimi vášněmi je pro vás potěšení. Takže i obyčejná vyjížďka na kole je super. Dalšími sporty, které by měly vyhovovat vašemu znamení je například golf, horolezectví, jízda na koni či sjíždění řeky. Zařaďte něco z toho do svého programu.

Kozoroh 22.12.–20.1.

Ač děláte, co děláte a můžete se díky všem svým povinnostem a závazkům přetrhnout, tak holt nejlepší a nejdokonalejší zkrátka nebudete. Musíte se smířit s faktem, že sice máte obrovský náskok oproti ostatním, ale jako superhero zůstáváte smrtelnými. Mýlit se je lidské, odpouštět je božské. Zkuste mít tato slova během následujících dní na paměti. Díky velké míře vlastní sebekritiky moc dobře víte, že i vy děláte chyby a není nic zlého na tom svou chybu přiznat. Stoupnete tím v očích svých blízkých. O víkendu se věnujte svému miláčkovi. Dlužíte mu to.

Sport pro vás: ve sportech se projevuje vaše individualita, vytrvalost a smysl pro disciplínu. Týmové sporty pro mnoho hráčů vám moc nevyhovují. Beachvolejbal, tenis nebo jogging ve dvou to jo, ale fotbal nebo hokej je pro vás utrpení. Vyhovovat by vám měla např. i bikram jóga či vodní sporty.

Vodnář 21.1.–20.2.

Vám se v těchto dnech vše zlé a nemilé bude zázračně vyhýbat. Užívejte si těchto, sice možná deštivých, ale zato klidných dní, plnými doušky. Během bujarých oslav či výletů s drahou polovičkou však dbejte na své zdraví. Může se vám ozvat staré zranění nebo někde prochladnete a zánět močových cest je na světě. Buďte na sebe opatrní a opečovávejte se. Zajděte si do wellnesscentra prohřát tělo. Místo domácího guláše vezměte rodinu na oběd do sushibaru. Dopřejte si kosmetický servis. Již o víkendu pocítíte blahodárné účinky zdravého životního stylu;)

Sport pro vás: máte rádi výzvy a sedět doma před televizí je pro vás spíše za trest. Rádi zkoušíte novinky, takže tady máte na výběr pár sportů, které by vás mohly bavit: cvičení na trampolínách, power jóga, wellness bubnování (drum fit), in-line brusle, skoky na lyžích (v létě do vody super!).

Ryby 21.2.–20.3.

Těchto pár dní budete mít pěkný šrumec. Ta první půle bude krušná po pracovní stránce, zbytek týdne bude náročný z pohledu vztahů. Ale všechno zlé je k něčemu dobré. Měly byste zmobilizovat všechny své síly a zabrat, protože vám hrozí, že ztratíte nejenom svou pracně vybudovanou pracovní pozici, ale i někoho blízkého. Buďte trpělivé a vytrvejte ve své snaze a vše dobře dopadne. Koncem týdne budete moci zase klidně spát.

Sport pro vás: máte rády klid a pohodu. Naopak nesnášíte, když jste pod tvrdou rukou trenéra. Raději si svůj výdej energie řídíte samy. Super je pro vás pilates, chůze ve vodě, taiči nebo tanec ve vodě. Samozřejmě vodní sporty obecně, ale čím pohotovější, tím pro vás zábavnější a příjemnější aktivita.

Text: Iveta Vavrušová

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější