Studentský relax - jak si odpočinout od začátku školy?

Studentský relax - jak si odpočinout od začátku školy?

Semestr se ještě ani pořádně nerozjel, ale už cítíte, že by to chtělo nějaký relax? Aktivní odpočinek i sladké nicnedělání je pro každého velmi důležité, zvlášť pro studenta, který po propracovaném létě znovu usedá do školních lavic a čelí zvýšenému stresu. Přečtěte si několik tipů, jak si odpočinout od náročného začátku školního roku.

Aktivně a sportovně

Dobrým tipem pro akčnější z nás, kteří nevydrží jen tak odpočívat a nic nedělat, je vyrazit na brusle nebo na kolo. Teď na podzim se v teplejších dnech ještě venku dá vydržet. Pokud brusle nemáte, není problém – na mnoha místech, kde se bruslí, jsou i půjčovny in-linů. Někomu naopak pomáhá si každý den po škole zajít na hodinku do posilovny. I když se fyzicky vyčerpáte, nabijete se novou energií do dalšího dne. Někdo dává přednost hodině jógy nebo powerjógy, která se pomalu stává synonymem pro relaxaci.

Vyrazte na koncert

I když už je sezona letních festivalů za námi, ani na podzim nepřijdou milovníci hudby zkrátka. V říjnu u nás vystoupí například Joe Cocker v Brně nebo Carlos Santana v Praze. Na turné vyjede i kapela Chinaski s předkapelou Eddie Stoilow a zahraje ve velkých halách v největších českých městech. Poslech vaší oblíbené hudby ať už na koncertě nebo doma ze sluchátek vám dokonale pročistí hlavu.

Sauna a masáže

Horkým tipem Studenty jsou wellness centra, kde si můžete opravdu luxusně odpočinout po náročném dni a dobít si tam baterky. Nejprve se pořádně vypotit v sauně a potom se nechat namasírovat od profesionální masérky nebo maséra dokáže zpříjemnit opravdu každý den. A jako malý bonus s sebou vemte partnera či partnerku.

TIP Studenty – Relaxační centra Infinit v Praze a Brně

Skvělý vodní & saunový svět a wellness se studentskými happy hours! Více na www.infinit.cz

Foto: Studenta

Fyzická práce

Říká se, že tomu, kdo pracuje hlavou, se nejlépe relaxuje tvrdou prací. To by mohlo platit i pro studenty. Po náročném týdnu plném přednášek a cvičení a šprtání v knihovně vyrazte na víkend za rodiči a posekejte jim třeba zahradu. Zabijete tak dvě mouchy jednou ranou – zarelaxujete si a navíc rodičům uděláte radost a možná vám i přilepší nějakou korunou nebo dobrým jídlem navíc. Pokud zůstáváte na koleji nebo bydlíte blízko školy, stejně dobře vám poslouží i úklid vaší domácnosti, zkuste například umýt okna.

Vyjeďte na výlet

Když vypadnete z města, které vás stresuje, protože v něm chodíte do práce nebo do školy, snáze na všechny těžkosti zapomenete. Podzim je ideální období pro výlety, prodloužené víkendy a krátké dovolené. Slunce už tolik nepraží, a tak jsou procházky po horách nebo v ulicích světových velkoměst mnohem příjemnější než v létě, i turistů je všude trochu méně. Ať už vyrazíte třeba do Krkonoš nebo do Paříže, zaručeně se vrátíte odpočatí a plní energie. Tipy na levné letenky a výlety do evropských metropolí najdete na www.studenta.cz.

Zevling

Někomu se ale po náročném dni už prostě nic nechce dělat ani nikam chodit. I doma si můžete efektivně odpočinout nicneděláním. Někdo si vezme k ruce oblíbenou knížku nebo časopis, někdo jen tak kouká celý večer na televizi a jiný dá přednost oblíbené počítačové hře. Zevlovat se dá samozřejmě i venku – kupte si s přáteli něco dobrého k pití, teple se oblečte a vydejte se třeba na večerní posezení do parku. Začátek školního roku je ve znamení mnoha studentských večírků. Uspořádejte něco pro vaše nové spolužáky – lépe je poznáte a navíc se i pobavíte.

Míša Raková

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější